Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek a kutyusommal....

Mit tegyek a kutyusommal. Bevan zárva a kenelbe mert kaptam egy cicát és nem jönnek ki jól. Nagyon ideges azóta a kutyám és hiperaktív is. Mit tehetek?

Figyelt kérdés
Van egy kutyám (zsömike) és egy kenelben van. Zsömi hiperaktív nem lehet leállitani csak fut fut fut fut és fut. Már 5 éves és nem akarom hogy igy élje le az életét mert szeretem és okos kutya. De van egy cicám akivel nem jönnek ki ezért sose engedhetem ki az udvarra nem foglalkozhatok vele nem játszhatok vele és gyakorni se tudom vele a trükköket.A szülemim meg azért se engedik ki nehogy tönkretegye a kertet meg nehogy megmérgezzék mint a németjuhászunkat:( . Hogy lehetne összeszoktatni a kutyámat a cicámmal?? nagyon fontos lenne mert igy kint lehetne. Sehogy sem sikerült idáig. amugy a kutyám foxi keverék és agár is lehet benne ezért is nagyon szereti üldözni. Mit tegyek ?????
2011. jan. 29. 17:35
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:

Az még nem jutott eszedbe, hogy a macskát zárd be addig, amíg a kutya kint van?

Minek kutya, ha nincs vele megfelelően foglalkozva?

Inkább add oda olyannak, aki megbecsüli, foglalkozik vele és a mozgásigényét ki tudja elégíteni.

Ti meg legyetek a macskával.

2011. jan. 29. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:

Nem beszélve arról, ha megfelelően foglalkoztok vele, akkor a család macskáját bizony elfogadja.

Ti vagytok a hunyók, ha a kutya nem tudja a házi szabályokat.

2011. jan. 29. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:
de zsömivel rengeteget foglalkozok és kiszoktam engedni csak szeretném azt elérni hogy ne keljen zárogatni őket hogy nem kell attól félni hogy bántják egymást.Zsömit imádom egy csomó trükköt tud sokat vagyok vele.
2011. jan. 29. 19:03
 14/26 anonim ***** válasza:

Ahogy írod, kennelben él és a szüleid sem engedik ki.

Minek akkor a kutya? Hogy naponta néhány percet tutujgasd?

Nem hiperaktív, csak nincs megmozgatva.

Nem sajnálod?

2011. jan. 29. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:

Ráadásul kinti kutya szegényke, egyedül - persze, hogy haragszik a macsekra, aki gondolom be is mehet a lakásba.

A kutya nem a kert tartozéka !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

2011. jan. 29. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:
de RENDESEN KIVAN ENGEDVEEEE!!!!!!!!!!!!!!!!! nem azzal van a gond!!!!!!!!!!!!!! hanem hogy hogyan jőjenek ki?! mert viszem sétálni rendesen meg minden. csak a macska. hogy szokjanak össze ?? rengeteget foglalkozunk a kutyával rengeteget járt KUTYASULIBA is !!!!
2011. jan. 29. 19:10
 17/26 anonim ***** válasza:

De te ezt nem érted ahogy látom.

A kutyával nem napi 1 órát kell sétálni, hanem többet. Ráadásul kell keresni egy olyan helyet (mező, park ilyesmi), ahol elengedheted és jól kifuthatja magát. Ha járt kutyasuliba és tud egy csomó trükköt, akkor feltételezem be is tudod hívni, vagyis ez nem jelenthet számotokra problémát.

Azon kívül, hogy sétálni viszed a kutyát, az udvarra is engedd ki pár órára kicsit mozogni, addig meg zárd be a cicát, hidd el nem lesz semmi baja, több mint valószínű, hogy elalszik valami kényelmes helyen.

Emellett meg szoktasd szépen össze őket, szépen lassan.

2011. jan. 29. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
Jah és ha nem mozgatod többet a kutyust, akkor tuti be fog csavarodni.
2011. jan. 29. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:
köszi próbálkozok. van egy szép rét csak sok a kóborkutya és zsömi nem a legnagyobb barátkozós tipus a kutyasuliba is verekedett párszor. de akkor még nagyon fiatal volt 1 évesen járt most meg 5. De valagogy megpróblom de már mindent megpróbáltam.De minden macskát megakar ölni .
2011. jan. 29. 19:40
 20/26 anonim ***** válasza:
A kulcsszó a VISZONYRENDEZÉS! Olyan nincs, hogy a kutyám valamire haragszik! Ha én azt mondom hogy nem, akkor az NEM! Ha a macska nem bántja őt, akkor neki sem szabad haragudnia rá. Nem mondom, hogy szeretnie kell a macskát, de el kell tűrnie. Ha jártok kutyasuliba, akkor az oktatóktól kellene segítséget kérned, ők ismernek téged, a kutyádat, a körülményeidet. Én így látatlanba egyetlen dolgot tudok javasolni, ami nekünk is bevált: tiltsd le a kutyát a macskáról! Ja, hogy nem hallgat rád a kutya? ==> Viszonyrendezés! És az teljesen irreleváns, hogy hány trükköt tud...
2011. jan. 29. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!