Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám nem szobatiszta fél...

A kutyám nem szobatiszta fél év után sem. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Kaptam egy kistestű felnőtt kutyát, (10 ezerbe került). A gond az, hogy még mindig bent végzi el a dolgát. Főleg akkor csinálja ezt, amikor elmegyünk itthonról (de akkor is ha csak fél óráról van szó). Amikor itthon vagyok, kevésbé fordulnak elő "balesetek".

Amúgy sosem jelez az ajtónál, csak látom rajta, hogy készül elvégezni a dolgát.

Kinti pisiléskor mindig megdícsérem.


2011. jan. 3. 17:55
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha van kertetek, akkor javaslom, nyugodtan rakjátok ki őt oda egy időre (mi csivaváink kint vannak, ha elmegyünk dolgozni) és rá fog jönni, hogy kint kell elvégezni a dolgát. :)

Az elején nekem sem akart kiszokni a kan, de mikor elkezdtük kipaterolni, akkor rászokott. :) Most szól ha menni kell, általában leül az ajtó elé, ha pedig már nagyon, akkor sírva rohan hozzánk - gyorsan,gyorsan - :)


De egyébként, ha látod, hogy szimatolgat, keresi a helyét, zsizseg, akkor menj ki vele a kertbe és várd meg míg elvégzi a dolgát (közbe hajtogasd neki, pisi-kaki?). Amikor látod, hogy elvégezte, akkor nagy dicséret. :)


A pisi-kakira azért van szükség, mert később, hogyha bent van a házba, de ugyan még nem szaglászik, és megkérdezed ezt tőle, akkor oda fog menni az ajtóhoz, hogy, igen.. kell!


Remélem tudtam segíteni. :)

2011. jan. 3. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!