Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintem hülyeség ez a...

Szerintem hülyeség ez a fennel módszer, és társai. Szerintetek?

Figyelt kérdés
Nekem is, és a barátomnak is az emberek által vadállatnak titulált kutyánk van. 18 éves lány vagyok és van egy 6 éves kaukázusim.Brutál 60 kilós kan. A barátom 19 éves, és van egy 2,5 éves amstaffja..se én, se a párom nem alkalmaztuk a fennel baromságokat, nem vittük kutyaiskolába a kutyáinkat, és a nagy "vadállat" kaukázusit eltudom úgy engedni emberek között hogy mindenkinek pitizik, és nembántja az állatokat.Fajtaleírásnál is ez szerepel:" A területén kívül, egy jó kaukázusi sohasem támad." Hát ez maximálisan igaz az enyémre.Azonban kapun belül vérbeli házörző.Párom amstaffjára pedig inkább aztmondanám , hogy egy macska, mintsem kutya...nemtudna ártani a légynek sem, max halálra nyaldossa az embert...Eddig még nem bántott egyetlen állatot sem. Eggyütt él egy hörcsöggel, 2 teknőssel, 1 macskával, és egy foxival..náluk kész állatkert van...:Dviszont a számára idegen kutyákat és egyéb állatokat is szereti, vagy semlegesen viselkedik velük..agresszióra utaló jelet, soha - soha nemláttam még rajta, mióta együttvagyunk a párommal..(2 éve)Olyanokat megmerek a "vérengző" amstaffal tenni lány létemre, amiket másnak a kutyájával nembiztos hogy megmernék...pl:kiveszem a húst a szájából, még akkor is ha már nagyon éhes. Állandóan nyuzom,fellökdösöm(játékból persze)Dobálom a fejét az egyik kezemből a másikba..gondolom tudjátok mire gondolok..mintha labdáznék a fejével..csóri:Dnamindegy, élvezni szokta..,ha aztmondom marad, képes órákig egyhelyben ülni anélkül, hogy hisztizne..másvél éves unokatesómat, a párom amstaffja tanította meg járni !!!és ez nem vicc..elesett a kislány, a kutya odamenthozzá, a kislány felkapaszkodott a kutya fülébe, vagy ahol érte, és próbált tipegni..azóta is a legjobb barátok..mi nem követtünk semmi különleges "divatmódszert",és mégis jólneveltek a kutyák. Ám egyre több olyan kutya van akit különböző módszerek szerint nevelnek fel, és kezelhetetlen jószágok..szerintem egy kutyához egyéniség kell, nem könyv. ti hogy vagytok ezzel?
2011. jan. 11. 17:28
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Nekem az a vélemyénem, hogy sem könyvből, sem tv-ből nem lehet kutyát nevelni. Általánosságok vannak, esetleg 1-2 példa. Meg kell ismerni a kutyáját az embernek, és akkor tudni fogja, hogy fogjon hozzá. Lehet könyvet forgatni, sőt kell is, ha valaki nem ért hozzá. De inkább javaslok egy jó Biró András, vagy Dr. Sárkány Pál könyvet.
2011. jan. 11. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Én csak azt nem értem, hogy mi köze van a kutyáitok viselkedésének egy olyan módszerhez, amit soha nem is alkalmaztatok, tehát nem lehetnek tapasztalataitok azzal kapcsolatban? Pontosabban: abból hogy a ti kutyáitok úgy viselkednek, ahogy egy kutyának kell, miért következik, hogy bármilyen módszer is hülyeség lenne? Semmi logikai kapcsolat nincs a kettő között.


Amúgy ha egy ember nem született tehetség a kutyanevelésben, akkor annak igenis segítségre van szüksége. Erre valók az általad hülyeségnek titulált módszerek.

2011. jan. 11. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Minden kutya más egyéniség, még azonos almon belül is.

Az emberek sem egyformák, még azonos oktatási rendszeren belül sem. Ahogy a tanárok/képzők/gazdák sem egyformák.


Egyáltalán olvastál egyetlen szakirodalmat ez ügyben? Mert ha azt állítod, hogy nincs rá szükség, akkor szerintem nem.

Mindig és mindenhol és mindenkitől lehet tanulni.

Még könyvből is.

(Sőt, még helyesírást is! ;-))

2011. jan. 12. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Nem hülyeség de...sokan félre értik ezeket a módszereket.

Ezek nem kőbevésett tanácsok. Sőt, a kutyanevelésnél csak egy dolog van kőbe vésve, hogy az ember legyen a főnök.


Hogy ezt ki milyen módszerrel éri el, az függ a kutya és a gazda habitusától is.



Mellesleg, mikor még a rottweiler-em meg volt, én se hallottam se Fennel-ről ,se Caesar Millan-ről soha nem beszéltem semmilyen kiképzővel, és mégis teljesen rendben volt a kutyám. Legalábbis én azt hittem, mert bár tényleg teljesen jól nevelt és engedelmes volt, rájöttem, hogy sok dolgot könnyebben, és egyszerűbben is meglehetne oldani.


Egyébként, ezek a módszerek mindenkinek csak a haszára vállnak.

Leginkább azoknak akik képtelenek a kutyájukat megnevelni különböző okok miatt.

De azoknak is hasznos, akiknek nincsenek nagy problémáik a kutyáikkal, mert új módszereket ismerhetnek meg, amik lehet hasznosabbak mint az addig alkalmazottak.


A lényeg az, nem hülyeség, inkább az a hülyeség ha egy gazda azt hiszi, hogy mindent tud, és tökéletesen neveli a kutyáját, és neki nem kellenek se tanácsok, se új módszerek.

2011. jan. 12. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Dantessel teljesen egyetértek. Én lassan huszonöt éve kutyázom aktívan, de sosem merném mondani, hogy értek a kutyákhoz és hogy mindent tudok. Mindig szívesen olvasok ma is témába vágó szakirodalmat, nézem a TV-t és figyelek más kutyásokra.
2011. jan. 12. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!