Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy neveletlen idős kutyát...

Platypus kérdése:

Egy neveletlen idős kutyát lehet alakítani?

Figyelt kérdés

Egy ismerősöm hozott pár éve menhelyről "kölyökkutyát", amire még az orvos is azt mondta, hogy egy év körüli. A viselkedése olyan is a mai napig, de már erősen őszül az orrán és a mancsain. Ha meglát egy embert, ide-oda dobálja magát. Gyakorlatilag ha bárki ránéz, annyira izgatott lesz, hogy még ülve is képes dobálni magát. Körbe-körbe ugrál maga körül, ráugrik az emberre, nyalakodik. Ha rászólok, akkor azonnal meghunyászkodik és olyan kétségbeesetten nyüszít, mintha minimum szíjat suhogtatnék. Vagy észre sem veszi a szidást, a kettő között átmenetet még nem láttam.

Mivel nem az én kutyám, ezért megtehetem, hogy következetesen ignorálom, így nem ugrál nekem annyira. Le lehet nevelni erről egy idősebb, feltehetően lelki sérült kutyát, és ha igen, érdemes megpróbálni? A kutya alapvetően ellátja a feladatát, megugatja az idegeneket, a gazdája szereti és jól bánik vele. Csak éppen még a legalapabb tiltásokat se nagyon tanulta meg.


2011. jan. 4. 16:14
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez szerintem fajtafüggő.Nekünk van egy 9 éves labrador szuka kutyánk,akit a vakok intézete adott ki,mert már akkor nevelhetetlen volt.Hát most se jobb a helyzet,de így szeretjük,kis kajla :)
2011. jan. 4. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Egy kutyát élete végéig tanítani lehet.

Tanácsold az ismerősödnek, hogy menjen el vele egy tükör módszerrel, klikkerrel tanító kutyaiskolába, ott akár a 15 éves kutyákat is szívesen tanítják, képzik ki. Ott nem számít a korhatár. Mi hagyományosba akartunk elmenni egy 12 éves kutyussal, de elhajtottak, hogy öreg már hozzá. Én nem hagytam magam, olvastam napokon keresztül, kutattam-kerestem és megtaláltam egy jó sulit, ahol lelkesen fogadták. :)

2011. jan. 4. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Persze, hogy lehet! Küldd el neki ezt az oldalt: [link]
2011. jan. 4. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 zsuzsabazsa ***** válasza:
44%
Miből gondolod, hogy a kutya lelki sérült. Abból,hogy mindenkinek örül és rázza magát.
2011. jan. 4. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 zsuzsabazsa ***** válasza:
44%
Egy idős kutyát ugyanúgy meglehet tanítani mint egy fiatalt csak tovább tart.
2011. jan. 4. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Onnan gondolom, hogy lelki sérült, hogy egy határozott szótól képes halálra rémülni. Szerintem verték fiatal korában. Kóbor kutya volt, nem lenne meglepő. A hasznos tippeket köszönöm.
2011. jan. 4. 19:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!