Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha sokat dolgozok, akkor hogy...

Ha sokat dolgozok, akkor hogy lehet kutyával foglalkozni?

Figyelt kérdés

Reggeltől majdnem délutánig-estig dolgozok.

Esélytelen, hogy felneveljek egy kölyök kutyát? Nincs más, aki otthon maradna vele, talán rokonomnak oda tudom adni, aki tud rá napközbe vigyázni, de ez mennyire jó a kutyának?

Van más is, aki sokat dolgozott, és meg tudta oldani, hogy eleget foglalkozzon egy kölyök kutyával?


2011. jan. 4. 17:16
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

egyszerű

amíg nem vagy otthon eleget, és nincs veled egy háztartásban senki , ADDIG NE VÁLLALJ KUTYÁT !

annak semmi értelme, hogy este 1 órát foglalkozz egy kutyával ( a többi időt meg egyedül töltse az állat )

családi kutya = a család minden tagja kiveszi a részét a kutya neveléséből, felelős tartásából .

reggel a suli előtt a gyerek viszi sétálni

kora délután a suliból haza érve kiviszi, 10-15 percre.

a melóból hazaérve , felváltva visszük el sétálni,futni,

1-2 órát.

este még egy kis séta .

és a délelőttökön sincs egyedül .

a hét 7 napján naponta minimum 2-3 X séták-futtatás-, hétvégén kutyasuli.stb !

minden héten 1-2 X erdei kirándulás ,( szélben,esőben ,hóban,mindíg )

de egyedül ez fizikailag nem megy !!

ezért családi kutya !

2011. márc. 8. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Az eddigi válaszokhoz szolnák hozzá!

Ahhoz, hogy valaki a kutyát el tudja tartani, ahhoz pénz kell, ahhoz, hogy az ember pénzt szerezzen, ahhoz munka kell. Most akkor aki dolgozik az ne tartson kutyát. Én collie tenyésztő vagyok, 3 műszakban dolgozom, hétvégén is!!!! Eddig itt az volt a gond, hogy aki nem dolgozik, nics pénze az ne tartson kutyát, most már az is baj, ha valaki dolgozik?????? Nem olyan országban élünk, hogy munka nélkül legyen az embernek pénze.

2011. márc. 8. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
De feltételezem nem 60-80 nm-es lakásban tenyészted a colliekat, hanem van kert ahol egyébként elvannak, bármikor elvégzik a dolgukat ha kedvük tartja még rohangálnak is és amikor hazaérsz akkor foglalkozol velük. Ezel nincs is probléma. Itt azzal van a gond h egy kutya 12 órát lenne bezárva... (azt írja reggeltől délután/estig -> az kb 8-18ig plusz utazás, bevásárlás néha stb.) Te így, ilyen feltételek mellett jó szívvel adnál valakinek kutyát?? Most komolyan?
2011. márc. 8. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Kérdező!


Ha kertes házban laksz, és nem kell órágik szorongatnia a pisit a kutyának, akkor megoldható egy kölyök bevállalása. És hogy ne érezze magát egyedül magányosan, érdemes két kölyköt magadhoz venni, vagy vásárolni. Sokkal kiegyensúlyozottabbak lesznek.

Ám ha panelban laksz, akkor szerintem nem érdemes kutyát vinni oda, ha órákig egyedül kell lennie. Ilyenkor fordul elő, hogy annyira stresszel a kutya, hogy szétszedi a lakást, vonyít, üvőlt, és a szomszédokat is magadra haragítod.


Én szerettem volna egy nagy testű Tk.-tt kutyát, de amíg nem volt meg a vagyonőri igazolványom addig nem vettem meg.

Ám ahogy levizsgáztam, és elkészült az igazolvány, munkahelyet váltottam, és meglett a kiskutya is. Azóta kutyás őrködök, és velem van egész nap egész éjjel. :-D

2011. márc. 8. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Nem úgy lenne bezárva, hanem kertben(óriási kert) egyedül lenne.

Ami gondolom nem jó egy fiatal kutyának...

2011. márc. 8. 17:59
 16/16 anonim ***** válasza:

Én azt vettem észre h az ilyen kutyák sokkal neveletlenebbek mint azok a társaik akikkel több időt foglalkoznak - még akkor is ha az a napi 3szori séta csak. Valamint - az ember természetéből adódóan - az a kevés idő amit vele fogsz foglalkozni még kevesebbre redukálódik, esetleg nullára.


Arra a kérdésre válaszolj (magadnak) TELJESEN ŐSZINTÉN, hogy miért szeretnél kutyát? Mi a célod vele? Mert azért hogy csak legyen....hát nem tudom, én ezért nem tartanék, bár az is igaz, h sok menhelyi kutyusnak még "csak lenni egy kertben minimális foglalkozással" is többet ér mint a menhely - de ahogy olvastam te nem mehelyi kutyát akarsz, pláne nem felnőttet, aki még ezért is hálás lenne...


Gondold át! A te döntésed! Egyet ne felejts el: egy éltre felelősséget vállalsz érte ha magadhoz veszed, akkoris ha pl. kert nélküli lakásba költözöl, akkoris amikor gyereked lesz és akkoris ha munkahelyet változtatsz, és akkoris ha külföldre mész. Felelősséged teljes tudatában (szó szerint értsd) dönts és ne érzelmi alapon.


NEM KÖTELEZŐ KUTYÁT TARTANI, DE HA MEGTESZED, AKKOR AZT TEDD TELJES SZÍVVEL, ODAADÁSSAL ÉS A KUTYA ÉLETÉNEK A VÉGÉIG! (máshogy nincs is értelme)

2011. márc. 8. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!