Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Felállhat még a füle a német...

Gratis30 kérdése:

Felállhat még a füle a német juhászomnak?

Figyelt kérdés
5 hónapos a német juhászom és elkezdett mindkét füle szépen felállni, de egyszer beszorult a feje a terasz lécei közé és azóta nem használja vagyis hátracsapottan csak lóg, a másik viszont szépen alakul. Ennek már egy- másfél hónapja, de nem javul a helyzet. Voltam vele állatorvosnál és azt mondta, hogy tömjem kálciummal az használ. Esetleg tudnátok adni tanácsot, hogy mit lehetne kezdeni még vele?
2010. dec. 29. 21:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Béres Porcerősítőt ajánlottak nekünk még a kálcium mellett. Ezt tudod tenni, ja meg hát a prémium táppal való etetés. Az a legfontosabb, és ha jó táp (Orijen,Acana,Royal Canin,Eukanuba,Pro Plan,Hill's stb) mellett kap pluszba kálciumot és porcerősítőt, akkor az úgy nagyon jó :)


Most még 5 hónaposan a fogváltás miatt is lekonyulhat neki, nem biztos, hogy a terasz lécei közé szorulása miatt van a baj, hanem csak simán azért mert fogat vált. Ha később sem áll fel neki a füle, és mellette kapja a porcerősítőt + kálciumot, akkor kérhetsz tenyésztőtől, vagy állatorvostól fülsablont és ha egy kicsit felragasztod neki, az segíthet elég sokat.


Sajnos a legtöbb tenyésztőnél, a jobbaknál is (minőségi kenneleknél stb) is előfordulhat a gyengébb fül, valamelyik felmenőjénél.

2010. dec. 29. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Akiteki ***** válasza:
Szerintem eltört a porc. Vidd el egy másik állatorvoshoz is, mert ez a mostani nem túl hozzáértő.
2010. dec. 29. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is kajlán hoztam haza 2 hónaposan a gyereket, aztán elkezdett szépen felállni és megint lekonyult. Akkor nagyon megijedtem (egyébként szintén németjuci). Orvos azt mondta, hogy adjak neki embernek való porcerősítőt. A béres porcerőt gondoltam, hogy az bizti jó, mert nem igazi gyógyszer, bevált! Két hét után láttam eredményt, azóta tökéletes. :)

Most 5,5 hónapos a gyermek és nagyon szépen állnak a fülei. Meg kap csonterősítőt is (lavet). Próbáld ki! :)


Ő az én csemetém, 5 hónaposan:


[link]

2010. dec. 29. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
21:45 vagyok, egyébként ha megtapogatod a füle alját, kemény a porc? Mert ha igen, akkor van remény, mert csak a végét kell "összekapnia":)
2010. dec. 29. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
2010. dec. 29. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

21:45

A füle tövétől felfelé kb 2cm betonkemény, de eltörve nincs neki.

2010. dec. 29. 21:57
 7/13 anonim ***** válasza:
Akkor csak fogváltás miatt! :) Adj neki béres porcerőt, szép lesz! :)
2010. dec. 29. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2010. dec. 29. 22:12
 9/13 anonim ***** válasza:

[link]


Ilyen volt amikor visszakonyult neki a füle. :D Én is ezen stresszeltem.Vagy hátravágva hordta (mint a tiéd) vagy eldöntve (de itt már kapta a porcerőt)

2010. dec. 29. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Akiteki ***** válasza:

De neki nem hátracsapotttan lóg, hanem oldalra konyul.

Ilyen nálam is volt.

[link]

Jó, neki kisebb a füle, mint egy németjuhásznak.

De hogy lóg hátra, az fura.

2010. dec. 29. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!