Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Miért nem megy? Teljesen el...

Miért nem megy? Teljesen el vagyok keseredve (többi lent)

Figyelt kérdés

Eredetileg én klaszikus balettozom, de úgy döntöttem, hogy inkább más stilussal (is) szeretnék foglalkozni.

Szerencsém volt, mert az ottani tanárok a klaszikus baletott kérték tőlem és be is váloggatak.

Bár nem voltam tulságosan magabiztos:)

Pár nappal ezelött volt életem első kortárstánc órája. Mondta a tanár, hogy ennek a táncnak a balettal ellentétben (ahol mindenkinek egyformának kell lennie) a saját egyéniségemet kell majd beleraknom a táncba és a kreativitásomat.

De nekem ez egyszerüen nem megy:(((

Olyan "merev" vagyok közben mint egy ceruza:((

Úgy érzem, hogy be vagyok zárva egy téglalapba és azon túl nem tudok mozdulni! Mintha az agyam le blokkolná a testemet...

Minden lány tök jól nyomta én meg csak ott szerencsétlenkedtem, én képtelen vagyok úgy bele vinni az érzelmeimet a táncba, ahogy ők:((

Én még tök kezdő vagyok ebben...

Tudom, hogy sok gyakorlás stb. ilyeneket ne is írjatok, ezzel tisztába vagyok!

Csak az gond, hogy már az első órán jónak kelett volna lennem és pár hét alatt útol kéne érnem minimum a többieket!

Sajnos nincs lehetőség hónapokig (évekig) gyakorolni rá.

Tippem sincs, hogyan lehetnék haladó szintű lehetőleg azonnal:(((

A balettban minden izmunkat folyamatosan tartani kell, itt meg, lazának kéne lenni.

Valaki irjon valami biztatót!:((


2011. szept. 23. 00:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Eléggé egyértelmű.

Menj vissza balettozni,vagy tanulj türelmet.

Amit kívánsz az nem reális.

Semmilyen sportot,vagy táncot nem lehet megtanulni egy edzés alatt.

2011. szept. 23. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
Szerintem el kellene lazulnod, ha táncolsz. Pont ezt nem szabad csinálni, hogy rágörcsölsz. Próbáld meg játékként felfogni, élvezni a zenét.
2011. szept. 23. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

baletton eddig pont azt verték beléd, hogy irtsd ki az egyéniséged a táncból. Most szerinted 1 foglalkozás elég lessz arra, hogy amit eddig csináltál életedben elfelejtsd?


Másrészt meg, szerintem pont hogy belevitted az egyéniségedet a táncba. A leírásod alapján egy stresszes, önbizalomhiányos, feszült egyéniségnek gondollak, aki mindig sokat, szinte lehetetlent akar, és ez a teher összeroppantja. Ezért a táncod is merev, feszes, unalmas, üres.

2011. szept. 23. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Kedves első!


Én úgy gondolom, hogy kitartásom és türelmem sokkal erősebb mint a tehetségem...

Már 1000 szer feladhattam volna, még sem tettem!

Semmit sem lehet megtanúlni egy edzés alatt ez tény, de én tudom, hogy meg tudnám csinálni, de mégsem megy:(((

2011. szept. 23. 18:33
 5/12 A kérdező kommentje:

Kedves második!


Igen ez igaz, minél jobban rágörcsölök annál roszabb lesz.

2011. szept. 23. 18:34
 6/12 A kérdező kommentje:

Csak félig van igazad!

Táncolok a balett melett egy másik táncot is(azt csak hobbi szinten), de annak semmi köze a kortárs-modern volnalhoz.

És ott a csoporttársaim vidámnak, pörgősnek stb. tartanak és bele tudom vinni a valódi egyéniségemet a táncba és ott egyáltalán nem jellemző rám az a "merevség" amit a balett megkövetel.


Üres nem lehet! Nem létezik tánc érzelmek nélkül, akkor csak a "váza" lenne meg.

Max akkor csinálok valamit "üresen" ha lépést gyakorlom be.

De a kortárson nem gyakoroltatják be a lépéseket:(((

Egyből a közepébe vágnak, nekem ez így nem megy:(((

2011. szept. 23. 18:44
 7/12 A kérdező kommentje:

"baletton eddig pont azt verték beléd, hogy irtsd ki az egyéniséged a táncból. Most szerinted 1 foglalkozás elég lessz arra, hogy amit eddig csináltál életedben elfelejtsd?"


NEM, de azt mondták, hogy ha legközelebb nem tudom, akkor kiküldenek óráról.

Szeretném megtanúlni, de kb. a sirógörcs kerülget közben:(

2011. szept. 23. 18:48
 8/12 anonim válasza:

Szerintem ne aggódj, nekik muszáj megkövetelniük tőled a megkövetelnivalót, de nem hinném, hogy ki akarnak rakni, biztosan nem volt könnyű bejutni. Csak az járjon a fejedben, hogy megvan hozzá a tehetséged, az előképzettséged, a technikád. Mindenre képes vagy.

Amiatt "fenyegettek meg" azzal, hogy kiraknak, mert azt hitték ösztönöznek vele, de sajnos nálad az ellenkezőt érték el, és nagy terhet raktak rád. Fel a fejjel, nem lesz itt semmi baj!!!

2011. szept. 23. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"És ott a csoporttársaim vidámnak, pörgősnek stb. tartanak"


Hát ez az édesem, hogy ennyire erős és határozott az egyéniséged. Az egyik helyen vidám, pörgős, a másikon meg sírógörcs. ha nincs nyomás, mindenki önfeledt és vidám. akkor derül ki ki vagy, amikor teher kerül a válladra.

2011. szept. 23. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Csapj le egy kis töményet tánc előtt, attól ellazulsz. :)
2011. szept. 23. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!