Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan vehetném rá a szüleimet...

Hogyan vehetném rá a szüleimet a kutyára? Többi lent. Help.

Figyelt kérdés
Több éve próbálom a szüleimet meggyőzni hogy kapjak egy kutyát..de szerintük "nem foglalkoznék vele és mindent tönkretenne" ..pedig foglalkoznék vele,a szabadidőmet csak is vele tölteném..szükségem van nekemis egy kutyára úgy mint a többi gyereknek. van egy kutya ami ami nagyon tetszik a bichon havanese..egy barátnőmnek van olyanja és nagyon édes,kicsi,aranyos és nem bánt senkit sem..igazi családi kutya.. hogy vehetném rá a szüleimet?:(
2010. dec. 19. 14:13
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Beszélj nekik a kiválasztott fajtáról. Ne mond nekik, hogy olyat kérsz, csak meséld el, mennyire megtetszett ez a fajta, de csak jót mondj róla. Olvasgass a kutyanevelésről is, mesélj nekik ezekről a dolgokról is, de ne kérj kutyát, ezt meg sem említsd. Így teljen el egy kis idő, és ha megkérdezik mit szeretnél karácsonyra, mond azt, hogy egy kiskutyát. Ha rögtön rávágják, hogy nem, akkor mond, hogy csak annyit kérsz, hogy vigyetek de egy zsák tápot a közeli menhelyre, és hétvégenként(téli szünetben) hadd járhass ki a menhelyre segíteni. Mindennap mesélj nekik az új élményeidről amiket a menhelyen szerzel, és a legfontosabb: legyél türelmes.

A másik, merészebb megoldás az, hogy hazahozol egy kiskutyát, és azt mondod nekik, hogy találtad az út szélén, és nem hagyhattad ott, mert elütik a kocsik. Viszont ha emellett a megoldás mellett döntesz, akkor ne mesélj nekik a kutyákról, hanem szüneteltesd egy ideig a témát, hogy ne legyen nekik gyanús, hogy pont kutyát akarsz,és akkor véletlenül találsz egyet. x"D

2010. dec. 19. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Én is egesz gyerekkoromat végigkönyörögtem egy kutyárért, nem engedték. Aztán 18 éves koromban, nem érdekel mit szólnak hozzá alapon, hazahoztam egy kutyát. Beletörődtek végülis, de semmiben nem segítenek és hiába hittem én, hogy megoldom egyedül, néha azért jó lenne egy kis segítség. A kutyám sjanos elég hisztis fajta, nem szeret egyedül lenni, olyankor midnig cirkuszol. Sehogyse tudom leszoktatni róla. Ennek következményeképp nem mehetek el sehová( ahova nem tudom vinni a kutyát, buliba, étterembe pl), mert ők nem ülnek a kutyával, nem engedik be a szobájukba se, és nem akarják hallgatni a hisztijét. Ezért már egy éve nem voltam sehol és azt fontolgatom, hogy elköltözök itthonról. Mindez egy Havanese miatt... Imádom a kutyát, nem adnám oda senkinek semmi pénzért, de lehet nem vállalom be, ha tudom, hogy ennyi bajom lesz belőle. A szüleimmel szinte már nem is beszélünk, úgy megromlott a helyzet köztünk, emiatt az 5 kilós kutya miatt. Ki gondolta volna? Gondold te is át mégegyszer, hogy biztos menne ez neked, semmi segítséggel.
2010. dec. 19. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Tényleg havaneset? Én is azt akartam . Több mint 6 évig kérleltem anyumékat! Igen már két éves korom óta! Nekem meglettt mert sokat segítettem anyuméknak! Itt egy kép róla: Amugy Szofi a neve és megéri a havanese! most 8 hónapos!

Vagyis video! Találsz még többet is csak írd be hogy Szofikutya! http://www.youtube.com/watch?v=MpbIVXiYJUU

2010. dec. 19. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Ez nagyon aranyoos:)Mindenkinek köszönöm a tanácsokat de még 1 kérdésem lenne..a Havaneset kint is lehet tartani,ugye?Mert az ismerősőmnek bent van:S
2010. dec. 20. 14:56
 15/17 anonim ***** válasza:
Hát akko legyen neked is bent...
2010. dec. 20. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
(Szofi gazdija) Igen lehet csak akkor ha tényleg vigyázol a szőrére. Mi bent tartjuk. Kint nem is szeret sokat sétálni ha sár van. Szóval szerintem szoktassátok akkor rá hogy kint a helye. Különben remélem havaneset kapsz ha kapsz! :) Szurkolok hogy még egy havanese pajti legyen!!
2011. jan. 24. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Egy Havaneset semmiképp se lehet kint tartani, nem is értem, hogy gondolhatsz ilyet... Megfagyna( szószerint) szegény kutya reggelre. Nem csodálom, hogy nem engedik a szüleid, hogy kutyád legyen, ha még ennyit se tudsz...
2011. jan. 25. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!