Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyafajta lenne ideális?

Milyen kutyafajta lenne ideális?

Figyelt kérdés
Tulajdonképpen ez egy elég nehéz kérdés... Kutyát tervezek beruházni, de nem tudom hogy milyen fajta legyen. A jó méret beagle-szerű, tehát középtermetű, kisebb a labradornál.Kis lakásban tartanám, de naponta kétszer vagy háromszor kivinném sétálni. Lehetőleg legyen rövidszörű, macskaallergiás is élne mellette.( azt hiszem a drótszőrű, illetve vizslaszőrű kutyák teljesen rendben vannak.) Mászási, ásási, kúszási hajlamokkal ne nagyon legyen bőven megáldva, bár egy kis problémával szívesen megküzdöm. Még nem volt kutyám, de lelkes vagyok, csak az a bökkenő, hogy ez a pár tulajdonság egy kutyában valahogy nem egyesíthető. Ha mégis tudnátok ilyet, kérlek írjátok le!
2009. jan. 26. 22:02
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Ja, és a kutya hosszú időt töltene egyedül otthon (max. 10 óra)
2009. jan. 26. 22:03
 2/14 anonim ***** válasza:
29%
Ne haragudj, hogy ezt írom, sőt sablon-szövegnek tűnhet, de a kutya nem lakásba való! És ha most szeretnél, akkor neked foglalkoznod kéne vele, nem pedig 10 órára magára hagyni! Az első időkben még 10 percre sem szabad lakásban egyedül hagyni, még ha kivinnéd naponta 3x sétálni! Ilyen körülmények mellett még véletlenül se gondolj arra, hogy kutyád legyen! Egy kutyának családi/kertes házra van szüksége ahol szabadon mozoghat! Képzeld csak el, ha haza mész és a kutya szétszedett mindent...és mindezt azért mert új neki a terület és nem szeret bezárva élni, még ha le is viszed sétálni! Az neki nem elég! Szóval szerintem inkább ne legyen kutyád!
2009. jan. 26. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
91%

Az uszkárnak nem allergén a szőre, szóval azt még a kutyará allergiások is tarthatják. Kis és közép méretben is van.


Viszont amig nem szobatiszta rendszeres sétát igényleg, és 1000% h oda fog piszkitani, mivel is 4hónapos koráig egyátalán nem tudja visszatartani.


Kutya lakásba nem való.... hát szerintem igen, de csak a kistermetűek, és azok is akkor ha rendesen meg vannak sétáltatva.

10 óra egyedül... egy kölyök kutyánál ezt semmikép nem ajánlom, mert egy lakásban elég sok mindent tönkre tud tenni, akkor inkább keress idősebb kutyát, amitől valamilyen családi ok miatt megválna a gazdija, az már az oltásait is megkapta (ami nem kis pénz) és valszeg szoba tiszta is lesz, és talán kibír 10 órát... (a kistermetű kutyák átlagosan 6-8 órát bírnak, vagyis ez az ami egészségileg megfelel nekik) ne felejtsd el h te sem 10 óránként jársz pisilni...


Minden esetre ha tényleg szeretnél kutyát, alaposan gondolod meg. Mert más kutyát tartani, és kutyát kínozni egész nap bezárva.

2009. jan. 26. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
91%
A kutya társas lény, szenvedne ha egyedül hagynád 10órákra! Mellesleg olyan nincs,hogy az egyik kutya szőrére allergiás vagy de a másikra nem! A meztelen kutya a tényleges megoldás az allergiásnak, de azt nem javasolnám tekintetbe véve a körülményeket, melyben élne...Erre mondjám, hogy plüsskutyára kellene "beruháznod"
2009. jan. 26. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
76%

Mi se tudtuk 8 évvel ezelőtt, hogy milyen kutya legyen! Aztán egy Arany Retriever kutya lett. Úgy hívják Tappancs. Nagyon kajla, szeptemberben lesz 9 éves.

-illéspityu-

2009. jan. 27. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Én Angol bulldog-ot vagy egy kis-közepes testű keverék kutyust javasolnék. Beagle-t szerintem ne válassz, az vadász kutya, nagy a mozgás igénye, nem lakásba való. Ha sokat lesz egyedül akkor biztosítani kell számára a megfelelő elfoglaltságot, amivel lekötheti magát, ha nem lesz mivel játszani akkor a bútorokat, cipőket, esetleg mérgező szobanövényeket is megrághatja.

A bulldog nagyon lusta kutya, kevésbé viseli meg az egyedül lét, mint pl. egy Csivavát.

Itt találsz olyan kutyusokat akik kifejezetten elfoglalt emberhez illenek. : [link]

2009. jan. 27. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
10 órára semmiképp ne hagyd egyedül.nekem két felnőtt kistestű utyám van,de ha 6-8órára egyedül kell őket hagynom,már lelkiismererfurdalásom van.allergiásoknak vagy a kínai kopasz kutya ajánlott,vagy pedig a yorki.nekik nem hullik egyáltalán a szőrük,és azért nem allergiásak rá az emberek,mert olyan a szőrük mint a haj.de ez a fajta nagyon gazdicentrikus kutya!
2009. jan. 27. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Ha napi 10 órára fogod magára hagyni, az pisil, kakil, és - mindent szétrág.


Ez azért nem olyan kis probléma, bármilyet viszel a lakásba, kedvenc törpehörcsög, kaktusz, porcelán, VEZETÉK nem marad épen.

De szerintem a követelményeidet nézve a kutyák felé, lehet neked nem kutyus kéne, hanem valami kisebb, kevesebb törődést igénylő állatka.


Bármilyen nyugodt típust is választasz, kölyökként mindegyik bohóc, és rossz, amíg meg nem tanítod, mit lehet tenni, mit nem. Ha napi 10 órát vagy távol, ez nehezen megy...

Tapasztalat. Azóta kertes házba költöztünk :)

2009. jan. 27. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Nekem Yorki kutyusaim vannak. Igaz nem hullik a szőrük, de rendszeres gondoskodást igényel. Napi fésülés, 2 hetente fürdetés, hosszú szőrnél tekercselés amit legalább 2 naponta cserélni és olajozni kell. Nem ajánlom elfoglalt gazdiknak. Esetleg ha rövidre nyírja a szőrét, de inkább akkor is válasszon kevésbé "kényes" gazdi centrikus kutyust!

Igaz nem vállt ki allergiás tüneteket, de sok baj velük. Kevésbé ügyes gazdiknak rendszeresen kozmetikába kell hordani a kutyust. Nem olcsó mulatság. Én 1x vittem el egy teljes "szépség kúrára", akkor ellestem a trükköket és azóta én végzem a kozmetikázást. Kivéve a bűzmirigy ürítést, azt jobb mindig orvosra hagyni.

2 Yorki gazdija

2009. jan. 27. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Aki allergiás, azt le kéne tesztelni, hogy kutyára is az-e, mert a macska és a kutyaallergia egyáltalán nem biztos, hogy együtt jár, de lehetséges. A teszt nélkül nem javaslok kutyát, nehogy aztán emiatt kelljen megválni tőle. A szőrhossz meg mellesleg egyáltalán nem számít az allergia szempontjából.

A lakásban tartással nincs gáz, a kutyának nem otthon kell kimozognia magát, és a panelkutyák sokszorta többet sétálnak és vannak kutyák között (a gadzi társaságáról nem is beszélve), mint a kertbe zártak.

Eleinte semmiképp nem szabad 10 órákat egyedül hagyni egy kölyköt, mert darabokra szedi a lakást, és halálra unja magát. Ha esetleg menhelyről visztek felnőtt kutyát, akkor lehet, hogy találtok olyat, amit a gazdi adott le és biztosan lakásban élt, szóval megszokta ezt az életformát. Mondjuk nem értem, hogy lakásban miért gáz, ha amúgy ásós meg mászós a kutya, mikor nincs hol ásni meg mászni...

Fajtát nem igazán tudok mondani, mert elég sok kistestű megfelelhet ennek; körbe kell kérdezni olyan fajták tenyésztőinél, amik tetszenek, hogy szerintem alkalmas-e ilyen életmódra az általa tenyésztett fajta.

Ha pedig nem akarsz sok macerát a kutyával, mindenképpen vidd kutyaiskolába - könnyebb lesz vele az élet utána :)

2009. jan. 27. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!