Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam össze a...

Hogyan szoktassam össze a cicá és a kutyát?

Figyelt kérdés
már eleve van egy 3 éves kistestü kutyám és február közepén fogok kapni egy cicát. nem tudom még, hogy hogyan fognak kijönni egymással, de ha ellenségesen bánnak egymással, hogyan szoktassam össze őket, hogy jól kijőjjenek egymással?
2011. jan. 30. 15:56
 1/7 anonim ***** válasza:

Fokozatosan. Ha a macskusz kölyökként kerül hozzád, kissé könnyebb dolgod lesz. Reméljük a kutya nem bánik majd ellenségesen vele. Találkozott már macskával?

Amúgy a macskát és kutyát is pozitív élmények érjék egymás közelségében. Babusgatás, jutalomfalatok. Először a cica rongyát, vagy valamit amin rajta van a cica szaga, mutasd meg a kutyusodnak, hadd szaglássza meg. Remélem sikerül, sok sikert!

2011. jan. 30. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A cica kölyökként kerül hozzám, még nem találkozott a kutyussal, de amikor voltunk megnézni a cicát akkor a kezemben fogtam és gondolom a pulcsim valamelyest átvette az illatát a pulcsit megszagolgatta. a kezem is macskás volt elég jól fogadta mert elkezdte nyalogatni a kezem:) ez jó jel?
2011. jan. 30. 16:11
 3/7 anonim ***** válasza:
Én úgy gondolom, jó jel, de a kutya találkozott már macskával?:)
2011. jan. 30. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Ninna ♥ ***** válasza:
Először szerintem idegen terepen kéne őket összeismertetni, és nem otthon.
2011. jan. 30. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Csak 1x látott az utcán egy fekete macskát mikor elvittem sétálni kicsit megugatta és morgott rá.
2011. jan. 30. 16:33
 6/7 anonim ***** válasza:
Én 8 éves (lakásban tartott) kutyához hoztam felnőtt (befogadott) cicát. Ha kicsi cicát kapsz,könnyebb lesz, akkor jobban ügyelj kutyára, erősen simogasd és beszélj hozzá, és persze fogd vissza, ha intenzívem nyomulna amikor bemutatod neki a cicát! Én az első időben biztos,ami biztos, nem hagynám őket magukra! A kistestű kutyák izgágábbak mint a nagyok, ezért óvatos legyél.
2011. jan. 30. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A kutyát le kell csillapítani, nem szabad hagyni, hogy túl vehemensen érdeklődjön a cica iránt, mert a cica esetleg rosszul reagálja le, aztán a bajt már nehezebb orvosolni, mint megelőzni. Minden durva mozdulatot tiltani kell, minden óvatos közeledést, vagy közömbösséget pedig megerősíteni (jutalmazni). A cicával szerintem nem lesz gond, a kutya meg már felnőtt, és remélhetőleg hallgat rád.
2011. febr. 1. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!