Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy vehetném át a falkavezér...

Hogy vehetném át a falkavezér szerepét?

Figyelt kérdés
2011. jan. 14. 13:17
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha valami olyat csinál a kutyád amit nem kellene fogd meg a nyakán a bőrt és rázd meg.

Ha nem fegyelmezed nem is leszel a szemében vezér

2011. jan. 14. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Most én is ezen ügyködök:)

Olvass róla a neten, nagyon hasznos dolgok vannak ezzel kapcsolatosan. Én itt a GYK-n kerestem rá, olvasgattam a hozzászólásokat, ahol linket is írtak, így könnyebb volt elindulni. Tényleg működnek ezek a dolgok, és megszokja a kutya, hogy mit lehet, mit nem.

Például, ha vacsizok, akkor előtte már az ő adagját is kiszedem, ott van az asztalon. De csak akkor kapja, meg, ha mi végeztünk. Vagyis, ami marad, az az övé. Először még próbálkozik, hogy bögdös az orrával, de aztán észreveszi, hogy most ő még nem ehet. Nem szabad neki odadobni falatokat. Ez nekem olyan kegyetlennek tűnt, de a cél érdekében ezt kell csinálni.

Azt is megtanultam, ezáltal a kutyám is, hogy az ajtón én megyek ki először. Már ez is működik.

Meg pl. ha beszökött az ajtón, akkor mindenképpen kiküldtem. Egyéb esetben úgy engedem be, hogy maradsz...! Erre ő leül, és megvárja, amíg azt mondom neki, hogy gyere.

Kajához csak akkor nyúl, (már a nyála is folyik néha), ha kimondom, hogy tiéd. Ha mást mondok, vagy beszélek hozzá, addig nem eszik, hanem várja ezt a szót.

Következetesnek kell lenni. Én eddig ezeket tanultam. De még rajta vagyok az ügyön. Most a sétáltatás fegyelmezetten, az én irányításom szerint című fejezetnél tartunk. Itt arra kell nagyon figyelni, hogy soha ne menj arra, amerre a kutya akar. Mindig más irányba vidd. Ez is a falkavezérség elérését szolgálja.

Figyelem a témát, milyen okosságot írnak még itt a hozzáértők, van még mit tanulnom:))

2011. jan. 14. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A falkavezér legfontosabb tulajdonsága, hogy bármikor felállíthat szabályokat, és bármikor engedélyezheti is a megszegésüket. Ezen kívül azt kell még elérned, hogy bármikor be tudd hívni, és bármiről le tudd tiltani. A többi maszlag, az, hogy ki eszik előbb egy apró lehetőség pozíció pontok szerzésére, de nem ettől leszel igazi főnök.


A jó vezető nyugodt, magabiztos, kiszámítható és következetes. Biztosítja a kutya számára a megfelelő életmódot, megadja a lehetőséget a rohangálásra, a játékra, de elvárja, hogy ezeket csak akkor csinálja a kutya, amikor ennek helye és ideje van. A jó vezető tanít is, ilyenkor motivációt használ, és ilyenkor az a lényeg, hogy a kutya számára izgalmas és élvezetes legyen az engedelmeskedés, nem pedig kötelesség.


1. „Privát terület határa”, azaz a dominánsabb egyed közelébe, vagy az általa birtokolt helyekre a másik csak engedéllyel jöhet be.


2. „Ez az én dolgom”: a magasabb pozícióban levő egyed bármit tehet a többiek zavarása, beavatkozása nélkül, például ehetek a földön, locsolhatok a kertben, felvehetem a cipőm, stb. anélkül, hogy a kutya ott lábatlankodna.


3. „Közös akció vezetése”: bármit is csinál közösen két vagy több tag a csoportból, mindig a vezető dönti el, hogy mit, mikor, merre, stb. Például a gazdi dönti el, hogy mikor sétálunk, merre, milyen tempóban, stb.


Ha figyelsz arra, hogy ebben a három pontban mindig érvényesíteni tudd az akaratodat, és ne engedd, hogy ezeket a kiváltságokat ő állítsa fel veled szemben, akkor rövidesen meg lesz a várt eredmény is.

Vezess be új szabályokat: ajtón nem léphet át az engedélyed nélkül, kocsiból nem szállhat ki az engedélyed nélkül, egy helyiség, ahova eddig bemehetett, mostantól tiltott terület.


Hasznos lehet, ha egy-két hétig megfigyeled a viszonyotokat és jegyzetelsz. Felírod, hogy egyes helyzetekben melyikőtök akarata érvényesült, és pontozod a helyzeteket. Figyelj meg mindent, és írj fel mindent. Egész apróságokat is! Ha mondjuk a parkban sok kutya között leültetted, és engedéllyel ment csak vissza játszani, az neked pont. Ha magadhoz hívtad, de ő még pisilt, szaglászott kicsit, az neki pont. Ha magadontartottad a figyelmét mikor elsétáltatok egy macska mellett, az neked pont. Ha elfutott a macska után, az neki pont. Stb. Ha ezt két hétig irogatod, meg fogod találni azokat a pontokat, amiket drasztikus változtatások nélkül apránként meg tudsz oldani, ezek is baromi sokat fognak segíteni.


De a Fennel-féle szabályok is alkalmasak a pont szerzésre, olvasd el a FEnnel könyvet, ha még eddig nem tetted ez elérhető online: scribd.com/doc/8027039/Jan-Fennel-Kutyapszichologia

2011. jan. 14. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Mindenki Ceasar Millant néz!:D
2011. jan. 16. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!