Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van mindenkinek yorki-ja...

Miért van mindenkinek yorki-ja? Tud valamit az a kutya, amit másik nem, vagy egyszerűen csak ez a divat?

Figyelt kérdés
Most már tényleg szeretném tudni.Őrület,hogy már minden második kérdés yorkival kapcsolatos.A többi fajta gazdája mind tudja,hogy mit kell a kutyájával csinálni,csak a yorki-gazdák nem?Hogy van ez?
2010. febr. 8. 23:12
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
divatból.nagyon aranyosak,de nekem sose kéne.nekem egy 9 hós keverékem van.engem tisztára idegesít mikor mennek a plázacicák,ölükben a yorki,masni rajta meg strasszos kabát,meg válltáska...ááá....ettől kész vagyok.egy kutya legyen kutya.ne bohóc.
2010. febr. 8. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

utolsó! Erről nem a yorkik tehetnek... sőt, szenvednek is ettől. Túltenyésztik őket, hogy egyre groteszkebb kis szörnyek legyenek, egyre kisebbek... Nekem mindig yorkim volt, lassan már 20 éve tartok ilyen kis méregzsákot :) Izzig-vérig kutya, terrier, annak minden jó és rossz tulajdonságával. Végtelenül okos és értelmes. Az, hogy divatkutyus, az pont annyira jön jól nekik, mint a delfineknek a tonhalhalászat....ha érted miről beszélek.


Kérdezőnek:

Sajna sokan azt hiszik, hogy a yorki dísztárgy... csak azt látják, hogy jaj de cuki... Egyébként lelkiismeretes tenyésztő, nem ad el hülyepics@knak kutyust... De sajnos a tenyésztőket is lőni kéne, sokan ebből élnek, és 10-20 kutyust is tartanak egyszerre, embertelen körülmények között...

2010. febr. 8. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim válasza:
100%
Teljesen egyetértek az előző válaszolóval! Nekem is Yorkie-m van, bár tök véletlenül került hozzánk, mégis rendes kutyaként van nevelve nem pedig dísztárgyként...semmivel se tud kevesebbet mint egy nagy testű kutya, sokat van a szabadban, szinte mindenevő, nem kényes, állandóan vadászik, igazi terrier :P Nekem sose jutna eszembe mindeféle cukcsi masnit meg egyebet ráadni. Van neki ruhája, de aztis csak télre hogy ne fázzon meg.
2010. febr. 8. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Láttam kiszállni egy ilyen plázamacát a kocsijából, szép kis szőrmés válltáskából két gombszem: abban volt a yorki. A fején rózsaszin masli, a plázamacán több kiló smink. Rémes volt, szegény kutyust sajnáltam.
2010. febr. 9. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Ne is mondd. Divatból, semmi másért. Hozzáértés meg nuku.


Kicsit OFF: baromira tudnak idegesíteni itt az ilyen kérdések, mint "milyen nevet lehet adni egy yorkinak" és "mit eszik egy háromhónapos yorki" meg "mit nem szabad ennie egy yorkinak", mintha ez valami külön állatfaj lenne, nem pedig kutya.

2010. febr. 9. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Én arra tudok gondolni, hogy sok esetben "plázacica" lányok tartanak ilyen kutyust. Mert divatos. És ők meg ugye nem arról híresek, hogy felelősségteljesek és értelmesek...

Szerintem csak addig gondoltak bele, hogy majd lehet simogatni és cuki lesz. De fogalmuk sincs az egész kutyatartásról. De azt is észrevettem, hogy újabban minden fiatal tinilány yorkit akar. Nem tudják miért, de nekik kell. Aztán amikor ott van és nem tudják mit kell vele tenni írják ki a kérdéseket...

Nekem is az agyamra megy már...

2010. febr. 9. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok megint. Egyszer volt egy kérdés, hogy a csaj yorki-ja lenyelt egy szem tic-tac ot véletlenül... kérdezte nem-e lesz baja. no comment :D
2010. febr. 9. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
94%

Én is úgy gondolom, hogy szegény jószágok szenvednek miata legtöbbet. Amerikába minden 2 utcára jobb esetbe menhelyre került kutya yorki vagy csivava. És szerintem ez a lelkiismeretes és normális gazdáknak is rosszul esik. De egy masnis pláza cica is szerethet egy kutyát, és még gondját is tudja viselni, bár ez ritka, de van ilyen. Egyik ismerősünknek is ilyen ölbekutyája van,, Mollie. És gyakran viszi táskába, a kutya annyira megszerette, hogy amikor előveszi a táskát magától beletolat. Vagy eltűnt egyszer a nő félpár zoknija, és a kutyakosarában találta meg a párna alá dugva, azóta is ott van és bármikor kérdi a kutyustól, szó szerint így: Mollie, hol van a te kincsed? Akkor oda megy a kutya és kiveszi a kis zoknit a párnái alól.

Ezzel azt akarom mondani, hogy nem minden a látszat, és igenis tarthatnak jó körülmények között felelősség teljesen egy ilyen kutyát, nem kell rögtön általánosítani.

2010. febr. 9. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

A birkásított emberek trendi divatkövetésének áldozata lett ez a kutyafajta (is. meg sokminden más is)

Nekünk spánielek vannak, mert azok tetszenek. Nekünk yorkshire terrier sosem kellene, mert 1. nem tetszik. 2. a terrier habitusa nem passzol az életünkbe.

Sőt, nekem kifejezetten ellenszenves a yorki fizimiskája, de ettől még tiszteletben tartom, ha valakinek tetszik.

De jó lenne már odáig eljutni, hogy bármilyen kutyát is felelősséggel és hozzáértéssel vennének magukhoz az emberek.

2010. febr. 9. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
51%
Nekm nem yorkim van
2010. febr. 9. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!