Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintem hülyeség ez a...

Szerintem hülyeség ez a fennel módszer, és társai. Szerintetek?

Figyelt kérdés
Nekem is, és a barátomnak is az emberek által vadállatnak titulált kutyánk van. 18 éves lány vagyok és van egy 6 éves kaukázusim.Brutál 60 kilós kan. A barátom 19 éves, és van egy 2,5 éves amstaffja..se én, se a párom nem alkalmaztuk a fennel baromságokat, nem vittük kutyaiskolába a kutyáinkat, és a nagy "vadállat" kaukázusit eltudom úgy engedni emberek között hogy mindenkinek pitizik, és nembántja az állatokat.Fajtaleírásnál is ez szerepel:" A területén kívül, egy jó kaukázusi sohasem támad." Hát ez maximálisan igaz az enyémre.Azonban kapun belül vérbeli házörző.Párom amstaffjára pedig inkább aztmondanám , hogy egy macska, mintsem kutya...nemtudna ártani a légynek sem, max halálra nyaldossa az embert...Eddig még nem bántott egyetlen állatot sem. Eggyütt él egy hörcsöggel, 2 teknőssel, 1 macskával, és egy foxival..náluk kész állatkert van...:Dviszont a számára idegen kutyákat és egyéb állatokat is szereti, vagy semlegesen viselkedik velük..agresszióra utaló jelet, soha - soha nemláttam még rajta, mióta együttvagyunk a párommal..(2 éve)Olyanokat megmerek a "vérengző" amstaffal tenni lány létemre, amiket másnak a kutyájával nembiztos hogy megmernék...pl:kiveszem a húst a szájából, még akkor is ha már nagyon éhes. Állandóan nyuzom,fellökdösöm(játékból persze)Dobálom a fejét az egyik kezemből a másikba..gondolom tudjátok mire gondolok..mintha labdáznék a fejével..csóri:Dnamindegy, élvezni szokta..,ha aztmondom marad, képes órákig egyhelyben ülni anélkül, hogy hisztizne..másvél éves unokatesómat, a párom amstaffja tanította meg járni !!!és ez nem vicc..elesett a kislány, a kutya odamenthozzá, a kislány felkapaszkodott a kutya fülébe, vagy ahol érte, és próbált tipegni..azóta is a legjobb barátok..mi nem követtünk semmi különleges "divatmódszert",és mégis jólneveltek a kutyák. Ám egyre több olyan kutya van akit különböző módszerek szerint nevelnek fel, és kezelhetetlen jószágok..szerintem egy kutyához egyéniség kell, nem könyv. ti hogy vagytok ezzel?
2011. jan. 11. 17:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
77%

Ezek a módszerek azoknak szólnak, akikben nincs meg a készség jól kezelni a kutyát. Azoknak ad segítséget, akiknél már az is nagy gond, ha egy két hónapos kutya meg akarja csócsálni a kezüket.

Aki olyan szerencsésen született, hogy "ért" a kutyához, annak nem nagyon van szüksége mankóra. Max , mint érdekesség, elolvassa, megnézi.

2011. jan. 11. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Ez érdekes dolog :) Azért én egy amstaff szájából nem venném ki a húst, az biztos. Az ilyen kutyá(k)nak kell örülni. Az amstaff is jó, hogy túl aranyos, legealább vele mindig lehet játszani, gyereket tanít járni:) A Te kutyáddal nagy szerencséd van. Ez az gazi kutya. otthon őriz-véd, de ebereket nem bántana házon kívül!
2011. jan. 11. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Szeintem 18 évesen illene már egy normális indoklást produálni. Te nem azzal a módszerrel nevelsz, oké. A kutyád elvárt módon viselkedik, oké. De mi a halálért indokolja ez, hogy más módszere hülyeség?! Mert én nem látok ok-okozati összefüggést.

Ja és mielőtt mondanád, én se azzal nevelek, de ettől még nem szólom le más -egyébként működni látszó- technikáját.

2011. jan. 11. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
cesar milan-nál működnek a módszerek,jó kis reklám ez neki...de sokan, sőt rengetegen írják itt gyk-n hogy mindent a fennel módszer szerint csináltak, és a kutyájuk morog,nemfogad szót, esetleg még oda is kap..az enyém ilyet sosem merne megtenni.a legnagyobb sérülés amit eddig okozott nekem az azvolt,hogy rámugrott két lábbal játék közben, és majdnem agyonnyomott..bent alszik velem éjszaka a szobámban,és azt már megfigyeltem,hogy mennyire vigyáz rám..ha hall valami kis neszt, egyből ott áll már a szobám ajtajánál kihúzott testartással, mintha azt mutatná hogy támadásra készenállok ha idegen jönne.ja és első kutyám, tehát nem születtem szakértőnek, csupán ökörségnek tartom a különféle módszereket, és saját magam tapasztalataira építek.
2011. jan. 11. 17:50
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is mankóként szolgálnak a különböző módszerek azok számára,akik nem értenek "ösztönösen" a kutyákhoz. Ők megtanulhatják könyvből, és alkalmazhatják. Hogy beválik-e az már csak rajtuk áll.

Én sem használtam soha semmiféle leírt módszert,de ettől még nem mondom,hogy hülyeség. Másnak bevált.

Nekem pit bullom van, ami sokak számára egy félelmetes harci kutya, általában félni szoktak tőle. Nem támad sem emberre,sem állatra,ha csak én azt nem akarom. Meg van nevelve, kicsi kora óta foglalkozom vele a magam módján. Nála például abszolút nem vált be a jutalom falat, nem érdekelte a kaja,ha csak nem volt éhes. Kutyasulinak még csak a közelében sem jártunk. Őt csakis a kedvenc labdája segítségével és simogatással lehetett tanítani. Nagyon okos kutya lett belőle,és ezt minden elfogultság nélkül mondom.

N/21

2011. jan. 11. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Fiatal vagy és ez az első kutyád. Az életed során biztosan lesz másik is. Ha valóban születetten érted a kutyát, nem lesz gond. De ne nézd le azokat, akikből hiányzik ez a készség. És inkább ilyen ismertető műsorok, mint rúgott, ütött, elrontott kutyák. Az, hogy nem mindenkinek működik azonnal ,nem a sorozat hibája, hanem azé, aki talán nem kitartóan próbálkozik, vagy nem az a tanács való az ő gondjára.

Már annak örülni kellene, hogy manapság előtérbe került a kutyák nevelése. Az, hogy honnan kapnak tanácsot az emberek, másodlagos. A lényeg, hogy használható legyen és az emberek valóban próbálják neveléssel megoldani a kutyáikkal az együtt élést.

2011. jan. 11. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem hülyeség.

Nekem is vannak kutyáim, ráadásul elég makacs fajták (Angol Cocker Spánielek, vizsla). Fennel könyvét még régebben olvastam, a kutyáim előtt, sok érdekes dolog van benne. Én nem e szerint neveltem a kutyáimat, egy pár dolgot esetleg(jól nevelt kutyáim vannak, mindhárom). Viszont szerintem nagy segítség azoknak, akik "önerőből" nem tudják megnevelni a kutyáikat, még mindig jobb, ha innen nevelik, mintha egy neveletlen, agresszív kutyájuk lenne.

2011. jan. 11. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

szerintem soha sem a módszer vagy a technika a lényeg hanem a kivitelezés módja, minősége...minden technika működőképes csak a megfelelő kutya és a megfelelő ember kell hozzá aki, nyugodt, magabiztos, tudatosan cselekszik és át tudja érezni a lényegét annak amit csinál, hagyja az ösztöneit is megnyílvánulni így kellő határozottsággal, jól időzítve tud kutyát nevelni vagy akár kisebb-nagyobb viselkedészavarokat is kezelni

nem az a nagy kunszt, hogy egy kölyköt felnevel valaki-hanem ha egy vadidegen problémás kutyát is rövid idő alatt meg tud szelidíteni, irányítani tud-erre képes például Jan Fennell is-az más tészta ha valaki nem érti, és ezért rosszul használja a "módszerét"

2011. jan. 11. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 MME ***** válasza:
100%
Én kicsit más szemmel nézem a dolgot, mert nekem nem csak néhány kutyával volt tapasztalatom. Ha csak gazda vagy, könnyű ítélkezni. Ha szinte havonta kellene új kutyával találkoznod, akkor rájönnél, hogy nem tudsz minden kutyával egyformán sikert elérni, és elképzeléseid a gyakori változtatások ellenére is néha csődöt mondanak - akkor kutatnod kell újak után. Nincs egyetemes módszer. Vannak érzékeny kutyák, és vannak olyanok, amelyek a keményebb módszerekre se bagóznak rá. Egyébként legtöbbször pont az olyan gazdák kritizálják mások módszereit, akiknek van érzékük hozzá, és szerencsével is jártak az egyedválasztással - olyanok, mint amilyen a te eseted is. A viselkedés egy része genetikai, ha például az amstaff egy született domináns kutya lenne, nem lenne minden ilyen szép és jó, hanem küzdeni kell egy ugyanolyan eredményért. Míg a kevesebb dominanciával született kutyáknál elég a szocializáció rendes módja, nem lesznek konfliktusok. Nevelés és nevelés között nagy különbségek vannak, amit a kutya alkata szab meg. Ezért van ennyi módszer is.
2011. jan. 11. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 MME ***** válasza:
100%
Azt én is hozzáteszem, hogy a gazda egyénisége is kulcsfontosságú, ha nem működik egy módszer, ami kutyák százainál, szakembertől igen, az általában nem azért van, mert a módszer rossz. Több hibát is észrevettem már, van, hogy a gazda nem viszi végig a módszereket, mert nem elég kitartó, azt várná, egy csapásra megoldódnak a gondok, és ha nem így történik, elbizonytalanodik vagy csalódik, ami rányomja a bélyegét a munkájára is. Vagy nem elég rugalmas: néha kicsit módosítani kell, néha pedig nem veszi észre, hogy mikor kell a következőre térnik, és egyáltalán, mi legyen az. Olyan is előfordul, hogy nem veszi észre, mi az igazi probléma, és nem is minden tünetnek nyilvánít jelentőslget. Vagy egyszerűen képtelen komolyan vetetni magát a kutyával, ahhoz, hogy a dolog működjön, kell azért valamilyen fellépés is.
2011. jan. 11. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!