Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyogyan szoktassam a rotim...

Hogyogyan szoktassam a rotim a ssajkosarhoz, ha mindig leszedi maganak?

Figyelt kérdés
2011. jan. 5. 17:20
 1/10 anonim ***** válasza:
Én olyasmit láttam a tvben, hogy jutalomfalatot raksz a szájkosárba, kiveszi megeszi és a szájkosarat a jutalomfalattal, vagyis egy jó dologgal kapcsolja össze és nem lesz neki olyan rossz vagy idegen.:)
2011. jan. 5. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Fokozatosan.


Először add rá 2 percre, de közben végig jutalmazd. Később már tedd rá 5 percre, itt is jutalmazd. Mindig egy kicsit tovább..

2011. jan. 5. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%

Miért olyankor is van rajta, mikor nem vagy vele? Ha meg vele vagy, akkor nem tudsz rászólni, hogy ne szedje le?


Azért az elég para, ha egy rotira szájkosár kell, mert harap, és a gazdinak még annyi hatalma sincs, hogy letiltsa a szájkosár piszkálást.

2011. jan. 5. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
76%

Kedves csakkitti ...

A szájkosár nem azért kell egy rotira, mert harap, hanem valószínűleg a gazdája törvény tisztelő ember és betartja a kutyájára vonatkozó rendeletet, amit sok helyen előírnak a közterületen való közlekedésnél.

2011. jan. 5. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A szíjat, ami a füle mögött megy, szorosabbra kell tenni. Egy rotival el kellene érned, hogy amikor azt mondod, nem, akkor az valóban nem legyen.

Vagy... ráteszed, a kezedben juti és a rácson keresztül adod neki. Ha nem kapirgássza, megy a jutalomfalat. Ha nyugton van, mindig nagyon picit lehet húzni a jutalmazás idejét.

2011. jan. 5. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
Ha "csak" azért kellene, mert a gazdi törvénytisztelő, de a kutya amúgy emberekkel és kutyákkal barátságos, akkor a gazdi mialatt ezt elérte, hogy ilyen legyen, rég eljuthatott volna odáig, hogy rá tud szólni, ha piszkálja a kutya...
2011. jan. 5. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy azért :) Az én kutyám egy iszonyat jó koponya, soha nem bántana egy élőlényt sem, még az egereket is bevédi a macskáktól (a macskákat a kutyáktól :D), imádja az embereket, állnadóan haverkodni akar mindennel, de a vonat miatt muszáj volt elkezdenem hozzászoktatni. Ő se kicsi kutya :) Bármiről le tudom tiltani, de pont erről valahogy nem. Amikor rászólok, abbahagyja, de néhány perc múlva folytatja a leszedést. Ugyanis retteg tőle, nagyon érzékeny, félős, gyenge idegzetű, és az ilyen új, fura dolgoktól fél. Fél éves munka volt elérni nála, hogy ne arra figyeljen.


Én a Tedd bele! parancsszót tanítottam meg, amikor kimondom, akkor odamegy, belerakja a fejét, és ott tartja egy kis ideig, aztán jutalomfalat. Másként nem tudtam rávenni, hogy közel engedje magához, csak ha beépítettem trükkbe. És így tovább építettem a bizalmát hozzá, elég hosszú munka volt. Nála nem lehetett úgy kezdeni, hogy rárakom, jutifalat, leveszem, stb., hanem azt kellett elérni, hogy Ő rakja bele, és Ő tartsa benne.

2011. jan. 5. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Egyreszt elovan irva h seta kozben szajkosar kell ra masreszt kicsit ingerlekeny a kutyam mas kutyakra es mindig halgat ram altalaban de mikor ezt felrakom mindig leszedi ! szal koszi a tanacsokat !
2011. jan. 5. 18:46
 9/10 anonim ***** válasza:

Én csak simán ráraktam a kosarat ( sintér telepről hozott ) és elindultam vele sétálni. Egyszerüen nincsen ideje azzal foglalkozni, mert megyünk. Ha megáll és a kosárral akar foglalkozni akkor rászólok, és tovább indulok vele.

Öt tíz perc után már észre se vette. És soha nem lehetett rajta ilyesmi, mert még az ülj szót se ismerte. Három éves tehát már nem kölyök.

Sok sikert!

2011. jan. 5. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Koszi!
2011. jan. 5. 19:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!