Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek, hogy lenyugodjon...

Mit tegyek, hogy lenyugodjon a kutyám?

Figyelt kérdés
Tüzel és állandóan kiugrál a kerítésen. nem tudok vele mit csinálni csak kikötni de azt nem szeretném hosszú távon alkalmazni. Valami ötlet? Meddig tüzelnek a kan kutyák??
2010. dec. 23. 14:42
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A kan kutyák nem tüzelnek. Ha megadnád neki te azt a kalandot és izgalmat, amit a szökésen keresztül ő ad meg magának, akkor megoldódna a probléma.


Ha szukák után szökik, arra meg kiváló megoldás az ivartalanítás.


Ezeken kívül még a kerítést tudod megjavítani.

2010. dec. 23. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mivan?A kan kutyád tüzel??

Vagy azt akartad írni,hogy a közelben tüzel egy kutya és a te kan kutyád szökni akar?

Vagy most nem értem.

Egyébként hány éves?

És az ivartalanítás segítene a kan kutyán,legalábbis nekem segített :)

2010. dec. 23. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Foglalkozz vele többet, kösd le a figyelmét játékkal és sétákkal, akkor nem fog szökni. Egyébként tényleg jó lenne ivartalanítani, mert elszökik egy tüzelő szuka után, aztán lesheted mert nem kerül elő. =/ vagy ha nem akarod ivartalanítani tedd biztonságossá a kerítést.
2010. dec. 23. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A kan kutyák nem tüzelnek, ők a tüzelő szukák után mennek. Hisz tudod mit akarnak.. nem lehet őket megállítani.


Jó megoldás lehet az ivartalanítás, sőt, ez a legjobb. Ha megjavítod a kerítést, az még jobb.


Van még egy ötletem, bár ez nem biztos, hogy ilyenkor is működni fog nálatok, de egy normális falkában működnie kell, nálunk is működik: kapuszabály, ami a kerítésre is érvényes. Tanítsd meg neki, hogy ne jöhessen ki a kapun. Sok embernél sokféle variáció válik be: az egyik visszalöki, a másik pórázon visszahúzza, kísérletezz, vagy az is egy megoldás lehet, hogy te elindulsz kifelé a kapun, ő jönne utánad, ráversz egyet pl az orrára, és visszalököd.


Én nem szeretem a kutyákat verni, soha nem is vertem, de ilyenkor egy-kétszer ha rácsapsz az orrára (nem durván) az sok mindent helyretehet.

2010. dec. 23. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
De egy stabil kapuszabályt csak akkor lehet belőni,ha egyébként a kutya megkapja a szükséges ingereket, mozgást, ösztönkifáradást, energialevezetést.
2010. dec. 23. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha elírás, hogy kan kutyád van, akkor a tüzelő szukák után mindig fog koslatni, mert mindig van valamerre.

Ha szuka kutyád van, akkor három hét.

Ivartalanítani kellene, mert mindig szenvedni fog akár kan, akár szuka.

Tudom, hogy pénz, de nem értem, hogy amikor állatot vesz magához valaki, miért nem számol ezzel.

A kutya nem csak a kert dísze, nem csak arra van, hogy jelezzen (azt megteszi egy riasztó is) hanem élőlény, akinek vannak alapvető igényei, ami sokszor pénzbe kerül.


Szóval ne a kutyádtól várj változást, hanem te tegyél a dolog érdekében. Ivartalanítani és utána sokat futtatni, foglalkozni vele.

Ha nem tudod vállalni, inkább add oda másnak, aki megfelelően gondoskodik róla.

2010. dec. 23. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
A kerítésnek semmi baja csak egy kicsit alacsony és ezért nem fogom átépíteni. Nekem azt mondták, hogy a kan kutya is tüzel de ezek szerint nem. De már mindegy mert hagytam, hogy elmenjen és hajnalban vissza is jött de azóta nem szökik ki.
2010. dec. 25. 00:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!