Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Saját testsúllyal és "otthoni"...

Saját testsúllyal és "otthoni" eszközökkel lehet-e izomtömeget növelni? Ha igen mennyire hatékony?

Figyelt kérdés
Nagyjából erre gondolok: fix-pontra erősített expanderrel tricepsz, aztán hátizmok; fekvőtámaszok keskeny és széles változatban, felülések, guggolások magasban tartott súlyokkal; lépcsőn vádli-edzés, és rúdra erősített súlyokkal alkar és bicepsz. Sajnos olyan helyzetben vagyok, hogy kondis edzés nem jöhet szóba, s a súlyok is nem speciálisak (2X 6 literes flakonok megtöltve vízzel, rúdra erősítve). Vékonyka a testalkatom, eszem rendesen. Tömegnövelőket nem tudok jelenleg beszerezni. Táplálkozásnál arra figyelek, hogy minél több szénhidrátot egyek (tészta, kenyérfélék, rizs), valamint gyümölcsből nincs hiány. Ez így mennyire lehet hatékony? Segítsetek véleményekkel, tippekkel. Köszönöm.
2011. szept. 26. 13:47
 1/6 anonim ***** válasza:
Persze hogy lehet. Csak kreatívnak kell lenned és meglátni sok hétköznapi eszközben hogy mire tudod használni. Lehet hogy annyira hatékony nincs mintha rendszeresen konditerembe járnál, de jó alakformáló hatása van, és izomtömeget is tudsz növelni konditerem nélkül is. http://www.youtube.com/watch?v=U4jgmp2hyEA&feature=BFa&list=..
2011. szept. 26. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

jó étrend mellett is jóval kevésbé hatékony izomtömeg növelésére, mint a súlyzós edzés.

másra jó.

2011. szept. 26. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
ha meg egyáltalán bármi fejlődést akarsz, ne csak arra figyelj, hogy CH-t eleget egyél, mert abból soha sem lesz izom, mellette 2-3g/ttkg fehérjét is enned kéne, állati eredetűt.
2011. szept. 26. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

értem, igyekszem minél több fehérjét is enni... tojás, hús... úgy tudom, hogy a szójafehérje is elég hasznos az izmok számára...

És ez az otthoni gyúrás akkor inkább csak erőnlétfokozó lesz? Ha ezzel felkészítem a testem (kb 1év múlva lesz lehetőségem kondiba járni), a konditermezés már jobban fog hasznosulni? Úgymond nem lesz annyira "kezdő" az izomzatomnahhoz?

2011. szept. 26. 16:09
 5/6 anonim ***** válasza:

jah, erre jó lesz a sajátsúlyos edzés.

ez pedig annyit tesz, hogy én is saját súllyal edzem. mert ennyire jó. csak nincsenek olyan méretes kidolgozott izmaim.

amíg nem tudsz menni terembe, persze hogy csináld!

2011. szept. 26. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2011. szept. 26. 19:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!