Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 13 hetesen venni kutyát...

13 hetesen venni kutyát tenyésztőtől?

Figyelt kérdés

Szeretnénk venni egy kölyök kutyát, a helyzet az, hogy ő most 9 hetes, de költözés miatt csak egy hónap múlva tudnánk megvenni! Törzskönyves gyönyörű kutyáról van szó! Viszont le kéne foglalózni hogy megtartsák nekünk, ez mennyire necces? Mert ugye ki tudja mi történik vele egy hónap alatt...

Plusz az érdekelne még, hogy nehezebben szokatható-e be 13 hetesen mint 8 hetesen lakásba gyerek mellé?


2011. jan. 3. 19:51
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Miért maradna ki a szocializáció? Hiszen sokkal korábban úgysem lehetne kutyák közé vinni.

Szerintem minden a legnagyobb rendben lesz, ne aggódj:) Ha a tenyésztő jó fej, akkor szerintem nem lesz ellenére, hogy néha meglátogassátok, és ismerkedjetek egymással.

2011. jan. 3. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Ez egy teljesen normális dolog. Ha tényleg olyan a tenyésztő, és szereti a kutyáit, foglalkozik velük, akkor én biztos vagyok benne, hogy ugyanugy fog foglalkozni a Ti kiskutyátokkal is. Még lehet örül is, hogy tovább van baba a háznál. A foglaló egyértelmű, de azért erről szerződést már irjatok. Ha az ő hibájából történik bármi a kutyussal, akkor vissza fogja adni. Szerintem nyugodtan beszéld ezt meg vele.
2011. jan. 4. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Én azt nem tartom normálisnak, ha egy kutyát 8 hetesen hoznak el, akkor még az anyja mellett van a helye... 8 és 12 hetes kor között jó esetben kutyák között szocializálódik, amikor megtanulja, hogy hogyan kell kutyákkal játszani, és nem lesz belőle agressziv vagy félős kutya. Szerintem az ideális, ha 12 hetesen hozod el, ahhoz képest az egy hét nem nagy plusz. Ráadásul ha abban megbizol, hogy a tenyésztőnél megszületett a kutya, abban miért nem bizol, hogy egy hónap alatt rendesen tartja majd? Ha nem egy lelketlen szaporitó, akitől menteni kell a kutyát, akkor nem lesz baj.
2011. jan. 4. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!