Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mivel tudom a kutyám izomtömeg...

Mivel tudom a kutyám izomtömegét növelni?

Figyelt kérdés

Főként a nyakát és a hátizmokat, de a hátsó combizomkat is fontos lenne. Nagyon fontos lenne :(

Nem bull-típusú, egy közepes termetű keverék szuka, 4 éves.

Nagyon idegesít, hogy egy csomó kutya kihasználja az erőfölényét, és bántják játék közben, mert némelyik gyakorlatilag úgy tudja dobálni, ahogy akarja, persze szegény próbálkozik, de annyira elszomorító, hogy nem tud érvényesülni. Ő mindenkihez hozzá méri az erejét, nem él vissza vele, a kicsikkel különösen finom, de a nagyobb kutyáknál is kerüli a fájdalom okozást. Szeretném, ha állva tudna maradni, és egyenrangú félként tudna velük is játszani, mert úgy, hogy könnyen le tudják dönteni a lábáról, nagyon k....ök vele. Pedig németjuhász méretű, nem tudom, miért nem elég erős hozzá...


2010. dec. 28. 17:48
1 2 3 4 5
 11/49 A kérdező kommentje:

18:09, örülök a válaszodnak nagyon, már azt hittem, hogy senki nem veszi komolyan a problémám.

Sziklainé Kata, akkor nem sokat láttál még pályafutásod során. Szerintem jobb lenne, ha nem azon lovagolnál, hogy én vagyok a béna, mert ez a szitu kialakult, hanem gyere el, és segíts megoldani, szívesen veszem, ha megteszed, és megmutatod, hogy más kutyáját hogy korrigáljam, hogy finomabban bánjanak az enyémmel, és ne az erőfitogtatásról szóljon.

2010. dec. 28. 18:15
 12/49 A kérdező kommentje:

Amúgy három kan, elég dominánsak, ebből kettő az én kutyámon kívül mással nem is játszhat, mert nem tűrik meg, a kisebb kutyákat pedig még ki is nyírnák.

Kis faluban lakom, tehát nincs sok lehetőségem, nem nagyon vannak kutyások.

2010. dec. 28. 18:23
 13/49 anonim ***** válasza:
100%

én értem, hogy mi a problémád, és azt is, hogy nem rossz szándékok vezérelnek. de nem hinném, hogy az izmosítás bármit is segítene a problémádon... vagyis a kutya problémáján.

a nagyobb/izmosabb test nem fogja magabiztosabbá tenni (ahogy azt Te is írtad), márpedig ahhoz, hogy ne bánjanak vele ilyen durván az kéne, hogy kiálljon magáért.


ettől függetlenül válaszolok a kérdésre, mert attól, hogy nem tartom e helyzetben megoldásnak, még nem baj az, ha az ember kutyája izmos - persze abban az esetben, ha egészséges is.

fontos a fokozatosság, előbb az állóképességét érdemes növelni, dombon felfelé labdáztatással, futással, bicajozással. a konkrét izomnövelésre lehet praktikus segédeszközöket vásárolni (magweb.cz), ólommal nehezített nyakörvet, illetve hámot. a nyakörv pont nyak- és háterősítésre való, a súlyok kivehetőek, úgyhogy szabályozni is lehet. az úszás is sokat erősít a kutyán, illetve a "pecázás"-nak hívott játék is. zsákmányos kutyáknál lehet jól alkalmazni, arról van szó, hogy egy hosszú bot végére madzaggal erősítesz valamilyen játékot, és mozgatod a kutya előtt. én rongyot szoktam használni, aztán lehet vele, mint a lovakkal "futószárazni", trükközni hirtelen irányváltásokkal, meglódítani a kutyát egy-egy irányba, ilyesmi. elég hamar lefárasztja a, a leírt mozgatási formák közül ezzel kell a legóvatosabban bánni, először 1-2 perc elég belőle (én a versenykondíciójuk alatt sem csináltatok a kutyáimmal fél óránál többet)!

másik tényező az etetés: fehérje, energia, izületvédők. legjobb a hús + rízs + zsír kombó zöldséggel és gyümölccsel, meg egy kis luposan vagy GF600, de a jobb sport tápok is megfelelőek.

érdemes időszakosan terhelni a kutyát, mert folyamatosan top formában lenni nagyon kimerítő. praktikus elkezdeni tavasszal, amikor még hűvösebb az idő fokozatosan egyre magasabb szintre vinni, aztán nyáron visszavenni és csak egyszer-egyszer kora reggel, vagy hűvösebb napokon edzeni, majd télre pihenőre tenni.

egyébként csapatösszehozás szintjén sem káros, ha többet és jobban odafigyelve foglalkozol a kutyával, a bicajozás is nagyon jó móka, és a labdázás is persze.

2010. dec. 28. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/49 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ :)

Én már plusz 10 deka izommal is megelégednék.

Ő is szeret hevesen játszani, tehát élvezi annyira a dolgot, hogy annak ellenére, hogy nincsenek tekintettel a fájdalomküszöbére, nem menekül el, hanem próbál minél többet kihozni belőle, és mindig folytatja a játékot, de az is a baj, hogy néha marakodás van belőle, mivel nem figyelnek rá, ezért is kell nekem leszedni őket, mert a végén nem marad más eszköze, mint odakapással kiszabadítani magát, a nagy meg persze nem hagyja, és rátámad. Miköben az enyém csak jelezni akarta, hogy már nagyon durva vele, és utána azonnal foltyatná is a játékot. Na ezeket nem akarom, ezért gondoltam, hogy ha erősebb lenne, akkor nem jutnának el odáig, hogy harapással kellene megvédenie magát, mert rendesen tudna játszani velük.

2010. dec. 28. 19:01
 15/49 anonim ***** válasza:
0%

A szocializációnak éppen nincs köze az izomtömeghez.

Egy jól táplált, kellően megfuttatott és dolgoztatott kutyának éppen elég az izomzata a játékhoz.

Ha sportra kell, az más. Ha viadalra, megint más.

De játékhoz nem kell felturbózott izomköteg.

Ez ilyen egyszerű.

2010. dec. 28. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/49 A kérdező kommentje:

Egyébként az az érdekes, hogy neki meg se kottyan 20 kilométer futás, miközben a nagyok félúton kipurcannak :)


Ha növekszik az izomzata, akkor nem fog ez annak a hátrányára válni, hogy mennyit bír futni? Mert a másik, hogy imádok biciklis túrára menni vele :))

2010. dec. 28. 19:05
 17/49 A kérdező kommentje:
Nem akarom felturbózni, csak azt akarom, hogy ugyanúgy tudjon játszani velük, mint a közepes és kistestűekkel, merthogy főképp csak ezzel a három kutyával van lehetősége játszani.
2010. dec. 28. 19:06
 18/49 anonim ***** válasza:

ezért írtam (mert én írtam :)), hogy az állóképességgel kell kezdeni, hogy ne legyen "kötött" a kutya. az edzési módokat változatosan kell adagolni (már csak azért is, mert ha mindig ugyanazt csináljátok, unalmas :)), mindig legyen bemelegítés, és levezetés - amire kitűnő a hosszú távú futás (labda pl). minden kutya más, más az egyéniségük, mások az igényeik. ki kell próbálni sokféle edzési módszert, és amelyik(ek) bejönnek nektek, azokat űzni. a bicajozás egyébként önmagában is nagyon jó, ha ezt kombinálod egy-egy nehéznyakörves labdázással, vagy pecával, akkor az már komoly izomnövelő edzéstervnek ígérkezik. egy-egy komolyabb fárasztás után illik pihenőnapot adni, akár többet is, tehát a kombinálást egy héten belül értem, nem egy napon belül.

remélem érthető voltam :)

2010. dec. 28. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/49 anonim ***** válasza:
0%

A felturbózott izom nem egészséges. A szív és a tüdő látja kárát.

Nem gond?

2010. dec. 28. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/49 anonim ***** válasza:

miért látná kárát? és mit értesz "turbózás" alatt?


egyedül az ízületeket lehetne itt félteni, de ha egyébként egészséges az állat miért ne mehetne neki egy kis plusz sport?

2010. dec. 28. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!