Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az emberek minek tartják a...

Az emberek minek tartják a kutyát a kocsiban?

Figyelt kérdés
Sokszor látok autóban kutyát, és ha valaki közel megy, a kutya ugat, morog, megvadul. Azért tartják a kocsiban, hogy védje a kocsit? Nem rossz ez a kutyának?
2010. dec. 21. 11:41
 1/9 anonim ***** válasza:
64%

Sajnos vannak ilyen felelőtlen emberek. Én is hagytam már kint 10 percre a kocsiban a kutyámat, de az nem hosszú idő. A lényeg az, hogy legyen neki valamije, amit tud rágni, pl csont, játék. Az enyémnek még arra a 10 percre is volt. A mi kocsinkban rácsos része van az egyik ablaknak, hogy mégis védve van így, de jön be friss levegő.


A kocsiban hagyást nyáron TILOS megcsinálni! A kutya nagyon könnyen hőgutát kaphat. Egyébként nem hogy kocsiban hagyni, még utcára kivinni is csak normálisan szocializált, minimumon engedelmes kutyát lehetne kivinni. Ez lenne az alap szerintem.

2010. dec. 21. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem egyszerűen megy valahová a kutyával, és esetleg olyan helyre kell bemennie ahová em viheti be magával a kutyát. Ilyenkor kénytelen kint hagyni a kocsiban. Ami nem gáz télen, nyáron viszont sosem hagynám ott!

Én is szoktam kocsival vinni a kutyát, mondjuk állatorvoshoz, vagyk kutyasuliba (mert elég messze van), de néha bent kell hagyni.

2010. dec. 21. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én nem értem mi a gond ezzel. Mondjuk az enyém nem ugat, nem is csinál semmit, alszik a kcsoban, vagy max átül a vezetőülésbe nézelődni.


Én kifejezetten ahhoz kötöttem a kutyatartást, hogy majd ha lesz kocsim. A kocsi a második otthona, legnagyobb örömmel ugrik be, és egyáltalán nem gond neki, ha ott kell töltenie egy órát, de előfordult olyan is, hogy szabadtéren éjszakáztunk, és nem találta kint a helyét, ezért ő a kocsiban aludt.


Szerintem sokkal jobb neki, ha magammal viszem, és néha pár percre vagy akár egy órára egyedül marad a kocsiban, mintha egész nap otthon ül a macskával.


Januártól megint kutyasulizok, csak most kezdő csoportban kutya nélkül, és akkor is a kocsiban lesz. Sokkal jobb neki mint a kennelben, vagy otthon, mert így előtte, utána van nagy séta, rohangálás, kutyapajtások.

2010. dec. 21. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Mi gyakran a kocsiban hagyjuk amikor bemegyünk egy üzletbe, de az ablakot leengedjük neki. Addig ő nyugisan alszik. Persze, ha valaki odamegy hozzá beszélgetni, azt általában megugatja, hiszen az illető veszélyezteti az ő privát területét, mintha csak otthon lenne az udvarban. Nyáron viszont soha nem hagyjuk magára az autóban, mert akkor percek alatt is baja eshet a hőségben.
2010. dec. 21. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
14%
1. őrzi kutya kocsit hogy gazdái tulajdonát édje hogy ne lopják el 2. akkor lehet kutyát tartani kocsiban ha ha a kocsi és a kutya mérete olyan 1 nagyon nagy autoba elférne hosszu buszféleségbe dobberman hasonlok pincsi meg ezek
2010. dec. 21. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem nincs olyan normális gazda aki azért hagyná a kutyát a kocsiban, hogy az vigyázzon rá :D

10-20 percre én is simán benthagyom őket, ha jövünk valahonnan és be kell szaladni boltba ... normális időjárás mellett nem lesz semmi bajuk.

2010. dec. 21. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 zsuzsabazsa ***** válasza:
73%
Én is rendszeresen viszem a kutyámat kocsiban. Sokszor egész napos elfoglaltság miatt. Ahová éppen megyek ott meg is sétáltatom. A Budapest összes kerületeit is bejelölte.
2010. dec. 22. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
25%
A lényeg, hogy a kutyát csakis szabványos kutyaülésben szállítsd. Mi is már a 3. kutyaülést vesszük a kocsiba a hülye törvények miatt.
2010. dec. 24. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is hagytam már kocsiban. Például most ősszel voltunk rokonoknál kertes házban. Van ott egy antiszociális roti. Igazából nem tudom mit csinálna az én pincsimmel, de nem is akarom tudni. Mindig egy csepp kis kennelben van. Nem értek egyet a tartásával szoktam is hangoztatni, de most nem ez a lényeg.

Szóval ment volna a család a temetőbe. És ugyebár nekem is menni kellett (egyébként is menni akartam mert csak évente 3x jutok el oda). Viszont ott volt a kutyám.

Azt mondták kössem ki ide és majd megvár. Mondtam, hogy biztos, hogy nem kötöm ki. Milyen trauma lenne szerencsétlennek ha kikötném egy viszonylag idegen helyre és attól rettegjek mikor ront ki a roti a kennelből. Mondtam nekik, hogy majd a kocsiban megvár. Ott replikáztak, hogy de szétszedi az autót. Nem tudom mi közük hozzá, mikor még csak nem is az ő autójuk lett volna hanem a miénk. Nagy nehezen rávettem. Simán elüldögélt ott 1 órát az ülésen. És én is nyugodtabb voltam.

Ő sem ugat, morog. Egyedül akkor nyüszög meg csóválja a farkát, ha meg lát engem, hogy már közeledek a kocsiból.

Máskor is hagytam már kint. Mikor haza felé jövet bementünk az Auchanba.

2010. dec. 24. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!