Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Semmi opk nélkül agresszívvá...

Semmi opk nélkül agresszívvá vált a kutyám! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
1,5 éves szuka keverék kutyám van. Jónevelt volt/van, kisebb incidenseken kívül semmi baj nem volt vele, hirtelen megvadult. Vagyis rosszul fogalmaztam, csak akkor vadul meg, ha a "tiltott helyre" bemegy, és onnan ki akarom vinni. Többször szökött be az utóbbi időben a házba, és nem lehet rárakni a pórázt hogy kivigyem, mert egyből vicsorog, nyüszít, odakap. Ilyenkor egy hurok szerű valamit rakok a nyakára, és csak így lehet kivinni. A mai eset volt az eddigi legdurvább azt hiszem. Beszökött a garázsba, ahova néha beszoktuk engedni, főleg ilyen időben melegedni, nem volt hajlandó kijönni. Általában egyszeri hívásra kijön, de most még kajára sem volt hajlandó kimászni. a pórázát sem tudtam rárakni az említett okok miatt, egy kampószerhosszú rudat próbáltam a nyakörvébe beleakasztani, de majdnem nekem ugrott, így otthagytam aludjon ott. Ebben az baj, hogy az ő akarata teljesült, és alul maradtam vele szemben. Etetéseknél én vagyok a főnök, ha kell 20 percet is képes szobrozni a tálja előtt, amíg azt nem mondom neki, hogy tied.Hetente 3-4 alkalommal viszem kiadós sétára, ahogy az időm engedi. Labdázni is szoktam vele sűrűbben. Mielőtt valaki a szilveszteri petárdázásra fogná az esetet, annak elárulom hogy imádja. Felhúztam a garázst, ha fél betudjon menni, de mihelyst elkezdődött a lövöldözés kiszaladt, és ámulva nézte a villódzó fényeket. Másrészről szilveszter előtt kezdődtek a gondok.Helyreszeretném hozni a kettőnk kapcsolatát, mivel nagyon sokat jelent nekem. Korábban is voltak vele hasonló gondok, de azt sikerült helyrehozni. A kutyát másfél éve a halál torkából mentettük ki, egy bekötözött szájú zsákban dobták bele a vízbe. Kérlek titeket, segítsetek!
2011. jan. 1. 21:48
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Sziklainé Kata -nak

Tudod, inkább egy új, hozzáértő gazda, mint egy semmire sem jó együttélés a kutyával. Szerencsére a kutyák igen jól alkalmazkodnak a váltáshoz. Főleg, ha az új helyen jobb élete van.

2011. jan. 4. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Kedves Kata!


Írtad, hogy ha nem akarjuk a kutyát, inkább adjuk oda másnak. Erre az egyik kommentelő írta, hogy ők odaadták. Erre te leoltod. A kutyát nem fogjuk odaadni másnak sem most, sem később. Nyáron rendszeresen hordtam kutyasuliba, ahol a kiképző mondta, hogy jólnevelt, eleven kutyus. (azután vittük el, hogy jelentkeztek a bajok.) Szoktunk vele foglalkozni rendszeresen, igaz lehetne többet, de megpróbálok vele minél többet lenni. A kutyára visszatérve, minden alkalmat kihasznál, hogy bemenjen a garázsba. Általában ha hívom kijön, de mint mondtam néha "bekattan" és nem hajlandó kijönni. Igen azt hiszem igazatok van, és ilyenkor tartok a kutyámtól. Ha morog, vicsorog, inkább hagyom lenyugodni. Igen, tudom hogy ilyenkor ő győz, de mit csináljak ilyenkor? Nem próbáltam még ki, hogy sarokba szorítottam. Előfordult a közelmúltban olyan is, hogy: általában az ajtó előtt alszik ha esik, ha fúj, -20és +40 fokban is. Szóval ki akartam menni az ajtón(elég korán volt, kb reggel 5 körül) és a kutya ugye ott feküdt. kicsit megbökdöstem az ajtóval, hogy keljen fel, áljon odébb, de nem ment, és elkezdett morogni. Nem tudtam mi tévő legyek, és teljesen meg voltam riadva, hogy miért csinálja ezt a kutya.Ezt betulajdonítottam annak, hogy bizonyára akkor ébredt fel, és morcos volt. Ez persze butaság. Volt olyan is, hogy véletlen a házában aludt, mire én megközelítettem, mivel ott nyílik a kapu, és elkezdett morogni. Rá se hederítettem, csináltam tovább a dolgomat. Ezen kívül is volt pár alkalom, mikor a házában volt, és be akartam nyúlni érte, hogy morgott. Sétáltatásnál annyira izgalomba jön, hogy a pórázt alig lehet ráerőszakolni. Kb 3-4 hónapja csinálom azt, hogy leültetem, megvárom míg lenyugszik, és amint letette a seggét, nagyon megdícsérem(szóban) és iyenkor engedi magára tenni a pórázt. Ilyenkor azonban ismét elkezd eszeveszettül ugrálni. Ilyenkor is próbálom megnyugtatni, és amint megnyugodott megdícsérem és nyílik a kapu. Ilyenkor persze megint elkezd tépni, és kezdődik a procedúra előröl.

2011. jan. 4. 19:34
 13/14 ofanita válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Csak azért regisztráltam, hogy válaszolni tudjak, hátha segít...

Az én régi kutyám (már nem él, de 15 évet élt velem) is hasonló körülmények közül került hozzám. Emiatt egyrészt nagyon hálás volt és ragaszkodó, de másrészt örök bizalmatlan -érthető, hiszen a majdnem megölést, a kidobást is a gazdája követte el vele. Mégis, így visszatekintve, a morgásainak, engedetlenségeinek mindig oka volt, csak sokszor számomra még nem volt érthető. Pár lehetséges ok, a kidobás miatt kialakuló bizalmatlanságon túl: esetleg álvemhes, vagy vemhes, vagy valamilyen betegsége van, amit te nem látsz (petefészek ciszta), vagy csak bolhás, vagy férges, vagy fáj a feje, vagy simán rossz napja van :-)...

Mindenesetre azt tudom tanácsolni, hogy légy vele sokkal megértőbb, türelmesebb, s esetleg nézesd meg egy orvossal, hogy nincs e semmi baja.

Remélem tudtam segíteni, s nem tartottalak fel feleslegesen.

Üdvözlettel: Sz.A.

2011. jan. 4. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a választ, a kutya továbbra is "uralja" a garázst, valószínűleg ismét meglátogatjuk a kutyasulit, és az orvoshoz is elmegyünk.
2011. jan. 5. 20:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!