Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit Tudtok a Real Pearl...

Mit Tudtok a Real Pearl Border Collie kennelről? "Munka" vagy "show" jellemű kutyákat tenyésztenek?

Figyelt kérdés
2011. jan. 10. 18:03
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
100%
Collie Szemanomália, ez egy örökletes szemrendellenesség, ami enyhe látászavartól vakságig terjedő tüneteket okoz.
2011. jan. 10. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 A kérdező kommentje:
:S
2011. jan. 10. 23:27
 23/37 anonim ***** válasza:
100%

Tudod Te,hogy az évek alatt a MEOE hány épp aktuális vezetőségi tagja tett tönkre egy-egy fajtát az agyonfavorizált,minden kiállítást megnyerő kutyáival?

Hány "tenyésztett"közülük selejt kutyákat?

Volt pl.egy klubvezető,és egy kiállításon egy munkakutyafajtánál érdekes módon az ő láthatóan szívbeteg,a ringben lila nyelvvel tántorgó kutyája nyert az egészséges és szép versenytársak előtt.Vezetőségi tagunk be is fedeztette az ő "gyönyörű"kutyáját,mivel hát sokszoros győztes volt.A kutya 3 évesen összerogyott és elpusztult egyik pillanatról a másikra.Méregdrágán adott kölykei közül több szívbeteg volt,terjesztették is az állományban rendesen.

És ez csak egy példa.A kutyát magam is láttam az ominózus kiállításon a ringjükhöz tévedve.Láttam,amint szédelegve kapkodta a levegőt egy kör lassú futás után.

És ez csak egy példa a sokból.

2011. jan. 11. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 A kérdező kommentje:
jo de attol még nem kell elkönyvelni a Real Pearl-t is "ilyen" kennelnek. sztem elég gyakori hogy ha vki ennyire szeret foglalkozni a kutyákkal hogy MEOE-"tag" akkor nem kizárt hogy tenyészteni is fog :)de attol még lehet igazad, nem azt mondom , (de remélem nincs) de mert feltudsz hozni ilyen példákat ,attól még nem 100% hgy ez egy csapnivaló kennel :/ ..mert nagyon megindokolni nem tudod...
2011. jan. 11. 15:37
 25/37 A kérdező kommentje:
szal konkrétan ez a kennel szted azért rossz mert sok a kutya...
2011. jan. 11. 15:49
 26/37 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg nincs jó híre annak a kennelnek. Mindent csak szabályosan, kivéve, ha magukról van szó, bevonnak a tenyésztésbe nem épp tökéletes kutyákat is éééés igen az nagy baj, hogy sok a kutya. Az első pár hét alatt szocializálódik egy kiskutya leginkább, és ennyi kutyára egyszerűen nem lehet annyi időt szánni, mint kellene....mellé jön, hogy Korózy Papp Judit egy nagyon kedves nő, de iszonyat korrupt, minden kutya szép és jó, ha tőlük származik. Amikor említettem, hogy fedeztetnék egy kutyájával, de az enyémnek még nincs tenyésszemléje, és hiányzik egy foga, és tüzelni előbb fog, mint a tenyésszemle, minderre azt mondta, menjek csak, nem baj, megoldjuk.....Ha becsületes, ilyen kutyát, mint az enyém, elvből elutasít!...Hanem ez nem minden, mikor 2 hétre rá felhívtam, másnak kiadva magam, és elmondtam terveim anélkül, hogy említettem volna, hogy az ő kanjával fedeztetnék, egyből az előírásszerű monólógba fogott: Ilyen kutyával ne kezdjek bele semmibe (ami igaz is, de 2 hete miért nem ezt mondta?), és persze vemhes kutyát nem lehet tenyésszemlére vinni,..stb...érted? Felháborító a viselkedésük, és a kutyáik, bár nyerenek, de se nem különösen szépek, munkára meg nem épp alkalmasak, ezt meg csak a sok igazán becsületes tenyésztőtől tudom, hisz pár hónapja alaposan körbejártam a témát. Tényleg hidd el, ne ragaszkodj hozzájuk, ezek nem szeretik igazán a kutyákat, import, aztán megy tovább, a kiöregedett kutyáikról semmi többet nem hallani, azt mondanám, legális kutyaszaporítók.

Ilyen árban ezerszer jobb kutyát is találhatsz!

Mondtam, a Camilland's-ban is épp vannak, csak kanok, hidd el, ez a sok negatív vélemény nem a véletlen műve, és bár sokak részéről lehet benne némi féltékenység is, de igazán a felháborodás nagy, hogy nyernek, de érdemtelenül.

2011. jan. 11. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 A kérdező kommentje:
ja persze csak a cammilandban nem 100 egy kutya hanem 160:/
2011. jan. 11. 19:15
 28/37 A kérdező kommentje:

jode akkor azt mondja meg vki hogy milyen hátránya lenne ha onnan hoznám a kisdögöt?

az hogy szép ugya mondom már kiskorában eldöl, az meg nembaj ha nem alkalmas munkára,elég ha játszani lehet vele frizbi meg ilyenek.

2011. jan. 11. 19:17
 29/37 A kérdező kommentje:

igazatok van tényleg nem fogok innen venni:/..

viszont tudnátok ajánlani olyan kennelt ahol mostanában várható kutya?

2011. jan. 11. 19:29
 30/37 anonim ***** válasza:

Sokat írtam már, most csak annyit:

Keress magadnak!

2011. jan. 11. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!