Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyának lehet adni főtt...

Kutyának lehet adni főtt csirkenyakat?

Figyelt kérdés
Azt olvastam valahol,hogy kutyának 3 hónapos korától lehet adni jól megfőtt csirkenyakat?A főtt nyakat darabokra szeditek neki,vagy egészben adjátok a kutya elé,hogy majd ő szétcincálja magának?Kacsanyakat is lehet adni?
2011. jan. 12. 17:04
 1/4 anonim ***** válasza:
Persze, adhatsz neki, de szedd neki szét darabokra, még kicsi ahhoz, hogy magának széttépkedje. Keverheted neki rizzsel, vagy valamilyen tésztával, biztosan fog neki ízleni :) A kacsanyakat is adhatod neki, egyedül csirkecsontot, és szárnyasok csontjait ne add neki, mert az veszélyes lehet.
2011. jan. 12. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem ez attól is függ milyen kutya. Ha nagytestű, én nyakat még adnék neki. Ha pici, akkor semmiképp. Alapból szilánkosan törő csontokat (szárnyas) nem jó adni, mert nem tudják rendesen megemészteni, ki is lyukadhat a gyomruk.
2011. jan. 12. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 zsuzsabazsa ***** válasza:
Igen lehet adni főtt csirkenyakat, de mivel a kölyök kutyának nincs olyan erős gyomorsava mint egy felnőtt kutyának így nehezebben tudja azt is megemészteni. Előfordult már olyan eset is, hogy a csont a kiskutya végbelébe szorult és onnan kellett kibányászni.
2011. jan. 12. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Várj még vele 1-2 hónapot szeritnem. A nyak egy jó dolog, mert "gömbölyű" csont, igy nem sértheti fel a gyomrot, és a végbelet, viszont segiti a bűzmirigy üritését.
2011. jan. 13. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!