Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Közös döntés-e még egy kutya...

Közös döntés-e még egy kutya vásárlása?

Figyelt kérdés

Én kaptam ajándékba 2 kutyát a páromtól közös elhatározás alapján, de ő is szeretett volna egyet, s megbeszéltük, hogyha kertes övezetben lakunk lehet. Azután 1,5 év múlva költöztünk, s 2 hétre rá se szó, se beszéd beállított egy kuttyal.

Természetesen az én dolgom lett ő is, s ő nagytestű lett, és fertelmeseket tud pottyantani.

Jelenleg az a gondom, hogy el kellene mennem pár hétre itthonról, de most sem vállalja be a 3 kutyát 1,5 év után se. Másra nem is tudom, és nem is merem rábízni őket.

Olyan igazságtalannak érzem, én nem akartam 3 kutyát gondozni. Ő pedig azt mondja, ha nekem lehet kettő, akkor neki márcsak lehet egy, s neki dolgoznia kell ellentétben velem ( beteg vagyok, ezért is kéne mennem ).

Egyébként nincs gond vele, csak itt köti az ebet a karóhoz ;)


2008. jan. 18. 16:58
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szegény kutya nem tehet arról, hoyg a pasid az engedélyed nélkül vitte őt haza... Tőle viszont (a párodtól) abszolút elvárható lenne (akkor is az lenne, ha nem ő vitte volna oda a kutyust, így meg pláne) , hogy ha szükség van a segítségére- bármiyen segítségre!!!- akkor szó nélkül bevállalja és segítsen. Főleg, ha betegség miatt nem tudsz gondoskodni a kutyusokról. :(

A kérdésedre a válaszom egyértelműen az, hogy közös döntés egy kutya hazavitele, ha a Te dolgod lesz a gondozás, akkor főleg, de sztem anélkül is. Elvégre nem egy pulcsiról van szó, amit beakaszthatsz a szekrénybe, ha útban van. Sztem ne bízd idegenekre, nehogy esetleg baj legyen belőle (ha amúgy is nagytestű a kuty), mindenképpen a pároddal kell megbeszélned. Neki meg kötelessége elvállalni őket.

2008. jan. 18. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
75%
Igaza van az előttem írónak, ez az ő gondja is! Keress egy jó "kutya-üdülőt", bár nem tudom van-e erre lehetőség. Esetleg kérdezd meg az ismerőseidet, szomszédaidat.
2008. jan. 20. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
100%
A második válaszolónak: tudja mit jelent egy keresetből élni és hogy mit jelent 3 kutyának egy kutyaüdülő pár hétre?
2008. jan. 20. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!