Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy az istenbe érjem el...

Hogy az istenbe érjem el nála, hogy ne bántsa a macskáimat?! Miatta fognak meghalni!

Figyelt kérdés

Már nagyon elegem van belőle...


Amikor kint vagyok, akkor bármit meg tudok csinálni, rápakolom a macskákat, hozzásimítom a fejüket a fejéhez, berakom őket a lábai közé az álla alá, amikor fekszik, stb. És dicsérgetem, jutalmazom, örül a figyelemnek, a kedves szónak, a kajának... Mindig pozitív élménnyel kötöm össze, ha macska van mellette, és ha megszagolja, majd békén hagyja őket.


De amikor bejövök, akkor rájuk támad, megharapja, elkergeti őket!

Teljesen kiszámíthatatlan! :(


Mire kiérek, persze már nem tehetek semmit, mert néhány másodperces egy ilyen támadás. De már ott tartok, hogy a macskáim ebben a r.hadt hidegben sem mernek bejönni hozzánk enni miatta, elüldözi őket innen.


2010. dec. 17. 12:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nem lehet,hogy csak játszani akar velük?

Mennyi idős a kutyus?

2010. dec. 17. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

2 éves. Érdekes játék, hogy vicsorogva rájuk ront, beléjük harap, és üldözni kezdi őket... :S

Szoktam látni az ablakból...

2010. dec. 17. 12:28
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
a macskák egeret esznek a kutyák meg macskát. ez a természet rendje ne is haragudj a kutyára ő csak azt teszi amit kell. örülj hogy eddig nem nyírta ki. nem is értem miért kell egymáshoz közel tartani őket? nem elég nagy a lakás?
2010. dec. 17. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Milyen fajta a kutya?
2010. dec. 17. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha azon már túl vagytok, hogy megmutattad neki falatokkal, hogy mit szabad a macskákkal csinálni, akkor most mutasd meg, hogy mit nem.


Maradj kint, és hibáztasd be. Ne tartsd magad mellett, ne jutalmazd, várd ki míg rámozdul a macskára, és akkor büntesd meg.


Nem tudom, hogy mennyire erős a kötődés köztetek, de ha erős, akkor én lehet megkísérelnék egy igazi kizárással való ijesztgetést, azaz, hogy nem csak a bandából közösíted ki, de kiteszed a kapun kívülre, jelezvén, hogy erre a viselkedésre itt nálunk nincs igény.


Ha nem vagy benne biztos, hogy ott maradna a kapu előtt, akkor semmiképp se csináld meg!


Esetleg azt lehet még, hogy odakészíted a slagot az ablakba, és amint látod, hogy szivatná a macskát, locsold le. Ilyen hidegben mondjuk kicsit veszélyes, de esetleg használhatsz valami csörgő zörgő tárgyat, amit utánahajítasz az ablakból, hogy legyen valami míg kiérsz büntetni.

2010. dec. 17. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nekem két kutya két macska van és jól megvannak...a kutya nem eszik macskát ..öhm...

Lehet már túl idős a kutyus,hogy hozzászokjon a macskákhoz,ne mtudom ,hogy mióta van nálatok ha pici kora óta ,de egyébkéntis a kinti leszidás segíthet. Amikor elkezdi macerálni a macskákat akkor kell neki eleinte szépen szólni aztán fokozatosan haladn ia büntetéssel.Ne egyből a legkeményebb büntiket alkalmazd,mert lehet arra nincs szükség :D

2010. dec. 17. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Hétvégén egy csomót leszek kint. Amennyit csak bírok. Remélem lazul a fegyelem, és kikezd előttem is a macskákkal. De nem vagyok benne biztos.

Az a baj, hogy amikor kisietek az ajtón, elmenekül az udvar másik végébe, és így nem lehet azonnal megbüntetni, kérdés, hogy meddig bírok -10 fokban kint ácsorogni-ücsörögni az udvarban...


Legszívesebben kizárnám egy fél órára, bár nem tudom, hogy reagál rá. Szerintem az a valószínű, hogy eleinte elvan, sétál, szaglászik, aztán majd beül a kapuba, hogy most már jönne be. Akkor is működik, ha eleinte örül a szabadságnak? Egyébként nem kóborolna el az utcából, de körülnézne benne. Az baj? Nem féltem, mert itt elütni nem fogják.


Két hete érkezett hozzánk. Ha ennyi idő alatt nem enyhül a pozitív megerősítésre, akkor már csak a fegyelmezés marad...

De az a veszélyes benne, hogy előttem nem mer rosszat csinálni, illetve elég egy félhangos szó is. Mindig behódol, sokszor lelapul a földre, ha rászólok vagy megindulok felé. Ha túl határozottan indulok meg felé, akkor elfut a hátsóudvarba... Szóval kitér a fegyelmezés elől.


Ilyenkor mit csináljak, mivel próbálkozzak, amikor elfut, elkerül?

2010. dec. 17. 13:43
 8/11 A kérdező kommentje:
Amúgy keverék. Közepes testű.
2010. dec. 17. 13:54
 9/11 anonim ***** válasza:
Na, van valami eredmény?
2010. dec. 18. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem, baj ha menekül, nem is kell mást csinálni, csak menni utána. Ezt hívják megtolásnak, nálunk a sulin alkalmazott büntetési technika. Ha megfigyeled sokszor csinálják ők is egymás között. Ha egy kutya szemtelenkedik, akkor a másik odamordul, és elkezd menni utána. Nem bántja, de ott ál, nem hagyja nyugodtan lépni, folyamatosan kontrollálja minden mozdulatát. Nyugodtan határozott lépésekkel menj ilyenkor utána, és addig kövesd míg leengedi a farkát, és kezdi kellemetlenül érezni magát.
2010. dec. 18. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!