Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 15 hetes kiskutyám hétfőn...

15 hetes kiskutyám hétfőn kapta meg a harmadik oltását. Levihetem már? Bővebben lent!

Figyelt kérdés

Tudom hogy csak a negyedik után kéne , de már nagyon látszik rajta, hogy ki akar menni .. az ablakból mindig figyeli a többi kiskutyát "irigykedve " és csóválja a farkát .. Iszonyat nagy mozgásigénye van ez látszik rajta .. a lakást vagy 20 X körbefutja egyszerre mindennap 3 X ...

Sajnos betegsége miatt csúsztunk el igy az oltásokkal..

Nem lesz baj a szocializációjával ha esetleg még megvárom a negyedik oltását és utána ( kicsit több mint 2 hét ) viszem le ?

A többi kutyás lent a parkban hülyének nézett mikor ezt kérdeztem tőlük .. mert állítólag ők mind levitték már a 2-3 oltás után a kutyuskájukat, mondván azok nem cukorból vannak .....

Véleményeket ,ötleteket segítséget szeretnék kérni :)

Köszönöm !


2011. jan. 15. 14:14
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
az kimaradt még , hogy az orvos azt mondta hogy Szigorúan a 4. után menjünk ki ... (de ugye mindenki mást mond ..)
2011. jan. 15. 14:18
 2/11 anonim ***** válasza:
Szerintem várd ki az egy hetet amg az otás kifejti hatását, és utána nyugodtan leviheted. Vannak olyan állatorvosok, akik azt mondják, már a 3. oltás után le lehet vinni. Nekem mondjuk azt tanácsolta, várjam ki a negyediket, de hát ha nagyon le akar menni :D
2011. jan. 15. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Csak akkor viheted le a többi kutyás közé, ha a kutyák ott minden oltássorozatot megkaptak, és teljesen egészségesek. Ha már legalább egy ismeretlen kutyus van ott, akinek nem ismeritek annyira a gazdáját, hogy teljesen be van-e oltva a kutya, ne vidd le. A kutya nem képes önálló gondolkozásra, így nem tud irigykedni. Az lehetséges, hogy ő is szívesen kimenne..


Mivel ahogy írtad, az oltássorozat a betegsége miatt csúszott el, akkor én meg végképp nem vinném le. Várjátok meg azt a 4. oltást, addig játssz te vele, tanítgasd, erősítsétek meg a kutya-gazda kapcsolatotokat, ezt kisebb korban a legjobb elkezdeni :) Aztán ha megvan a 4. oltás is, akkor már egy hét elteltével viheted ki a kutyák közé játszani, aminek ő is fog örülni. Nem késtél még el a szocializációval, van rá még időtök.. Esetleg keressetek fel egy kutyaiskolát, ahol van kölyköknek kutyaovi foglalkozás, és járjatok rá rendszeresen, így biztosan meglesz a kellő szocializációja.

2011. jan. 15. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Mi a 3. oltás után egy héttel kezdtünk el kijárni, de akkor még olyan helyekre, ahol nem sok más állat jár. Az állatorvosom mondta, hogy így jó, 3 kutyám van, mindegyiknél így csináltunk, semmi bajuk. Szóval lassan szerintem Ti is mehettek.
2011. jan. 15. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Most már egész nyugodtan. Gondolom, a 2. oltást is 3 hónapos kora után kapta már, mikorra az immunrendszere rendesen működött, úgy hogy tutira nem lesz gond. Az meg már egy egészen más kérdés, hogy miért nincs még kész oltási sora. Ha a tenyésztője csak 8 hetesen kezdte volna meg a oltási sorát, akkor is túl kellene már lennie a 4. oltáson.
2011. jan. 15. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A többi kutyásra meg: ha ők úgy vitték le a kutyájukat, hogy nem volt 3 hónapos, mikor azt a bizonyos 2.-3. oltást megkapta, akkor orosz rulettet játszottak az életükkel. Van olyan doki ugyanis, aki csak 3 oltást ad, 1 parvót és 2 kombit, de arra mindenki kínosan szokott ügyelni, hogy a harmadik (mindenképpen!!!) kombinált oltás betöltött 3 hónapos kor utánra essen. Bár én személy szerint soha nem elégednék meg kölyöknél csak 1 monovalens parvóval. Azzt
2011. jan. 15. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Menhelyről mentettem meg a kutyust és mikor már 4 napja ide került kiderült hogy parvós .. kikezelték az orvosok (infuzio vérátömlesztés másik kutyától antibiotikumok stb .. ) és emiatt 2 hetet csúszott az oltása , mert menhelyen is csak 9 hetes korába kapta az elsőt.
2011. jan. 15. 19:15
 8/11 anonim ***** válasza:
Ez a menhely melyik volt?
2011. jan. 15. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Remélem a menhely fedezte az orvosi költségeidet, mert ők papolnak legjobban a felelősségről.
2011. jan. 15. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Nem hiszem , hogy a menhely hibája lenne , hiszen baba (kb 6-7 hetes)volt mikor egyedül öt valaki behozta. Se az anyja se a testvérei nem voltak vele .. Biztos valahol összeszedte ...

A menhelyen egyébként nagyon kedvesek, menhelyhez képest nagyon jó állapotban tartják az állatokat , naponta viszik sétálni őket és gyönyörű helyen vannak ...

Költséget sajnos én álltam , nem hinném , hogy ezt bárki is kifizette volna nekem... :(...

2011. jan. 16. 09:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!