Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyafajta lenne ideális?

Milyen kutyafajta lenne ideális?

Figyelt kérdés
Tulajdonképpen ez egy elég nehéz kérdés... Kutyát tervezek beruházni, de nem tudom hogy milyen fajta legyen. A jó méret beagle-szerű, tehát középtermetű, kisebb a labradornál.Kis lakásban tartanám, de naponta kétszer vagy háromszor kivinném sétálni. Lehetőleg legyen rövidszörű, macskaallergiás is élne mellette.( azt hiszem a drótszőrű, illetve vizslaszőrű kutyák teljesen rendben vannak.) Mászási, ásási, kúszási hajlamokkal ne nagyon legyen bőven megáldva, bár egy kis problémával szívesen megküzdöm. Még nem volt kutyám, de lelkes vagyok, csak az a bökkenő, hogy ez a pár tulajdonság egy kutyában valahogy nem egyesíthető. Ha mégis tudnátok ilyet, kérlek írjátok le!
2009. jan. 26. 22:02
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

a bichonnak sem hullik a szőre, mert neki is "haja" van.

Mellesleg az uszkár szőrére senki sem allergiás, még azok se akik egyébként a kutyaszőrre igen, mivel h NEM ALLERGÉN a szőre.

Minden féle képp teszteljétek le az allergiás illetőt, nehogy gond legyen, illetve csakis kistestű kutyát válasszatok.

Ha kölyök kutyát vesztek olyan időpontra időzítsétek amikor szabin vagytok, és van több időtök otthon maradni vele.

2009. jan. 27. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 Zsukov ***** válasza:
38%

Röviden és tömören?

SEMMILYEN.

Ahogyan már sokan előttem is írták, kölyök kutya= rengeteg odafigyelés, törődés,foglalkozás.

10 órát egyedül hagyni???? Na neee....

2009. jan. 27. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Én is arra hajlanék hogy lebeszéljelek róla mert 10 óra rengeteg. Főleg kölyök kutyának akit tanítani kell, akivel foglalkozni kell, akit oda kell szoktatni az új helyre. Ráadásul nagyon fog nyüszíteni eleinte. Nem azért mondom ezt mert a kutya nem való lakásba, szerintem ez hülyeség, ha sokat van mozgatva, sétáltatva nagyon jól érzi magát egész nap a gazdi mellett. Egy szó, mint száz, 10 óra egyedüllét kínzás egy kiskutyának.
2009. jan. 29. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
csivava (párban vagyis 2-őt ) mert talán úgy kibínrák TALÁN!!!de ez kis termetű :O talán uszkár de ember centrikus
2009. jún. 2. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!