Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért "sztárolják" az emberek...

Miért "sztárolják" az emberek a németjuhászt? Lerágott csont, mintha nem létezne másfajta kutya! Teljessen elvannak korcsosodva, csúnyák, azzal a csapott hátsó felükkel meg úgy néznek ki mint vmi selejt! Csak nekem gáz a njuhász?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 20. 13:06
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem ilyen gondolkodással sose tarts kutyát!!! Most őszintén, te úgy választasz kutyát, mint barátot/barátnőt? Csak jól nézzen ki, bármi is van a fejében? Szerintem pedig nagyon is szépek, mint az összes többi kutya. Aki szereti az állatokat az nem igy gondolkozik!!!!
2009. ápr. 20. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
71%

Első vagyok

Elfelejtettem hozzátenni, hogy amellett, hogy szépek még okosak is!

2009. ápr. 20. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
63%
Én sem szeretem a német juhászt. De ez itt másoknak nem fog tetszeni... A környékünkön szinte az összes német juhász póbált már megtámadni, sokan kanként az én szukáimat... Persze a gazdák is kiengedik csak úgy... A másik véglet meg is van itt nálunk a nénetjuhászokkal. Mégpedig, hogy amikor megyünk szembe, és pórára veszem a kutyáim, ők meg nem időben, a kutyuska csóválva jön felénk, erre az enyémek dedühödnek, mert pórázon minden kutya magabiztosabb, ráadásul a kezemben egy 3 hónapos kölyök, pórázon pedig az anyja van. De a német juhász csak jön tovább csoválva, az én kutyáim kitépik a szőrét, hogy nehogymár a kis kölyök közelébe jöjjön valaki idegen, de a nj, nem fogja fel, hogy nem látják szivesen! Ezt a két végletet tapasztaltam! Azután nekem sem tetszik a csapott hátulja, erre mondják, hogy csak oldalról szép. Ha hárultól nézed, akkor olyan keskeny a kutya, hogy átéred egy kézzel. Sok ilyet láttam, a kiállítási vonalban. DE ami miatt igazán nem kedvelem, az a gazdák miatt van! Mindenki elfogult a kutyájával, de ez már túlzás. A nj. a legjobb kutya így úgy amúgy... Volt olyan, hogy nj gazdival sétáltam, és kijelentette, hogy a nj márcsak azért is jobb mert nj és az alapból jobbak. Közben a kutyája kövér volt, nem jött hívásra, inkább kiszaladt az autók közé, és egy kör után néha elájult a megterheléstől... Mikor bizonyított tény, hogy pl. egy másik fajta (ami nekem van) 1 alkalom alatt megtanulja, amit a nj 10 alkalom alatt. Igen, valóban jó kutya, de mára már elég érdekes formákat ölött a viselkedése, legalábbis halandó polgára körökben, gondolom sokan szaporítják, és a gazdák elszállsága is idegesítő...
2009. ápr. 20. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
64%

Neked nem tetszik a németjuhász, NA ÉS??

Mindenkinek szíve joga olyan kutyát választani, ami neki tetszik, amivel jól kijön.

De ezzel a kérdéssel elég felületes gondolkozásról tettél tanúbizonyságot.


Üdv: Jaina

2009. ápr. 20. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
53%
Harmadik vagyok. Nem tudom miért pontoztak, le amikor csak a tapasztalataimat mondtam el... Amikről nem én tehetek, nem is hazugságok, és nem butaság, mivel csak tapasztalat, nem azt mondtam, hogy minden kutya ilyen...
2009. ápr. 20. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim válasza:
79%
Mert alapból az egyik legokosabb legértelmesebb kutya. Arról nem a kutya tehet, ha hülye a gazdája és félreneveli.
2009. ápr. 20. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
58%
Ki is emeltem, hogy engem a gazdák idegesítenek meg az, hogy van egy csomó kutya, aki legalább annyira értelemes mint a nj, csak őket nem ismerik... És valóban igaz az a kutya, aki 1 alkalom alatt megtanulja amit a nj 10 alkalom alatt, ez nem sértés, hanem tény... Igaz a nj fölényben van, mert ez kisebb kutya... Egyébként meg ha túl magas számban fordul elő az ilyen eset a német juhásznál akkor nem csak a gazda tehet róla, hanem a fajta van túlsába véve egy kicsit. És itt nem szídok senkit, a német juhászokat sem. Nagyon jóban vagyok a német juhász ismerőseimmel, itt csak a fajtáról van szó, arról hogy mennyire jó vagy nem, nem az egyes személyekről (igen a kutya is személy nálam), szóval senki nincs szídva...
2009. ápr. 20. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
45%
Én mindig is szerettem a németjuhász fajtát, de nem is csoda, hiszen a Kántor c. sorozaton nőttem fel. Bár úgy emlékszem, hogy gyerekkoromban tényleg robosztusabbak voltak! Ha kertesházba költözünk, feltétenül beszerzek egyet, de elbeszélgetek előtte 1-2 tenyésztővel ennek a túlzott "csapottságnak" az okáról. Egyébként szerintem ez a fajta éppen eleget bizonyitott, és teszi ezt ma is munkakutyaként és számos más, embert segitő tevékenységben.
2009. ápr. 20. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%

Itt fordított a helyzet. Az németjuhász egy nagyon jó fajta, az állomány van ahogy te fejezted ki magad "elkorcsosulva" és ez annak az eredménye hogy nagyon sztárolták, ezért sokan szaporították Őket.


egy időben nagy volt a kereslet, jöttek az olcsó egyedek, kevesebben vettek ezért minőségi kutyát, így az állomány felhígult, több a problémás mint a minőségi, de ennek ellenére még ma sem becsülik meg eléggé a fajtanemesítő tenyésztői munkát.


Jó magyar mentalitás szerint mindenki olcsón akar mindent! :(

2009. ápr. 20. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%
Én alapból nem kedvelem annyira a hosszú szőrű egyedeket, mint rövid szőrű társaikat. Kedves, okos fajta, nincs vele problémám csak az emberek hozzáállásával. Nem szeretem, hogy az én kutyám nem mehet el úgy egy gyerek mellett, hogy fel ne emelné az anyja, mert fél a kutyámtól, bezzeg ha német juhászról van szó a gyereket akár felügyelet mellett is ott hagyják és kész a baj. Ennek ellenére mégsem ítélik el soha az emberek ezeket a gyakran rossz idegrendszerű túltenyésztett/szaporított fajtát. Nem is az elítélés a legjobb szó, sőt.. Viszont más nem jutott eszembe.
2009. ápr. 20. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!