Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mitől büdös a kutyám?

Mitől büdös a kutyám?

Figyelt kérdés

2 és fél éves havanesem büdi pár napja. Szagolgattam mindenhol, száj, fül... nem volt semmi.

Aztán ma megszagoltam a fenekénél, nah ott büdös. Néhány napja volt hasmenése, gondoltam attól, így megmostam neki a popoját, hozzáteszem hasmenés után baba popsitörlőkendővel amúgy is mindig kitörlöm neki a fenekét.

És hát az a bajom, hogy így is büdös a feneke, és terjeng körülötte a szag, nem elviselhetetlen meg ilyesmi, de nem szokott ilyen lenni, így biztos, hogy valami nincs rendben.

Szerintetek mi okozza? Volt már ilyesmi a ti kutyátokkal?


2011. jan. 5. 16:36
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Valószínű, hogy a bűzmirigy. Az én kutyámnak akkor volt ilyen büdi szaga, amikor tele volt neki. Nem tudtam rájönni, mitől lehet. Hozzáteszem, az nem kicsit volt büdös, hanem elviselhetetlen volt:) Igaz, nekem nagytestű kutyám van, lehet emiatt is..


Vidd el állatdokihoz inkább, ne kozmetikushoz. Ott sem kerül sokkal többe, de szerintem megbízhatóbbak.

2011. jan. 5. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Igen,egyértelmű bűzmirigy gondja van.Összefügg a hasmenéssel mivel mikor kemény széklete van az egyuttal ki is nyomja a bűzmirigyét.Többnyire akkor forgul elő ha nem sikerül eltalálni a kaja összetételét és nem elég kemény a széklete.Amúgy ostobaság elkezdeni kinyomni neki ha nem föltétlen szükséges mert egy idő után úgy áll be hogy elvárja mert megszokta.Inkább olyan tápot adj neki amitől keménnyé válik neki,igy szinte önmagát tartja tisztán.
2011. jan. 5. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Mivel eteted?
2011. jan. 5. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Nem tudom de a mi kutyánk is büdös.
2011. jan. 5. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Hát köszönöm az eddigi válaszokat!


Ő eddig SOHA nem volt büdös, havi fürdetések között sem!

Szóval ez egy először előforduló probléma nálunk.


Az, hogy mivel etetem?

Ennek története van...

Nagyon sovány volt a kutyusunk, a kozmetikus mindig ezen cikizett, hogy már olyannak tűnt, hogy azt akarta éreztetni, hogy nem bánok vele elég jól...

Így elkezdtem egy étrendváltást bevezetni, ami abból állt, hogy vettem a száraz táp mellé konzervet és főztem riszt. Ennek a 3-nak a keverékét csak úgy falta. Egy pár hétig jó is volt így, de sokszor vettem visszább az adagokból, mert láttam, hogy túlon-túl sokat evett és nem volt jól.

Úgyhogy ez most nagyon összetett.

Megfázásra is gyanakodtunk, mert nagyon (átlag. 25 fok) meleg van nálunk itt benn és ha kimegy az udvarra nagy a hőm. különbség...

Egyébként Acana-t etettem vele, de úgy pár hónapja váltottam Pro Plan-ra, konzervet meg Real Naturt vagy Select Goldot kap, a rizst pedig olaj nélkül, nagyon kevés sóval készítettem.

2011. jan. 5. 18:32
 16/20 A kérdező kommentje:
Egyébként ha konzervet kap szinte biztos, hogy megy a hasa vagy morognak a belei, így mostanában már nem is nagyon adok neki, csak szárazat, ma este pl. szárazat evett rizzsel , illetve a szárazat otthagyta a tányérban... :)
2011. jan. 5. 18:34
 17/20 anonim ***** válasza:

A konzerv kaja jó, csak nagyon ki kell tapasztalni, hogy melyik számára a legmegfelelőbb.

Szerintem valami emésztési gondja lehet, mert a büdösség nem természetes. Mint ahogy írtad, ez mostanában van.

Esetleg még meg kellene vizsgáltatni, hogy nincs-e a végbele körül valami fekélyesedés.


Még valami. A konzerv kaját is szagold meg, hogy hasonló szaga van-e, mint a kutyusodnak. Ha igen, akkor ne adj többet neki olyant.

A széklete is hasonlóan bűzös?

2011. jan. 5. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Nincs hasonló szaga a konzervhez. És ennél jobb minőségű már nem nagyon van, amit meg is lehet fizetni egy átlagembernek...

Szerintem.

A feneke semmilyen, hála isten nincs semmi elváltozás rajta. És most is tiszta, le is mostam... Újra...

A széklete elég büdös volt, és olyan nyálkás részek is voltak benne.

Megfázástól nem lehet?

2011. jan. 5. 18:50
 19/20 rucijja ***** válasza:
Volt náhány kérdéssel ezelőtt hasonló, büdös szag áradt a kutyus fenekéből, de ő bágyadt is volt.Gazdi elvitte dokihoz, kiderült, hogy erős gyomorrontása van.Szerintem látogassatok meg egy dokit, nehogy nagyobb baj legyen!
2011. jan. 5. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

köszönöm utolsóként válaszoló, ez hasznos lehet!

Ha tudom még holnap elviszem orvoshoz a kutyám!

2011. jan. 5. 22:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!