Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van-e még valakinek ilyen...

Van-e még valakinek ilyen tapasztalata? Mi lehet vele? Mit lehetne tenni?

Figyelt kérdés

Westie kiskutyám 4 éves volt nyár elején.Kb. 3/4-1 éve küszködik/küszködünk vele,ugyanis nem tudjuk mi baja lehet.Elkezdett vakarózni elég erősen,és ez olyan szinten eldurvult,hogy a hátát keresztbe sebesre rágta,tiszta piros és kirágta a szőrt is,olyan mintha korpás lenne a "haja".A mellkasát és a lábait is így rágja,tiszta vörös és fekete is neki.Az orvos először Prednisolont írt neki,nem használt semmit tovább vakarózott.Sikerült rávenni az orvost,hogy most már találjon ki valami mást,mert ez nem használt.Akkor kapott egy injekciót,mondván,hogy ekcémás és allergiás a csirkehúsra,és ettől majd elmúlik neki.Max. 2 héig használt a szuri,ezután megint a Prednisolon következett.

Valaki segítsen,ha tapasztalt ilyet,hogy mit lehetne tenni,mert szegény már nem győz vakarózni és csúnya mindene!:(


2010. dec. 21. 18:03
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Mi sem vettünk benne észre semmi élősködőt, és kutyának való bevált bolhaspray-t használtunk akkoriban. Mégis a doki azt mondta bolhatetű, és ezekre a kis vackokra kapta a fürő oldatot, nem a bundája miatt.

A labis gazdi.

2010. dec. 21. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Nem kap semmilyen extra tápot,Pedigree-t pedig egyáltalán nem kapott sosem.Házikosztot szokott kapni,de azt is elvettük tőle akkor,mindent,rizst,húst,krumplit,tésztát,bármit ami a miénkből maradt.Nem kapta,szóval azokra sem allergiás.
2010. dec. 21. 18:53
 13/20 anonim ***** válasza:

Nagyon gyakori a táplálékallergia náluk. Én biztos, hogy megpróbálnám a hipoallergén tápot. Elég drága, de ha nagy kiszerelésben veszed, egy westienek fél évre simán elég.


A fehérjeallergia nagyon sokszor előfordul fehér kutyáknál, és ők semmilyen fehérjét nem tudnak megemészteni, csak a bontott fehérjéket.


Én biztos, hogy megpróbálnék egy fehérjeallergiás kutyának való tápot.

És persze a bőrkaparék, a vérvizsgálat is elengedhetetlen.


itt egy csomó féle hipoallergén táp, én biztos, hogy a helyetekben megpróbálnám egy hónapig ilyennel etetni.

2010. dec. 21. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Akkor először próbáljatok ki olyan tápot,ami allergiás kutyáknak készült. Csak ezt egye, semmiféle házikosztot ne kapjon mellé.

Ezzel kellene kezdeni.

2010. dec. 21. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Esetleg egy linket kaphatnék,hogy ki milyet használ(t)?

2010. dec. 21. 19:10
 16/20 Catz ***** válasza:

Nekem is etelallergianak tünik. Ha van eleg idötök probaljatok meg ti magatok összeallitani az etrendet.


Probald ki a BARF-etrendet. Magyarul nem nagyon talasz meg irast, de ha jo vagy nemetböl--» www.barfers.de

vagy ird be googlebe, hogy BARF es nezd mit hoz ki nemtül, angolul.

Sok sikert :)

2010. dec. 21. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Jajj bocs, akartam linket másolni, csak valahogy kimaradt.

[link]

2010. dec. 21. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm!:)

Németben vagy angolban pedig segít egy fordító program!;)

2010. dec. 21. 23:43
 19/20 anonim ***** válasza:

először is keress egy másik orvost aki kevésbé kisérletezik a kutyádon és nem sztereoidokkal nyomja tele!

bűzmirigyét nézték egyébként? ha nem, vizsgáltasd meg nyomasd ki!

2010. dec. 23. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

Bűzmirigyét a kozmetikus és az állatorvos is mindig megnézi és ki is nyomja!

Regisztrálva vagyok az állatoknak szóló közösségi oldalra,ahol szintén elmeséltem ezt a problémát az állatorvosnak ahol kérdezni lehet.Mivel üzenőfalon lehetett kérdezni,így másik is látták és egy hölgy észrevette és írt nekem.

Elmondta,hogy ugyanez a probléma volt az ő keverék kutyájával is,sokorvosnál jártak.Aztán elvitték Székesfehérvárra,ahol ránézésre megmondták,hogy pajzsmirigyproblémája van a kutyusnak.A vérteszt később ezt igazolta is,a kutyus gyógyszert szed féléve,és teljesen jól van.Azt mondta annyi a hátránya,hogy amígél addig szednie kell a gyógyszert.

2011. jan. 8. 15:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!