Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek, hogy a kutyám ne...

Mit tegyek, hogy a kutyám ne legyen alkalmi süket?

Figyelt kérdés
Ha sétálunk vagy a kertben van és szólítom a nevén, mintha ott sem lennék. Egyszerűen átnéz rajtam..sosem figyel rám. Ha be akarom hívni az udvarról néha-néha rám pislant és elfut. Ha bent vagyunk akkor még ha suttogom a nevét arra is figyel és rohan hozzám..
2011. jan. 3. 18:56
 1/3 anonim ***** válasza:

Mennyi idős a kutyus? Az alkalmi süketség leginkább a kölykökre jellemző, nálunk is ez volt a probléma :)


Nem tudom, ismered-e a klikkert, és a klikkerképzést, de nálunk a figyelem szempontjából ez vált be. Ha nem ismered, akkor olvasd el a [link] oldalt, jól olvasd át, és gyere rá a klikkerképzés lényegére. Azért leírom, mi a módszer, hátha tudod. Ha meg nem tudod, és rájössz, később talán hasznos lehet :)


A kutyát leültetem magam mellé, de úgy, hogy lássa, nálam van a jutalomfalat, így oda is jön mellém, ugyanis engem konkrétan leszart, amikor kint voltam az udvaron. De amint meglátta, hogy jutalomfalat van nálam, egyből ott volt :) A lényeg az, hogy várd meg, míg a kutya rád néz. Szólongasd, tegyél meg mindent az érdekében, ha nem, akkor majd magától rád fog nézni. Amint rád nézett klikkelj, és adj jutalmat. Ez lesz majd a klikkeresek között a K/J jelzés. Még egyszer rádnéz, K/J. Nálunk olyan gyorsan sikerült ezzel megtanulnia, hogy ránk is kell figyelni, hogy az valami hihetetlen :)

2011. jan. 3. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Csináld úgy, hogy mondod a kutya nevét, és ha rádnéz a nevére, klikk és falat. ezt gyakoroljátok, én is ajánlom a klikkerezést, és szerintem érdemes elvinni kutyasuliba is, ott pont a kutya és a gazdi közötti jó kapcsolaton van a hangsúly. :)
2011. jan. 3. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 capsread ***** válasza:

Mert ezt szokja meg. Ha amikor nem figyel, szólsz neki újra, és újra, akkor azt szokja meg, hogy elég, ha csak második-harmadik hívásra megy oda. Követeld meg, hogy elsőre jöjjön.

Ja, és egy csipogós labda sokat segít.

2011. jan. 3. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!