Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek a kutyusommal....

Mit tegyek a kutyusommal. Bevan zárva a kenelbe mert kaptam egy cicát és nem jönnek ki jól. Nagyon ideges azóta a kutyám és hiperaktív is. Mit tehetek?

Figyelt kérdés
Van egy kutyám (zsömike) és egy kenelben van. Zsömi hiperaktív nem lehet leállitani csak fut fut fut fut és fut. Már 5 éves és nem akarom hogy igy élje le az életét mert szeretem és okos kutya. De van egy cicám akivel nem jönnek ki ezért sose engedhetem ki az udvarra nem foglalkozhatok vele nem játszhatok vele és gyakorni se tudom vele a trükköket.A szülemim meg azért se engedik ki nehogy tönkretegye a kertet meg nehogy megmérgezzék mint a németjuhászunkat:( . Hogy lehetne összeszoktatni a kutyámat a cicámmal?? nagyon fontos lenne mert igy kint lehetne. Sehogy sem sikerült idáig. amugy a kutyám foxi keverék és agár is lehet benne ezért is nagyon szereti üldözni. Mit tegyek ?????
2011. jan. 29. 17:35
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:
rendben. De egyszer a cica nagyon megmarta vagyis megpofozta. Az oktató is ezeket mondta de semmi nem hatásos. DE NEM ADOM FELLLLLL
2011. jan. 29. 20:04
 22/26 anonim ***** válasza:
Na ez már gáz, ha a macska is ellenséges vele. Én úgy csináltam, hogy a kutyát lefektettem a szobában és elengedtem a macsekot de a kutya nem mehetett oda hozzá. Aztán kézbe vettem a macsekot és odahívtam a kutyát, hogy megszaglássza. Kb. 2 hét gyakorlás után a kutyát már nem túlzottan izgatta a macs, ekkor a macs is elkezdett lassan közeledni az immár közömbös kutyához. Napról napra egyre bátrabban odament hozzá, játszott körülötte. Persze kint az udvaron, ha a macs elszaladt, akkor a kutya is utána eredt, de erről mindig letiltottam. Lassan a mindketten megtanultak a másikkal kommunikálni és eljutottak odáig, hogy ha a macska szalad, akkor a kutya már nem a prédát látja benne, ha meg a kutya szalad a macska felé, akkor a macska nem támadásnak veszi. Mostmár együtt játszanak és együtt alszanak, amikor a sétából hazaérünk, a macska jön üdvözölni a kutyát. Ne feledkezz el róla, hogy két különböző faj, nem ismerik egymás kommunikációját, így eleinte sok a félreértés. Idővel megtanulnak kommunikálni egymással és akkor már nincs probléma. Addig viszont neked kell kordában tartanod a kutyát (minthogy a macskát nem igaznán lehet).
2011. jan. 29. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:
KÖSZII nagyon köszi.megpróbáltam ma is. Jól megvoltak ha mind a kettőt simogattam egyszerre mert amikor csak a kutyámat simogattam a cica odajött és féltékeny lett "szinte kikérte magának hogy simogassam" . Féltékenyek egy kicsit. Aztán a cica kiugrott a kezemből erre Zsömi is felugrott a cicám fujtatni kezdett és megpofozta itt inkább külön ragtam őket nehogy nagyobb baj legyen. De legalább amig simogattam nem bántotta. ez már egy kicsit jó jel lehet.
2011. jan. 29. 20:45
 24/26 anonim ***** válasza:
Ez jó, minél gyakrabban gyakorolod, annál gyorsabban megszokják egymást. De legyél kicsit előrelátóbb és akadályozd meg az olyan helyzetek kialakulását, amikor a egymásnak eshetnek. Így most sajnos mindkettő rossz élményekkel zárta a "foglalkozást".
2011. jan. 29. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
Próbálj pórázt tenni rá, amikor egymás közelében vannak. csak lépjél rá, és amikor a cica elszalad, Zsömi meg menne utána jó erősen fogd meg a pórázt. Amikor a végére ér, erősen mondd, NEM SZABAD!. Utána hívd vissza és fektesd magad mellé.
2011. jan. 30. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 A kérdező kommentje:
rendben . Köszönök mindent :D:D az a baj hogy Zsömi a pórázon egy kisangyalka nem csinál semmit mert tudja melletem kell jönnie meg ilyesmit akkor nem szabad a cicám meg nagyon csintalan akkor mindig közeledig hozzá de akkor zsömi odaszagol vagy valamit csinál akkor a cica fujtat. De legalább elviseli ha nem mozog. Tegnap azt csináltam hogy Zsömit kiengedtem és a cicát is, minden jól ment éssss a cicám sétált ott a ház mellet és Zsömit nem zavarta :D olyan boldog voltam. de mesimogattam és szerintem zsömi féltékeny lett odajött és akkor megint verekedés történt. De félek egy kicsit mert zsömi nagy kutya és igy a cicámnak nincs sok esélye.
2011. jan. 30. 10:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!