Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ötleteket kérnék. Ti hogy...

Ötleteket kérnék. Ti hogy szednétek össze a kutyapisit?

Figyelt kérdés

Hogy honnan jut ilyen hülyeség eszembe?! Találkoztunk egy hölggyel, aki mikor látta, hogy szedem fel a kutyám után a végterméket, akkor feltette nekem ezt a kérdést:

"És a kutyapisit hogy szedi fel?" Na ez elgondolkodtatott. Vajon hogyan is kellene...

A kutyám engedelmes, pórázon láb mellett sétál, ha nem vagyunk kutyafuttatón, takarítok utána, semmilyen agressziót nem mutat sem ember, sem állat felé, tiszta, minden oltása rendben van, egészséges, de a kutyapisi probléma még megoldásra vár ugyebár.

Ha van hasonló gondolkodású ember itt, mint a fent említett hölgy, ugyan árulja már el azt is, vajon milyen elvárások lesznek még a kutyásokkal szemben, amit teljesítenünk kell, ha nem akarjuk, hogy verbálisan köpködjenek minket úton-útfélen?!


2011. jan. 26. 14:54
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem utcán sehogyse lehet. Mégsem vihetsz magaddal egy vödröt sétáltaláshoz meg kiskefét, hogy feltakarítsd.


Az én kutyám a füves részre pisil, ha leviszem, és nem csinálok vele semmit (a kakit felszedem zacsival). A természetben élő állatok is oda pisilnek, ez van.

2011. jan. 26. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 A kérdező kommentje:
Az enyém is fára pisil és nem a beton közepére, ettől még elgondolkodtatott a hölgy. Volt olyan aki szerint igaza volt, mert a kutyafutattón kell elvégezni minden ilyet. Addig azért el is kell jutni nem?! Ráadásul az arra van, hogy a kutyámat el tudjam engedni és szabadon rohangálhasson.
2011. jan. 26. 15:17
 13/38 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen igazad van.

Én a pisivel kapcsolatban egy dologra figyelek oda. Autót semmiképpen ne jelöljön meg egyik kutyám se, ill. ha lehet akkor a ház falát se. Ennyi. Ez egy kis odafigyelés. Ezen kívül nem az a 2 deci kutyapisi fogja tönkretenni a természetet. Ha itt tartunk akkor sokkal sarkalatosabb kérdés az összegyűjtött, egy helyre koncentrálódó emberi végtermék helye és "szállítása", mint a kutyapisi, ami "elszórt".

2011. jan. 26. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
96%
Megmondanám hogy a magad fajta barmokkal szoktam felnyalatni.
2011. jan. 26. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
Mégis mi az a káros hatás a fákra nézve?
2011. jan. 26. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
73%

Engem is szóltak már már a pisi miatt. Néha azért igazuk van. Mert annak pl. én sem örülnék, ha az autómat hagyná lepisilni a gazdi. Bár nincs autóm, de zavarna. :D

Akkor is igazuk van, ha mondjuk pont a hát bejárata elé pisil a kutya, ennek senki sem örül, és azért valljuk be, joggal. Sajnos a kan kutyákkal még nehezebb a helyzet, mert ők jelölnek és a falra is pisilnek. :S

Nekem két szukám van, az egyik csak fűre hajlandó pisilni. Maximum az úttestre, de oda meg én nem engedem, nehogy elüssék. :D A másik kutyám egészen a járda szegélyre pisil így legalább nem csorog végig a járdán a pisi. De sokszor pont ilyen lefolyóaknák mellé szokott pisilni a járdaszegélyre és akkor egyúttal le is folyik a pisi a lefolyóba. :D

Néha kikerülhetetlen, hogy olyan helyen csinálja, ahol nem kéne, mert már mondjuk nem bírja tovább. De szerintem kb. annyit tehetsz, hogy lehetőleg olyan helyen pisilteted a kutyusod, ahol legkevésbé zavaró, ha meg máshová sikerül, hát Istenem, ne foglalkozz a beszólogatókkal, még ha bosszantóak is. Amíg fölszeded a kakit és jól nevelt a kutyusod, addig nem kell magad szégyellni. Hülyék minden voltak és lesznek is és mivel a nem-kutyások vannak többen, sajnos nekünk kell elsősorban őhozzájuk alkalmazkodunk, ha tetszik, ha nem.

2011. jan. 26. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 zsuzsabazsa ***** válasza:
100%
Én nem is akarok ezen gondolkodni!
2011. jan. 26. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
50%

A 15:17 válaszával egyetértek. Valóban nagyon gusztustalan egy olyan utcán végigmenni, ahol a sok kutyagumi mellett még a ház falától a járdán átcsordogáló pisi is foltot és szagot hagyva díszeleg. Ez alól nem mentség az sem, ha némely ember is így hagyja ott a névjelét. Félreértés ne essék, én is állatszerető ember vagyok, de városi lakásban nem tartanék kutyát. Ennek ellenére nagy tiszteletem azok felé, akik ezt egy menhelyről hozott kutyával vállalják, mert egy életet mentettek meg.

A "művelt" emberek szemetelési technikája megint csak más kérdés, sajnos ez is komoly probléma, külön fejezetet érdemel.

2011. jan. 26. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
Ne azért akarjanak a kutyások a nem kutyásokhoz alkalmazkodni, mert több a nem kutyás. Nekik nem érdekük az ürülékmentes környezet?
2011. jan. 26. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
70%
Valóban tud kellemetlen pillanatokat okozni a pisi. Még csak néhány hónapos volt a kutyusom, mikor az emberekkel zsúfolt sétálóutca kellős közepén leguggolt és kieresztette a kondenzvizet. Harminc centire a csatornától. A kakira ugye fel voltunk készülve, de erre... Hirtelen azt tudtam kitalálni, hogy az itatóban levő vízzel lelocsoltam, így már belefolyt az anyag a csatornába. Egy felnőtt kutya már órákig vissza bírja tartani, úgyhogy náluk ezt nem szabad hagyni! Azóta az enyém is nagy kutya lett, domináns kan, állandóan jelöl, DE(!!!) nem pórázon! Én azt vallom, hogy a kutya pórázon láb mellett követ, nem szaglászik, nem jelölget és ezt keményen meg is követelem tőle! Arra is biztosítok neki lehetőséget, hogy kutyaként viselkedjen, ott a kutyafuttató, ott mehet, szaglászhat, jelölhet. Így nincsenek lepisilt falak, villanyoszlopok, szemeteskukák, stb... Márcsak azért sem célszerű megengedni, hogy pórázon (vagy munka közben) pisiljen, mert a vizsgán ezért kizárás jár.
2011. jan. 26. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!