Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 13 hetesen venni kutyát...

13 hetesen venni kutyát tenyésztőtől?

Figyelt kérdés

Szeretnénk venni egy kölyök kutyát, a helyzet az, hogy ő most 9 hetes, de költözés miatt csak egy hónap múlva tudnánk megvenni! Törzskönyves gyönyörű kutyáról van szó! Viszont le kéne foglalózni hogy megtartsák nekünk, ez mennyire necces? Mert ugye ki tudja mi történik vele egy hónap alatt...

Plusz az érdekelne még, hogy nehezebben szokatható-e be 13 hetesen mint 8 hetesen lakásba gyerek mellé?


2011. jan. 3. 19:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a foglalózás kicsit necces, mert azthiszem hogy foglalási díjat kell fizetni, nem tudom az mennyi, de úgy hallottam, hogy sok tenyésztőnél kell. Amúgy ugyanúgy szoktatható 13hónaposan is, még nagyon fiatal a kutyus, egész biztosan hamar hozzátok szokik :)Amúgy a foglalózás menetéről pedig érdeklődj a tenyésztőnél, meg hogy van-e nála foglalási díj, ilyenek :D
2011. jan. 3. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszi!
2011. jan. 3. 20:01
 3/13 anonim ***** válasza:

Nem lehetetlen,de ezt inkább a tenyésztővel kellene megvitatnod, nem velünk. Csak ő tudja megmondani, hogy hajlandó-e nektek a kiskutyát fenntartani, ha foglalózol.

Én azt mondom inkább koncentráljatok a költözésre, ha vége van a hercehurcának és megnyugodtak a kedélyek, utána jöjjön a kiskutya.

2011. jan. 3. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Vele már beszéltem, foglalót kér hogy ne adja el! Csak necces, mert ki tudja egy hónap alatt hogyan él majd a kutya, mennyire foglalkoznak vele stb...
2011. jan. 3. 20:09
 5/13 anonim ***** válasza:

Annyira necces az az egy hónap, hogy a kutyád kapni még fog pluszban a tenyésztőnél elvileg két oltást.

Egyébként az az 5 hét nem olyan sok, úgyhogy szerintem ne aggódj. 13 hetesen is eléggé kölyök még ahhoz, hogy bármihez hozzá tudd szoktatni.


A foglalózással sincs semmi gáz, vagyis nem igazán értem miért félsz ettől, vagy mire gondolsz,mi történhet egy hónap alatt?

2011. jan. 3. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nézd, ha igazi tenyésztőtől vásárlod, akkor valószínűleg nagyobb árat fogsz fizetni - ugye plusz 2 oltás és a kaja amit megeszik -. Amennyiben szaporító az illető, akkor van min aggódnod.
2011. jan. 3. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, igazi tenyésztő ezt jó alaposan leellenőriztük...
2011. jan. 3. 20:19
 8/13 anonim ***** válasza:

Én is foglalóval hoztam el a kutyusomat, mert nem akkor még nem volt meg az egész pénzem a kutyusra (meg kellett várni a fizetést) és én konkrétan az összeg felét adtam oda a tenyésztőnknek. :)

Nekem mondjuk csak két hetet kellett várnom, de nem volt probléma. :)

Szerintem ha lelkiismeretes tenyésztő, akkor nem fog nagyon semmi sem változni egy hónap alatt, nem lesz baja a kiskutyának. :)

2011. jan. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

A válasz egy szóval: semennyire. Viszont ez ennél árnyaltabb.

Én 12 hetesen hoztam el az enyémet, mert külföldről jött és az ottani szabályok szerint meg kellett várni az oltási program végét ahhoz h útlevelet kaphasson és kiengedjék az országból. A tenyésztője nem fektetett túl sok energiát abba, h folyamatosan foglalkozzon vele (ill. velük, mert volt még egy aki kicsit tovább maradt). Nőtt mint a gaz. De nem lett belőle hátrányunk. Ellenben egy érzékenyebb kutyát lehet h jobban megvisel az ingerek, zajok, új környezet stb kimaradása mint egy talpraesettebb kutyát.

Egyeztess a tenyésztővel, h tud-e, akar-e vele foglalkozni az alatt az idő alatt amíg ott van. Ezt mindenképp tisztázzátok, h aztán ne legyen egymásra mutogatás, h "azért ilyen a kutya, mert...." Beszéljétek ezt jól át. Valamint ha teheted és nincs olyan messze látogassátok hetente (akár többször is), h amikor már elviszitek ne legyetek neki teljesen idegenek.

2011. jan. 3. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"vagyis nem igazán értem miért félsz ettől, vagy mire gondolsz,mi történhet egy hónap alatt?"


Inkább h mi nem. Kimarad a szocializáció. Gondolom ettől fél a kérdező.

2011. jan. 3. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!