Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Titeket zavar (na), ha a...

Titeket zavar (na), ha a kutyusotokat kerítésen keresztül simogatnák?

Figyelt kérdés

Pont útbaesik egy ház hazafelé, aminél egy nagyon aranyos kiskutya él, amikor kinn van, néha meg szoktam simogatni. Mostanában jutott eszembe, hogy mi van, ha ezt a gazdik rossz szemmel nézik.

Ti mit szólnátok hozzá? Zavarna, örülnétek neki, esetleg nem nagyon izgatna titeket?

Válaszokat előre is köszi:)


2010. dec. 28. 21:51
1 2
 11/18 Akiteki ***** válasza:
Az utcán más kérdés, ott lehet haverkodni. De a kertbe ne nyúljon be senki. Ha rászoknának, simán kiemelnék a kölyköket. Minden alomnál jönnek kunyerálni, hogy adjak kiskutyát. Ha nem volna a magyar agaram, már vinnének is belőle. Amíg ő kölyök volt, a gyerekek átmásztak a kerítésen almát szedni. Hát köszi, de nekem is ízlik.
2010. dec. 28. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
49%

Volt egy tacsim, lakásban, tehát kerítésen keresztül nem lehetett simogatni, de ha sétáltunk, nem szerettem, ha idegenek hozzányúltak. Bár nem is lehetett, vadállat volt az idegenekkel. Az ismerősöket imádta, ők természetesen vakargathatták őt. De mikor anyuka nagy lendülettel hozta a vicsorgó kutyához a gyereket, hogy jaj de aranyos, simogasd meg, kiakadtam.


Imádom a kutyákat, mindet megsimogatnám, aki csak szembejön velem az utcán. Ismerős kutyák méterekről rohannak hozzám, póráz végén lebegtetve a gazdit, ilyenkor nincs mit tenni.:-) Ha idegen kutya jön hozzám (valamiért minden szó nélkül vonzom a kutyákat), először megkérdezem a gazdit, megsimogathatom-e. Ha igen, leguggolok, megvárom, amíg a kutya megszaglássza a kezem, és ő kezdeményezi az ismerkedést. Csak utána simogatom meg.


Volt egy kutya az egyik utcában, amerre jártam haza, mellette nem lehetett elmenni simogatás nélkül.Volt, hogy bent volt a lakásban, meghallotta a hangom, és mint az őrült, kaparta az ajtót, hogy ki akar jönni a kerítéshez, Gazdija ilyenkor tudta mindig, hogy megyek haza, engem érez a kutya, engedte is ki.:-) Sajnos elpusztult a blöki, de az utóda is átvette ezt a szokást.:-)


Csak ismerős kutyát simogatok, idegent csak ha a kutya akarja és a gazdi engedi.

2010. dec. 28. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim válasza:
100%

Én sem szeretem, ha a kerítésen keresztül simizik a kutyát, kint az más mert nagyon barátságos, szereti az embereket.

De kerítésen belül ő sem csípi és nem szeretném, hogy megkapja valakinek a kezét aztán kész a kellemetlenség...

Mondjuk ez csak idegenekre vonatkozik, ha pl. szülők jönnek látogatóba könyékig összenyalja őket mire kinyitom a kaput. :)

2010. dec. 28. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Azért az már más, ha bemásznak, meg bemennek engedély nélkül. :O
2010. dec. 29. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 zsuzsabazsa ***** válasza:
Ha nem akarom,hogy a kutyámat simogassák mások kerítésen keresztül akkor azt úgy oldom meg, hogy ne lehessen benyúlni.
2010. dec. 29. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Felénk két féle gyerektípus lakik. Az egyik, aki cseszteti, hergeli a kutyákat a kerítésen keresztül, a másik aki benyúl megsimogatni őket.

Én ezért nem szeretem, mert a gyerekekre eléggé furán reagálnak a sok piszkálás miatt, így nem nagyon örülnék neki, ha egy ujjacska a kerten belül maradna.

Másrészt igazából ezzel a simogatás dologgal semmi bajom nem lenne, hisz nem vérengző fenevadakat tartok, ők is imádják, ha dögönyözve vannak.

Attól viszont kiver a víz, mikor etetik őket.

2010. dec. 29. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Nálam azt a benyúlást nem úgy kell értelmezni h az egész karomat bedugom a kertbe és össze vissza kapálózok. Úgy szoktam, hogy amikor kinn van, odateszem az ujjam a kerítésre, olyankor oda szokott jönni, megszaglássza, aztán miután elkezdi csóválni a farkát, utána szoktam megsimogatni. Az tényleg más, ha vki bejárkál az udvarba, és azt mondanom sem kell, hogy eszem ágában sem lenne elvinni vki más kutyusát. Amúgy ha valaki el akarta volna, akkor már rég el tudta volna vinni, a kapu alatt is kiférne a kutyus, néha szoktam látni h a feje kilóg a kapu alatt olyankor akárki elvihetné.
2010. dec. 29. 09:48
 18/18 anonim ***** válasza:

Hát megmondom őszintén én szoktam beszélni a szomszéd kutyákhoz.

Az egyik szomszédnál volt egy kis németjuhász :-))...elolvadtam tőle. Mindig megsimogattam, ha arrajártam...már mindig várt is rám reggel...ott sipákolt hogy simizzem meg :-)). Aztán persze felnőtt, de ugyanúgy örült nekem ha látott.


Múltkor egy nagyon hosszú /több éves/ szünet után jártam arra és ráadásul saját kutyával...ugatott, mint az őrült. Kíváncsi voltam megismer-e. Közelebb mentem és megint nyüszögött, mikor megismert. MEGISMERT ENNYI ÉV UTÁN...ELOLVADTAM TŐLE :-))))))))...


Ha olyan ember simizi a kutyám, mint én /jóakaró/ akkor nem zavarna. Ha mondjuk egy rabló haverkodna, vagy valami idióta, akkor nem lennék azért boldog. Ha sétáltatom a kutyát és abszolút hagyom, hogy megsimogassák.Ismerek pár embert aki nem hagyja hogy megsimogassák a kutyáját. Őszintén szólva nem értem a koncepciójukat, de lehet hogy ha elmagyaráznák, hogy miért nem szabad simogatni akkor elfogadnám...


De mondjuk az enyémet senki sem merné megsimogatni, mert egy fene nagy bestia benyomását kelti a kerítésen belülről :-DDD.

2010. dec. 29. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!