Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Másnak is ennyire függő a...

Másnak is ennyire függő a kutyája?

Figyelt kérdés
A kutyám szó szerint mindenhova követ, ha leülök, felugrik az ölembe, ha lefekszem,odafekszik ő is, még a wc-re is követ. Állandóan azt akarja,hogy foglalkozzak vele, pedig szinte egész napa itthon vagyok vele és játszunk és sétálni megyünk,de ez nem elég neki. Ha elvonulok pár percre a másik szobába,elkezd sírni és kaparja az ajtót. Más kutyája is ilyen vagy elrontottunk valamit?
2010. dec. 23. 10:49
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
A kutyád a falkavezér, és mivel védelmeznie kell, mindenhova követ!!!
2010. dec. 23. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

Pontosan ezért kérdeztem amiket kérdeztem. Szerintem az semmiképpen sem egészséges állapot, hogy a kuty a szorongás minden tünetét produkálja, percek után, semennyi időt nem tud egyedül tölteni.


Persze, lehet azt hinni, hogy dejó, ennyire szeret, csak éppen rettenetesen önző dolog ezt hinni. 15 évet nem tudsz folyamatosan vele tölteni, és nagyon komoly szorongás alakul ki olyankor mikor külön vagytok. Ez hosszútávon rámegy az egészségére is.


Vagy az az oka, amit az előttem levő írt, hogy domináns a kutya és azért követ mindenhova, de ezt kevésbé gondolom, mert akkor más problémáid is lennének vele.


A másik, hogy teljesen önállótlan, ezért nagyon szófogadó, mindenre tőled várja a megoldást, nincsenek saját döntései, semmilyen konfliktussal nem tud nélküled megküzdeni. Ez nagyon nem jó, muszáj lenne kicsit megerősíteni az önbizalmát, mert nagyon rossz neki, hogy nem bízik magában, és ha valami olyan gond lesz, amiben hirtelen nem tudsz neki segíteni, akkor benned sem fog teljesen megbízni, és egy félelemmel teli életre lesz kárhoztatva.

2010. dec. 23. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
Ó, bízik ő magában! :) Elég makacs kutya, megvan a maga akarata, de emellett hallgat ránk (tobbé-kevésbé) és tudjuk póráz nélkül sétáltatni, ha azt mondjuk várj, megáll és bevár minket. visszajön,ha hívjuk,de sosem megy messzire tőlünk. Más kutyákkal nem szívesen játszik, ha pórázon van, agresszív inkább velük. Az idegenekre mindig morog. Csak a barátainkat/családunkat fogadja el. ÉS mindez egy yorki-csivava keverék! :D Szóval akkor mi rontottuk el...?? :(
2010. dec. 23. 15:56
 14/23 anonim ***** válasza:

Mennyi idős a kutyus, mióta van nálatok és hogy került oda?

Mert ha ismeretlen az előélete, akkor kell idő, míg biztonságban érzi magát.

Ha kölyök kora óta van nálatok (mert ugye, a kölyökkutyát könnyebb nevelni...) akkor elkényeztettétek.

Ha jól kifuttattad és foglalkoztál vele, akkor a jelenlétedben is el kell viselnie, hogy nem lehet a nyakadban. Követeld ki a teret magadnak. Akkor egy idő után a távollétedet is jobban elviseli.


De ne a kutyában láss hibát, hanem először önmagad vizsgáld. A kutya nagyszerű lény és megfelelő tartással teljesen tökéletes családtag. Csak rajtatok múlik.

2010. dec. 23. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

Akkor valószínűleg tényleg elkényeztettétek, és domináns. Azt hiszi neki kell vigyáznia rátok, amire ugyebár képtelen egyrészt azért mert nem tud mindig veletek lenni, másrészt pedig azért, mert ő nem érti az emberi világot, nem tud kiigazodni benne.


[link]

2010. dec. 23. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat és a segítséget. utolsó előttinek: én sosem hibáztattam ezért a kutyámat, ezért is kérdeztem úgy, hogy mit rontottunk el? Egyébként 6 hetes kora óta van velünk.
2010. dec. 23. 16:42
 17/23 anonim ***** válasza:

a kutya stresszel miattad, felügyelni akarja minden lépted -ez nem normális reakció

helyre kell tenni a hierarchikus rendet a családon belül:

az emberek vezetők-a kutya követő

séta, találkozások rituáléja, házirend, etetés...ezek a legfontosabb területek ahol bizonyítanotok kell

2010. dec. 23. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Mivel az emberek elég önzőek alapvetően, sokan akik kutyát tartanak a szeretet megnyilvánulásának veszik ha a kutya mindenhova követi, és hisztérikus rohamot kap ha nem lehet vele.

Ennek az oka a következő:

a kutya tekinti magát falkavezérnek, és egy falkavezér feladata hogy bármikor bármilyen helyzetben megvédje a falkatagokat, akik ezért behódolnak neki és követik- tehát amikor beengede a wc-re tulajkonképpen te követed őt, és amikor nem hallagat rád akkor sem te vagy a főnök hanem az van amit ő akar-épp ezért ha nincs veled nem tud megvédeni, ezért elkezd aggódni hogy mi lehet veled, hol vagy, hiszen te olyan védtelen vagy nem tudod magad megvédeni! ezt gondolja.

A következő kérdésekre válaszolj magadnak őszintén, és ha csak egy kérdés kapcsán is felmerül hogy a kutya csinálja, akkor bizony helyre kell állítani a dolgokat, még pedig úgy hogy megfordítod a dolgokat, amit eddig ő tett a kérdések alapján ezek után neked kell. kb. 3 hét mire helyre fog állni a rend:

-Ajtónyitásnál a kutya vagy a gazdi megy ki először?

- Evésnél ki eszik először?

- Felugrál-e a kutya, vagy hoz-e olyan helyzetbe ami neked kényelmetlen? pl. rádfekszik, ráül a lábadra?

- ha eszel előfordul-e hogy kunyerál?

- séta közben pórázon vezetve te haladsz elől vagy a kutya?

- és végül volt-e már arra példa hogy nem tudtad konroll alatt tartani amikor póráz nélkül volt?


A kutya és a gazda közit kapcsolat felmérésénél leginkább akkor kapunk hiteles képet ha megfigyeljük hogyan viselkedik az állat és a gazdi ha a kutya szadabon van engdve, szinte minden helyzetben életkorának és képzettségi szintjének megfelelően kell hallgatnia a gzadira, nyilván kiképzés nélkül nem fog engedelmeskedni a gazdinak.

2010. dec. 24. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 Niki_k9 ***** válasza:
Gyerekek, azt hiszitek ez szeretet? A kutya nem ember, nem így fejezi ki a szeretetét, hogy követ Titeket mindenhová. Amit a kutyád provokál az csupán annak a jele, hogy birtokol téged, mindenfelé megy amerre Te, nem vagy följebbvaló nála egy perccel se, ha ezen nem változtatsz a fejedre nő és még egy újjab kutya köt ki menhelyen vagy az utcán...sajnálom ha kiábrándítottalak, de ez a szomorú igazság...
2011. jan. 3. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
Nem értem miért kötne ki menhelyen?? Mi az összefüggés?? Gondolod valaha is leadnám a saját kutyámat?????
2011. jan. 3. 22:48
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!