Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Álandóan elszökik a kutyám,...

Álandóan elszökik a kutyám, mit lehet tenni vele?

Figyelt kérdés

Most lesz két éves. Labrador-szetter keverék, kan.

2 hónapja kezdődőtt nála, szétrágja a kerítést. Már nem tudok mit kitalálni. Láncon tartani egész nap, pedig állatkínzásnak tartom.


2011. jan. 25. 13:43
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

Egy igazán szökős kutyánál semmit sem ér az ivartalanítás.


Nekem az vált be, hogy leacélhálóztam a kerítésháló mentén az egész kerítést. Nekem tacsim van, úgyhogy elég volt 1 m magasan az acélháló. Onnan kezdve nem tudta alulról lefejteni a kerítéshálót, az acélhálót nem tudja szétharapni, se felnyomni.

Viszont megtanult mászni a drágám és az acélháló kiváló létra egy mászós kutyának. Szerencsére bizonyos magasságon túl nem tud egyelőre mászni, így van a kertnek olyan része, ahova nyugodtan csukhatom.


Mászós kutya ellen legjobb, ha a kerítés teteje befelé dől végig, akkor nem tud a hátsó lábakkal támasztani mászás közben. Ez utóbbihoz kell hegeszteni, előbbit nő létemre én is meg tudtam csinálni, bár olykor kellett segítség. Nem muszáj flexelni, egy sima acélvágó olló úgy viszi az acélhálót, mint a vajat. Érdemes letüskézni, különben nagyon balesetveszélyes. Én egyszer a falnak támasztva hagytam, kutyám szokásos őrülettel futkározott és felnyársalta magát. Majdnem az ütőerét tépte fel a combhajlatban. Azóta rögtön tüskézek minden acélhálót, ha kell, ha nem, nálam nem lehet ilyesmi tüskékkel még a kerítés mellé állítva sem.


Persze ehhez idő kell, nem kevés.

2011. jan. 25. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
47%

Megértem, pici a gyerek és Téged lefáraszt nincs időd ilyen időben a kutyával foglakozni.

De nincs egy rokon/ barát/ ismerős/ szomszéd esetleg a gyermek apja aki legalább hetente néhányszor megsétáltatná, futtaná, netán játszana Vele????????

2011. jan. 25. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
82%

szia


szerintem a kerítést kellene úgy megcsinálni, hogy ne tudja szétrágni..nálunk is ez volt..van 2 fiú kutya és alul szétszedték a kerítést, macskákat megszégyenítő módon másztak át a kerítésen :)

nálunk is az volt a megoldás hogy a kerítést meg kellett biztosabbra csinálni..azóta nem szöknek el...

2011. jan. 25. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

Nincs esetleg egy olyan diák a környéketeken, akinek nincs kutyája, de nagyon szeretne, de mondjuk nem engedik neki? (Mondjuk nem általános iskolás alsós korú, hanem mondjuk egy 13+, aki már felelősségteljesebb és rá lehet bízni egy ilyen feladatot). Mert egy ilyen gyerek lehet boldogan vállalná, hogy foglalkozzon a kutyusoddal, esetleg egy kis jelképes összeget fizetni neki érte, de szerintem még ingyen is megtenné! Így neked is könnyebb lenne, a kutya is jól járna és az a gyerek is örülne!

Az ivartalanítást ettől függetlenül is javaslom egészségügyi okokból. Vidéken egy ilyen kutyának kb. 10 ezer forintra saccolom, de lehet kevesebb. Az okot leginkább a mozgáshiányban látom, persze elképzelhető a tüzelő szuka is. Az a baj, ha egyszer rákap a kutya a csavargás ízére, akkor nem csak a szuka fogja erre csábítani. Viszont csúnya következményei lehetnek, ami a kutyádra nézve és rád, mint a gazdájára nézve sem túl jó...

Úgyhogy én a helyedben megbíznék valami diákot arra az időre, míg nem tudsz vele többet foglalkozni.

2011. jan. 25. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségeteket! Ivartalanításnak és az acélkerítésnek utána nézek.
2011. jan. 25. 15:08
 16/21 anonim ***** válasza:
21%
Szerezzetek neki egy társat akivel lefoglalhatja/lefáraszthatja magát.
2011. jan. 25. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

Aztán együtt szöknének...jó gondolat. Egy kutyára nincs idejük, nem hogy még egyre.


Azért az ivartalanításon és az acélkerítésen kívül gondold át, h hogyan lehetne mégis egy röpke órád/tok (legalább részletekben) a kutyára is. Te vállaltad és egy kutya sem a gyerekszülésig szól - ahogy az első gyereknek is szüksége van az anyjával és az apjával eltöltött időre akkor is amikor megszületik a következő.

2011. jan. 25. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
28%
Nekünk van egy masztif berni keverékünk 4 éves és minden féle nevelési módszer kudarcba fulladt nála.Elviszem sétálni mikor visszaérek vele még én be sem érek a házba ő már lelépett és nagy ívben leszarja hogy én mit parancsolok neki.Már kész erődítményt csináltunk a házból de valahol mégis mindig meglép.
2011. jan. 25. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

Szeretném kivinni a kutyám, de egész nap egyedül vagyok a gyerekkel, este pedig örülök, ha le tudok feküdni. Sétálás maximum hétvégén jöhet szóba. Császárral szültem és elég nehéz lett volna a sebemmel sétálni, mert eléggé rángatja a pórázt a kutyám. Majd egy újabb betegség miatt újra megműtöttek, újabb vágás miatt ismét nem tudtam sétáltatni. Eddigre pedig már elkezdett szökdösni. Mellesleg még a 41. héten nagy pocakkal is sétáltattam. Mindezekkel együtt nem hiszem, hogy bárki is felhántorgathatná, hogy miért nem törődök a kutyámmal. Sajnos volt elég gondom. Az a baj, hogy már feljelentettek a faluban és a gyerekek is félnek a kutyámtól. Nem szeretném, hogy megharapjon valakit, akár csak játékból is.

Mégegyszer köszönöm a hozzászólásokat!

2011. jan. 25. 17:30
 20/21 anonim ***** válasza:
51%

Az ivartalanítás után a kerítés se ártana meg csinálni!

Nekünk az Amstaffjaink soha nem szöktek meg de mi automatikusan úgy csináltuk a kerítést hogy még mondjuk se legyen rá!

Alul mélyen lebetonoztuk,felül a kerítés tetejét befele építettük hogy ne tudjanak kiugrani!

És már meg is van oldva!

2011. jan. 25. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!