Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi fog vele történni? Ugye...

Mi fog vele történni? Ugye nem fog meghalni? (Bőv. Lenn)

Figyelt kérdés
Van egy 9 éves Német Dogom. Szuka . Mostanában egyre kevesebbet eszik és lesoványodott . A sétálásokat legszívesebben kihagyná. A játékokat már nem hozza nekem. Tudom hogy öreg már. De ugye ez csak betegség? És ha az akkor milyen betegség lenne?
2011. jún. 18. 21:43
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem viszed dokihoz? Látatlanba még az állatorvos se tud mit mondani.....

Egy teljes labor és egyéb vizsgálatok valószínű több mindent mondana.

2011. jún. 18. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Ez tuti valami betegség, lehet valahol van benne egy kullancs, meg kellene nézetni mindenképpen egy állatidokival!
2011. jún. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

A 9 év egy német dognál igen öregség de láttam már 13 éves harlekin dogot is (teljesen egészséges)...

Vidd dokihoz!

2011. jún. 18. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 zsuzsabazsa ***** válasza:

Ha a szervezete leépülőben van akkor lehet neki adatni az állatorvossal un. roboráló szert, injekcióban.

Az felfrissíti és "megújítja" a szervezetét.

Az én öreg szukám is kapott ilyet amikor 13-éves volt.

Évente ismételtük kúraszerűen.

2011. jún. 18. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Elviszem dokihoz olyan 10 óra körül... Remélem nem fog mehalni!! :(
2011. jún. 19. 08:50
 6/20 A kérdező kommentje:
Elvittem előbb a dokihoz aki azt mondta gyomorcsavarodása van , és valami gyógyszert adott neki és azt mondta ha nem éli meg az estét elpusztul :(
2011. jún. 19. 09:22
 7/20 anonim ***** válasza:
De azt írtad, hogy már egy ideje tart ez. A gyomorcsavarodás pár óra alatt elviszi a kutyát...Mikor vett utoljára, mit és mennyit?
2011. jún. 19. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Azt mondtad 10 körül viszed! Megjártátok a dokit 30 perc alatt, hogy már itt is vagy? Ez most komoly?

Ha igen, akkor jobbulást a kutyusnak, majd írj, hogy mi van vele! Szorítunk!


Ha kamu, akkor ne szórakozz, nem vicces ilyeneket irkálni.

2011. jún. 19. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Miért lenne kamu? Szerinted vicces ha valakinek beteg a kutyája? Különben úgy kezdődött hogy pénteken elvittem sétálni utána evett és még futott egy jót. Hányt de nem lett nagyobb baja. Tegnapra rosszul volt teljesen lerobbant. És a gyomorcsavarodást mondott a doki. Meg kullancs de azt már kiszedte. Különben minden héten megyünk dokihoz mert már szegényke nagyon idős. És szerintem jobban van a gyógyszertől . De este is vissza kell vinnem majd kivizsgálásra. És azért fél óra alatt jöttem meg a dokitól mert egy utca van közöttünk! 5 perc mire odaértünk. 5percet vártunk negyed órát vizsgálta meg gyógyszerelte és újra 5 perc alatt itthon voltunk. És nem kamu! Én nem vagyok annyira idióta hogy kamuzzak a kutyám életéről!!!!!!!!!!!!! Majd írok este.
2011. jún. 19. 11:30
 10/20 anonim ***** válasza:

"utána evett és még futott egy jót" - Na ez az, amit TILOS csinálni! Ha evett a kutya, utána pihennie kell. A kutya nem úgy működik mint az ember. Pláne egy idős kutyánál kell erre nagyon odafigyelni.


Itt egy cikk, olvasd el, de bemásolom az első pár mondatot:


Jellemzően nagy testű, főleg keskeny és mély mellkasú kutyákban, dogokban, dobermannban, német juhászban és szetterekben állapítható meg. Kanokban és idősebb egyedekben mintegy kétszer gyakoribb az előfordulása.


Mi okozza?...

-nagy mennyiségű száraz táp / a sok gabonafélét tartalmazó eleség gyors felvétele

-az állat etetés utáni intenzív mozgatása


[link]


Remélem, hogy felépül a kutyád, és erre nagyon-nagyon figyelj a későbbiekben!

2011. jún. 19. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!