Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek? Idegileg már...

Mit tegyek? Idegileg már teljessen kész vagyok. SOS

Figyelt kérdés

Van egy 3 hónapos tacskó-törpe pincser kiskutyám.

Nagyon szépen sétál már pórázon, de mikor arra kerül a sor, hogy ráadjam a pórázt és a ruhát(mert nagyon fázik) egyszerűen megőrül és harap, morog, vicsorog. Szóval minden baja van. Mire ráadom !csak! a ruhát eltelkik fél óra. Utána nagynehezen megya póráz is. Kint már lenyugszik, de mikor jön velem szembe egy ember eddig szinte mindenki belémkötött, hogy Én milyen gondosz, h*lye l*ba vagyok amiért ruhát adok rá. Ez már annyira elviselhetetlen, hogy mikor megkapom a "szidást" már szinte sírnom kéne. Meg sokszor azért is ordibálnak velem, hogy miért hozom ki az utcára a kicsi kutyát.

Próbáltam már, hogy nem is figyelek oda, elkerülök mindenkit, de ez így nekem se jó és a kutyának se mert vágyik az emberek közelségére.

Valami ötlet, hogy mivel tehetném könyebbé a készülődést vagy az utcán sétálós dolgot?


2010. dec. 29. 16:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nem értem...csak mész az utcán és (idegen) emberek belédkötnek? :) Mért nem küldöd el őket?Végülis semmi közük hozzá...
2010. dec. 29. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Pont így. Megyek az utcán és hopp egyíből üvöltöznek. Már volt, hogy elküldtem őket a búsba, de akkor meg mégjobban kiabáltak. Elég kilátástalan szerintem a helyzet. :(
2010. dec. 29. 16:15
 3/15 anonim ***** válasza:
45%
Ez most komoly?Hát sz@rd le őket...amúgy lehet azért tart ilyen hosszú ideig az öltöztetés stb. mert a kutya nem szereti a ruhát.Sőőtt...de mért kell ráadni?Nem fog megfázni.Meg nem hiszem hogy fázna.Ha meg fázik akkor hideg időben ne vidd sétálni.
2010. dec. 29. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Akiteki ***** válasza:
68%
Vagy elmész megfelelő orvosi kezelésre, mert túlreagálod a dolgokat. Vagy ingyen és bérmentve felírok neked napi két lesz.arom tablettát. Mi a francnak foglalkozol vele, hogy némely bunkók szórakoznak?
2010. dec. 29. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Biztos, hogy fázik mert folyamatossan, megállás nélkül remeg. Muszály sétálni vinni mert máshogy nem bírom lefárasztani.
2010. dec. 29. 16:21
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Tojd le őket, ha megvan az össze oltása nyugodtan vidd sétálni, ha tényleg szükséges akkor kabátban.

Ha cirkuszol amikor rá akarod adni, akkor probáld megfegyelmezni, emeld fel vagy nyomd le a földre (persze ésszel, ovatosan .. a nyak bőrét megfogva) fél kilo lehet az egész kutya, nem igaz hogy nem bírsz el vele.

2010. dec. 29. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne is foglalkozz velük! :S Nekem két csivavám van, de amikor az elsőt megvettem akkor h*lye "gyerekek"/munkások ordibáltak oda, hogy "Nézd már a cicát" meg "Miaúú". Stb.. Az elején nem is érdekelt (egyébként nem vagyok h*lye pi*sa, csak szőke :)), aztán mikor kezdtem unni, akkor visszakiabáltam, hogy: "K*ssolj, ez a kutya többe került mint az életed". :D tudom, hogy undorító sznob duma, de ha ők így, akkor én is így . :)

Egyébként meg, nyugodtan kérdezd meg tőlük, hogy mi közük van hozzá? És egyébként is elmehet melegebb éghajlatra! :D


Ruha.. Az én kutyám sem szereti a ruhát (de télen, séta alkalmával én is ráadom), de azért nem vicsorog. Próbáltál már rákoppintani az orrára? Csak úgy figyelmeztetőleg, hogy tudja hol a helye, mert ha most nem, akkor később is így fog viselkedni, netán meg is kap. :S

Nekem állandóan forog a kutya össze-vissza, ha rá akarom rakni, olyankor van "nyugszik, ül", és akkor megvárja amíg ráadom. :)

2010. dec. 29. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

hát probáld meg azt hogy tedd a ruhát a kosarába hogy tudja hogy az az övé

vagy tedd rá(valahogy...)és hagyd rajta hogy meg szokja

vagy vidd ki egy picit ruha nélkül majd vidd be és tedd rámajd vidd ki úgy hogy tudja nem akarsz rosszat neki

2010. dec. 29. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Talán küldj egy fotót is a ruháról, lehet, hogy középkori kínzóeszköznek látszik, és csak Neked tetszik :) Persze csak viccelek!


Az valóban bajos, hogy a kutyára nem tudod nyugodtan ráadni!

Az, hogy megharap, vicsorog, stb. komoly viselkedésproblémára utal. Nekem olyan érzésem van, hogy Őnagysága kikéri magának, hogy akár fél pillanatra is korlátozd őt a személyes szabadságában, és ez odáig fajul, hogy meg is harap. Ha rottweiler lenne, már az intenzíven feküdnél! Nem szabad efölött szemet hunyni, csak mert kistestű a kutya! Javaslom a kutyaiskolát! Minél előbb, annál jobb!

2010. dec. 30. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Az én kutyámon is van ruha. ( pulóver, kabát )

Bár 50kg-os, de rövid a szőre és fázik. De nagyon.

Ám velem nem kötekednek az emberek, sőt inkább mosóly van az arcukon. :-)


Szerintem ne hagyd hogy a kutya irányítson téged az öltözködésnél. Rázd meg a nyakát akár a levegőbe kiemelve is, ha akkor se hagyja abba, akkor lehet kéne egy két pofon is. ( nem nagy ) Vagy a fenekére ütni egy kicsit.

( a gyereket is néha meg kell fegyelmezni, a kutyáknál ugyanígy működik )

2011. jan. 1. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!