Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy akadályozhatom meg?...

Hogy akadályozhatom meg? (részletek lent)

Figyelt kérdés

nyáron fog elöször tüzelni a kutyám és nem akarom hogy becsusszon valami.az jó ha adok rá olyan bugyit amit a fressnapf-ba lehet venni?

én ivartalanitatnám de anyu nem engedi :S

17/L


2010. dec. 30. 21:16
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha a tüzelő bugyira gondolsz, akkor az átmenetileg jó megoldás lehet, de csak a tüzelés időszakára, és azért ne legyen rajta egész nap, mert üríteni neki is kell, kakilni-pisilni stb. Amikor sétálni viszed, akkor biztos elvégzi a dolgát, olyankor leveheted róla a bugyit, de pórázon legyen és minden kan kutyát aki odajön, zavarj el, azt csak meg tudod akadályozni, hogy ne legyen semmi baj :) A lakásban pedig szintén nem szükséges neki a bugyi, az csak akkor legyen rajta amikor felügyelet nélkül hagyod, pl az udvaron. De azért nézz rá elég gyakran, mindenre képesek a kutyák, ha erről van szó. :)



Az ivartalanításról pedig az anyukádat meg kell győznöd, ez a ti érdeketek és a kutya érdeke is. MUSZÁJ.

[link]

2010. dec. 30. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

17 évesen csak össze tudsz gyűjteni 15-20 ezer forintot a műtétre. A műtét pár óra alatt megvan, utána már mondhat anyukád, amit akar:)

Nem tudom, hogy kinti vagy benti kutya e. Ha benti, akkor séták alatt úgysem lehet rajta a tüzelőbugyi, mert akkor nem tud pisilni, kakilni. Ha kinti, akkor is ugyanaz vonatkozik rá:) Azzal a különbséggel, hogy akkor ott fognak nyüszíteni a kan kutyák a kapu előtt.


Szerintem oldd meg egyedül a műtétet, nagylány vagy már. És sokkal könnyebb dolgod lesz a kutyáddal a későbbiekben.

2010. dec. 30. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerintem még most menjetek el Anyukáddal egy megbízható állatorvoshoz, aki el fogja magyarázni, hogy ha nem tenyészkutya, akkor érdemes ivartalanítani, mert akkor elmaradnak a tüzeléssel járó gondok, nem lesz vemhes, ráadásul nagyon sok később kialakuló betegségtől is megóvhatod.


Magyarázza el, hogy mennyibe kerül a műtét, mennyi időt vesz igénybe a gyógyulás.


A tüzelő bugyi nem megoldás egy udvaron tartott kutyánál. Ha tuti biztos helyre (fedett kennelbe) be tudod zárni, akkor az lesz a megoldás a tüzelés idejére. Ha a kan kutyák be tudnak menni az udvarra és a szuka közelébe tudnak férkőzni, akkor a tüzelő bugyi nem lesz akadály. Nagyon leleményesek...


Oldjátok meg az ivartalanítást, hosszú távon az a legjobb megoldás.

2010. dec. 30. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

kiskutyákat késöbb szeretnénk,csak első tüzeléseknél még inkább vigyázok rá,nem akarom hogy valami baja legyen.

benti kutyus,csak néha beviszem kutyafuttatóba meg ilyenek és azért kérdeztem! :)

2010. dec. 30. 22:36
 5/7 anonim ***** válasza:
beszéld rá anyudat az ivartalanításra, megelőz egy csomó betegséget, tovább él a kutya, és nem lesz felesleges alom aki a menhelyen vagy az út szélén végzi.
2010. dec. 31. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
2010. dec. 31. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
a korai vemhességtöl szeretném megóvni,mert elvileg baja lehet töle
2010. dec. 31. 19:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!