Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ötleteket kérnék. Ti hogy...

Ötleteket kérnék. Ti hogy szednétek össze a kutyapisit?

Figyelt kérdés

Hogy honnan jut ilyen hülyeség eszembe?! Találkoztunk egy hölggyel, aki mikor látta, hogy szedem fel a kutyám után a végterméket, akkor feltette nekem ezt a kérdést:

"És a kutyapisit hogy szedi fel?" Na ez elgondolkodtatott. Vajon hogyan is kellene...

A kutyám engedelmes, pórázon láb mellett sétál, ha nem vagyunk kutyafuttatón, takarítok utána, semmilyen agressziót nem mutat sem ember, sem állat felé, tiszta, minden oltása rendben van, egészséges, de a kutyapisi probléma még megoldásra vár ugyebár.

Ha van hasonló gondolkodású ember itt, mint a fent említett hölgy, ugyan árulja már el azt is, vajon milyen elvárások lesznek még a kutyásokkal szemben, amit teljesítenünk kell, ha nem akarjuk, hogy verbálisan köpködjenek minket úton-útfélen?!


2011. jan. 26. 14:54
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
66%

Nekem kutyásként is érdekem az ürülékmentes környezet, sőt sokkal inkább, ugyanis én gyakrabban járok olyan helyeken, ahol kutyaürülék fordul elő, mint a nem kutyás többiek.


Én is egyszer keveredtem összetűzésbe pisi miatt, és olyan szarul éreztem magam, hogy be is vezettem a pisi-szabályt.


Nem pisilhet kukára, villanyoszlopra, autóra, házfalra, semmilyen tereptárgyra, csak olyan helyre ahol zöld van, ahol föld van alatta. Persze nem annyira ő tartja be, mint amennyire én betartatom, és rászólok ha emelné a lábát. De vannak ilyen vitás esetek, mint a kerítésen lefutó borostyán, ami ugye zöld, tehát elvileg oda szabadna. Na az ilyesmit rá is hagyom.


Egyébként engem is baromira zavarnak a szétpisilt sarkok, ráaádsul ugye ingerlik a kutyámat, és folyton résen kell lennem, hogy ne pisiljen oda.

2011. jan. 26. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 zsuzsabazsa ***** válasza:
68%

15:49


A kutyákat hivatalosan el sem lehet engedni póráz nélkül kivéve a kijelölt kutyafuttatót.

Ha a te kutyád pórázon sosem végzi el a dolgát, akkor kíváncsi lennék arra, ha nem engedhetnéd szabadon, vagy csak messze volna a futtató akkor mit tennél.

2011. jan. 26. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
73%
Zsuzsabazsa: Otthon a kertben pisilhet, kakálhat kedvére. Amikor megyünk valahova pórázon, akkor nem. A kutyafuttatóig kibírja azt a 15 percet, ott meg több kilométer szabad tér áll a rendelkezésére. Ha a városba megyünk, akkor megintcsak kibírja azt az 2-3 órát. Egy egészséges, felnőtt kutyának ez nem okozhat problémát. Városon kívül meg símán szabadon engedem és megintcsak mehet. De ha mindenáron feltételes módban akarsz beszélni, akkor elárulom mit tennék, "ha...": Mivel ismeri a pisi és a kaki parancsszavakat, ezért szükség szerint pórázon is tudom rá utasítani, aztán ha kell neki, akkor elvégzi. Az is jó megoldás, amit "Csakkitti" írt, hogy csak zöldterületen szabad. Azt meg nem mondtam, hogy más is csinálja így. Ez az én verzióm, más meg úgy csinálja ahogy akarja vagy ahogy tudja.
2011. jan. 26. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 A kérdező kommentje:
Abban teljesen igazatok van, hogy épületre, kukára, stb. ne pisiljen. Ez nálunk is alap. Csak fa, bokor, fű, de oda azért csak engedem. Mivel az enyém lakásban van, nem igazán tudom megoldani, hogy az udvaron pisiljen és utána akkor már eljutnánk a kutyafuttatóra, ami min. fél órára van tőlünk, de lehet, hogy majd kitalálok erre valamit, mert én tényleg úgy kezdtem kutyázni, hogy maximálisan igyekeztem/igyekszek odafigyelni arra, hogy másnak ne okozzak problémát azzal, hogy kutyát tartok, de a kutyámat sem fogom semmilyen körülmények között nyomorgatni csak azért, mert valakinek a fán elhelyett kutyapisi a legnagyobb gondja az életben.
2011. jan. 26. 16:23
 25/38 anonim ***** válasza:
84%
Amíg a kutyám lepisil egy fát, és nem hord a mancsában láncfűrészt, addig én megengedem neki.
2011. jan. 26. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
78%

Ez azért bonyolult, mer a kutya nem csak szükségét végzi, ha pisil, hanem jelöl is. Egy kan kutya rendszerint akkor jelöl, ha van mit felül jelölni. Tehát lehet vele órákig sétálni, ha nincs "konkurencia", nem fog jelölni.

Szukát könnyebb városias szokásokra bírni ebben a dologban.


Mi két kan kutyával élünk együtt. Autót oldalba kapni én sem szoktam hagyni, de olyan sokszor előfordult, hogy az autó kerekét vette célba, de picit elhúztam, hogy ne érje el. Volt, hogy rám szólt az autó tulaja, hogy hova menjek a kutyámmal (annak ellenére, hogy nem lett lepisilve az autója) erre nekem van egy előregyártott saját válaszom:

amit az autója kipufogócsője kiereszt, azt a kutyám le is szarhatja!

2011. jan. 26. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
64%
Egy kan kutyánk van a kertben, ahova más kutya nem jár be, mégis körbe pisil amit csak ér az udvaron.
2011. jan. 26. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
Egyébként neked nincs, és soha nem is lesz autód?
2011. jan. 26. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 zsuzsabazsa ***** válasza:
100%

Én bizony megengedem a kutyámnak, hogy pórázon is pisiljen.

Nem fogom a kutyámat azzal kínozni, mire elérek egy futtatóig, hogy a pisilést visszatartsa.

Ha neki kell akkor pisiljen!

2011. jan. 26. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
100%
Én ilyenkor télen megoldom,megvárom míg megfagy,spaklival felszedem a kis kerek tócsát hogy el ne törjön belerakom egy cd tokba és írány haza!
2011. jan. 26. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!