Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretnék egy am. Staffordshir...

Szeretnék egy am. Staffordshire terrier-t. Milyen törődést igényel?

Figyelt kérdés
Mármint: Való ez egy lánynak, (21), hogyan neveljük, könnyü e tanítani, miből menyit kell neki adnunk enni, nyáladzós e, hamis-verekedős típus, (van 3 kutyám keverék, meg 1 akita keverék, de az szocializált-azzal szerintem nemlenne gond, csak a többivel....) Na jó, én csak egy tapasztalt gazdit keresek, akinek van staffija és tudja hogyan kell vele bánni....
2011. jan. 13. 11:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha biztosra akarsz menni, akkor kutyaovi, majd kutyasuli.
2011. jan. 13. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A staffok erős kezet igényelnek, ha rossz helyről választasz vagy kifogsz egy dominánsabb jelleműt, akkor sok bunyó lehet a kutyák között. Makacs kutya szóval a nevelése se egyszerű.. arra meg nem alapozhatsz sajnos hogy hátha kifogsz egy könnyen kezelhetőbbet.
2011. jan. 13. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is 21/L vagyok :) És amstaffom van. Tényleg kennelből kell venni, tenyésztőtől, ez nagyon fontos.

A kérdéseidre válaszolva, hát tanítani akkor könnyű, ha ezt ő is úgy akarja :) mivel elég makacs. De nem lehetetlen, és nagyon intelligens. Enni főleg 1 éves koráig prémium minőségű tápot (pl. Acana), azokon rajta van az adagolás.

Egyáltalán nem nyáladzik :)

Hogy verekedős lesz-e az meg igazán rajtad múlik, hogy kölyök korában mennyit viszed kutyák közé, és hogyan neveled, fegyelmezed.

Viszont, ha a 3 keveréked nem szocializált és esetleg nekiesnek, akkor tuti megvédi magát, persze csak ha nagyobb lesz, és abban nem lesz köszönet...

Ha van még kérdésed írd le :)

2011. jan. 13. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha határozott személyiség vagy, csak akkor való neked ez a kutya. Én 17 éves vagyok (lány), és nekem van egy amstaffom.

Én egy eléggé domináns természetű szukát kaptam. Eleinte nem is bírtam vele. Egyáltalán nem tűri el a többi kutyától a domináns viselkedést. De még soha nem bántotta őket, csak ha rátámadtak. Eddig ez két alkalommal történt meg, de időben közbe tudtam lépni.


A kérdésre válaszolva:

Könnyű tanítani, de tényleg csak akkor, ha ő is akarja.


Az enyém Acanát eszik.


Nem verekedős, ha viszed kutyaoviba. De teljesen egyedfüggű, hogy milyen lesz a kutyákkal, és mennyit fog eltűrni tőlük. Az enyém megtűr maga mellet kant is, szukát is. De a legjobb, ha jólnevelt kutyák között van. Akkor nem lesz probléma.


Nem nyáladzik.

2011. jan. 13. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszi a válaszokat, sokat segített...
2011. jan. 14. 12:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!