Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ugat a kutyám minden...

Miért ugat a kutyám minden fiú kutyára az utcán sétálás közben?

Figyelt kérdés

Kis testű kutyám van, de mégis minden fiú kutyát megtámadna aki nála idősebb vagy vele egykorú. Van amelyikkel ha elengedem a pórázról akkor elvannak.

Ez területharc lehet? Vagy ilyen alfahím dolog?

És mit csináljak hogy ha nem kéne ugatni akkor azt meg is értessem vele hogy hagyja abba/el se kezdje?


2011. jan. 24. 20:28
 1/5 anonim válasza:
Szia szerintem ez a bizonytalanság jele, és valúszinűleg azért ugat mert a másik kutyát erősebbnek érzi saját magánál, fizikailag meg lelkileg is. Ha pórázon van amikor ugat könnyen tudod korigálni, vagy rántsd meg picit a pórázt (tényleg kicsit ez csak jelzés) hogy megértse hogy nem akarod ezt a viselkedést, vagy érj hozzá a lényeg hogy zökkentsd ki abból az állapotból hogy ugat és feszült vagy izgatott. Fontos az időzítés nem baj ha már akkor korigálod mikor még nem is ugat de látod hogy készül rá. És ami a legfontosabb hogy ne legyél rá dühös, se mérges csak mutasd meg neki mit szeretnél és kis gyakorlással venni fogja a lapot:) remélem segítettem:)
2011. jan. 24. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
persze segítettél köszi :)
2011. jan. 24. 20:47
 3/5 anonim ***** válasza:

Milyen idős? Gondot fordítasz a szocializációjára?

Ahhoz, hogy megtanulja hogyan kell viselkedni, elkerülhetetlen, hogy egyszer-kétszer egy dominánsabb kutya "helyretegye". Ha a másik kutya gazdája is partner ebben, akkor odafigyelve engedd oda és majd egymás között lerendezik. Az sajnos nem megoldás, hogy egy olyan kutyához sem engeded oda, amit megugat, mert ezzel azt erősíted benne, hogy "semmi bajom nem történhet, a gazdám úgyis megvéd".

2011. jan. 24. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

5 éves lesz most Áprilisban. Kisebb korában nagyon sokat foglalkoztam vele. Még mostanság is nagy figyelmet fordítunk rá, minden nap játszunk vele, tehát boldog kutyus :)

Próbáltam már hogy összeengedni másik kutyával hogy lerendezzék de féltem nehogy komoly baja legyen. Ha vele egyméretű kutyához engedem oda azt beledöngöli a földbe (legalábbis eddig az volt) ha nagyobbhoz (magyar vizsla, és farkaskutya-keverék), a farkaskutya keverékkel elvannak póráz nélkül és futkoznak pórázon pedig hadakoznak (érdekes :D) a magyar vizslával pedig elég agresszív lett a szituáció, mert az én kutyám betartott egy távot nem mert közelebb menni hozzá, de a másik kutya elég ideges volt és habzott a szája...

Tehát akkor keresek majd más kutyákat aki megmutatja neki hogy "nem az enyém az úr" :D

2011. jan. 24. 22:42
 5/5 A kérdező kommentje:

Ja és azt elfelejtettem mondani hogy amikor csak 1 éves volt kis aranyos pici :D akkor megtámadta egy foxi és elég durván leteperte a kutyám azóta féltem.

Lehet hogy mostmár nem kéne? Mert azért fejlődött azóta!

Egyébkénet meg közbe tudok avatkozni ha eldurvulna a helyzet hogyha azt szabad nem tudom. (mert egyik ismerősömnek amikor összeveszett a kutyája egy másik kutyával akkor megpróbálta szétválasztani őket és 2 uját ott helyben elvesztette :S )

2011. jan. 24. 22:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!