Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mivel tudom a kutyám izomtömeg...

Mivel tudom a kutyám izomtömegét növelni?

Figyelt kérdés

Főként a nyakát és a hátizmokat, de a hátsó combizomkat is fontos lenne. Nagyon fontos lenne :(

Nem bull-típusú, egy közepes termetű keverék szuka, 4 éves.

Nagyon idegesít, hogy egy csomó kutya kihasználja az erőfölényét, és bántják játék közben, mert némelyik gyakorlatilag úgy tudja dobálni, ahogy akarja, persze szegény próbálkozik, de annyira elszomorító, hogy nem tud érvényesülni. Ő mindenkihez hozzá méri az erejét, nem él vissza vele, a kicsikkel különösen finom, de a nagyobb kutyáknál is kerüli a fájdalom okozást. Szeretném, ha állva tudna maradni, és egyenrangú félként tudna velük is játszani, mert úgy, hogy könnyen le tudják dönteni a lábáról, nagyon k....ök vele. Pedig németjuhász méretű, nem tudom, miért nem elég erős hozzá...


2010. dec. 28. 17:48
1 2 3 4 5
 31/49 anonim ***** válasza:

"Az izomköteg növelése bizony lehet doppingszerekkel és mesterséges izomnövelőkkel. "


osztán áruld már el, ki írt itt bármit is doppingszerekről? sport tápról, ízületvédőről, mozgatásról volt szó. ez hol káros egy egészséges kutyának?


"Csak ismételni tudom: egy jól táplált, egészséges kutyának, aki kellően meg van futtatva és dolgoztatva - minek a nagy izomköteg? "

a kellő dolgoztatás és célirányos táplálás eredményezi az izomköteget, pontosan. eddig is erről volt szó.


"Vagy sporteredményt akar elérni, vagy felvágni akar vele, vagy viadaloztatni akar."

vagy szereti, ha együtt sportolhat a kutyjával? esetleg tetszik neki, hogy erőt sugároz, és energikus a kutyája? miért csak rossz célja lehet annak, ha arról érdeklődik, hogyan edzheti a kutyáját?

én itt csak merő rosszindulatot látok...

2010. dec. 28. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/49 A kérdező kommentje:
Inkább merő előítélet... :(
2010. dec. 28. 21:41
 33/49 A kérdező kommentje:

A hozzászólás annak szól, aki az ötleteket írta :)

Fogalmam sincs, hogy álljak neki. Láttam például súlyhúzó hámot, az jól jönne most szánkózáshoz :)

4 éves, 36 kilós szuka, finom vonalakkal, elég nőcis, és ilyen szempontból sohasem edzett kutyuli, a húgom mehet rá a 39 kilójával? Kitűnő családi program lesz :)

Másrészt egy olyan nyakörvet szerettem volna, amelyikbe ki-betehető a súly, magyar oldalon lehet ilyesmit venni?

És még egy kérdés, itthon találtam egy tárcsát, de az 2 kiló 10 deka, hozzá rögzítettem a nyakörvére, olyan boldogan futkosott vele, de 400 méter után kezdett erősen fáradni szegény. Meg vicces is, ahogy egy plüsskutya nyakából ilyen lóg. Mennyivel érdemes kezdeni, és milyen távon?

A végén még súlyhúzó versenyre is benevezek vele :D

2010. dec. 29. 15:13
 34/49 anonim ***** válasza:
Ha vicces volt, ahogy a súly lehúzta a kutya fejét, akkor magaddal is viccelődjél már egy keveset.
2010. dec. 29. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/49 A kérdező kommentje:

Ízületvédőt eddig is kapott, mivel sokat fut bicaj mellett a határban, tápból eddig Acana Sport & Agilityt kapott, nagyon drága marhahús :/ Ennyi nem elég neki, fedezi a szükségleteit most is, hogy elkezdődött az edzés...? Vagy kell még mellé megemelt fehérje, hogy ne legyen baja?


A táp energiatartalma:


Fehérje (min.) 33 %

Zsír (min.) 24 %

Szénhidrátok (max.) 22 %

Rost (max.) 3 %

Kalcium (min.) 1,4 %

Foszfor (min.) 1,1 %

Omega 6 (min.) 2,7 %

Omega 3 (min.) 0,4 %

Glükózamin (min.) 800 mg/kg

Kondroitin (min.) 500 mg/kg

Hamu (átl. érték) 7%



4650 kcal/kg (460 kcal /250 ml pohár), az energia 35 százaléka fehérjékből, 45 százaléka zsírokból, 20 százaléka gyümölcsökből, zöldségekből, kaliforniai barna rizsből és hasított zabból származik

2010. dec. 29. 15:27
 36/49 A kérdező kommentje:
Nem húzta le a fejét, nem igaz, hogy ennyi embernek nem megy a szövegértés. Mondom, hogy még futkározott és ugrált is vele, nem zavarta. Aztán pórázra tettem, és megnéztem, hogy mekkora távon biztonságos, ami még nem veszi igénybe. Ennyi.
2010. dec. 29. 15:29
 37/49 A kérdező kommentje:

És mi lenne, ha most már nem írogatnának olyan emberek, akik


Azt szidjátok, aki aszfalton futtatja a kutyáját.


Vagy azokat nem piszkáljátok, akik agilityznek, szánt huzatnak, stb. a kutyájukkal?

Ezek mitől jobbak??

2010. dec. 29. 15:31
 38/49 A kérdező kommentje:

* lemaradt: akik csak szúrkálódni akarnak.


De most komolyan, mi benne a rossz? Nem értem. Mert csak bull-típusú kutyáknak szabad erőnléti edzéseket tartani?


Szálljatok már le rólam, légy szíves, mert nagyon rosszul esik. Nem hinném, hogy ártok vele a kutyámnak, pont ellenkezőleg, segíteni akarok vele.

Örülnék, ha ezentúl mindenki, aki ír, a kérdésemre koncentrál.

2010. dec. 29. 15:34
 39/49 anonim ***** válasza:
0%

21:28 - a kérdező elég egyértelműen jelezte, hogy más kutyák elleni győzelemre akar turbózott izmokat.

Ez pedig felesleges.

És nem vele együtt akar sportolni, futni, hanem csak a kutyát akarja izomköteggé formázni.

Nem is írok több kommentet, mert kezdek kiakadni az ilyen kutyástól.

2010. dec. 29. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/49 MME ***** válasza:
100%

Szerintem elég, de tehetnél bele főtt tojást is, ennél jobb fehérje forrás nem létezik, és olcsó is :)


Az én kutyám haverját szokták szánkó elé fogni, az egy 55 kilós németjuhász, és elvisz közel 100 kilót úgy, hogy nem hámhoz csatlakoztatják, hanem a nyakörvéhez szerencsétlennek, de élvezi, megy magától, és ilyen téli edzés után elég rémálom őt sétálni vinni, főleg télen :D

Ebbe is gondolj bele :D Bár olvastam, hogy póráz nélkül viszed láb mellett, úgyhogy ilyen gondod nem lesz, nem úgy, mint nekem a juhival :S

Szóval én lehet, hogy inkább fél vagy 1 kilóval kezdtem volna, a saját kutyámból kiindulva, ő 34 kiló.


A dominancia problémára azt válaszolom, hogy amellett, hogy edzed, kérd el a három kant külön-külön, és vedd kézbe a dolgokat. Lehet korrigálni egy félig idegen kutyát is, ki kell tapasztalni, hogy mire reagál. Én figyelemfelhívó érintéseket szoktam, a Hagyd! parancsszóval, és igen, ha kell, én is leszedem a másikról. Ha elég kitartóan, és minden alkalommal korrigálsz, akkor biztos vagyok benne, hogy javulni fog, de elmúlni nem.


Szerintem nem rossz ötlet, hogy edzed, mert plusz előnyt ad neki, én is utálom, amikor az én kutyámnak annyiból áll a játék, hogy végig fekszik hozzápréselve a földhöz, a másik a hasán, a torkán és a fülén ácsorog, arra se veszi a fáradtságot, hogy 2 centivel odébb tegye a lábát, és tépi a bundáját, ez megy negyed órán keresztül, az enyém meg csak fekszik, nem tud mit csinálni, amíg meg nem unom, és le nem szedem. Rühellem az ilyen beképzelt dögöket :S Nem élvezi, és tiszta feszültség, csak éppen semmi agresszió sincs benne, azért nincs bunyó, inkább tűr...

2010. dec. 29. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!