Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lakás-kutyaszőr-kisgyerek....

Lakás-kutyaszőr-kisgyerek. Hogy oldjátok meg?

Figyelt kérdés

Lakásban élünk, van egy kutyánk és nem szeretnénk tőle megválni.

Viszont el nem tudom képzelni, hogy ha a kisbabám majd elkezd a földön mászkálni négykézláb, hogy oldom meg, hogy ne legyen tele kutyaszőrrel.

Mert hiába mosok fel és porszívózok akár napi kétszer is, némi szőr mindig van a földön.


2011. jan. 31. 10:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
77%

ez ugyanolyan örök rejtély, mint az, hogy hová tűnik a zoknik párja mosás közben...?


én sem jöttem még rá, hogy hogyan lehet patikai tisztaságot tartani a lakásban, de még akkor sem sikerül, ha a kutyák kint vannak... pedig nem járunk a házban cipővel, és mégis, fél nap után már újra lehet(ne) porszívózni.


a kutyaszőrhullást csökkentheti az, ha idejében megszabadítod a kutyát az élettelen szőrszálaktól ezzel az eszközzel ni: www.furminator.hu nekem is jó tapasztalataim vannak róla, és azoknak az ismerőseimnek is, akik kipróbálták.

2011. jan. 31. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Furminátor és sok takarítás.
2011. jan. 31. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Tényleg ennyivel jobb lenne a furminator, mint egy sima kefe?
2011. jan. 31. 10:46
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Vigasztaljon, hogy bebizonyították, hogy az állatok mellett felnőtt kisgyerekek közül később jóval kevesebben lesznek allergiásak, mint azok, akiket steril körülmények között nevelnek.
2011. jan. 31. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Némi szőrtől semmi baja nem lesz a gyereknek :) Vagy ha nagyn szeretnéd, kijelölhetsz egy szobát, ahova a kutya nem járhat be, csak a gyereké, és akkor ott még kevesebb lesz.
2011. jan. 31. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 zsuzsabazsa ***** válasza:
89%

A rendszeres takarítás ellenére is fogsz szőrt találni a lakásban. Ez elkerülhetetlen. Ezzel együtt kell élni.

Ha csak nem kopasz kutyája van valakinek.

De légy nyugodt a lakásod tisztább mint a játszóterek és a homokozók.

2011. jan. 31. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Igen, valóban jobb (többnyire).

Ha naponta legalább szőrhossztól függően 10-20 percet áldozol a kutya fésülésére (veddlési időszakban a dupláját) akkor alig fog hullani a szőre.

2011. jan. 31. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Napi vagy napi kétszeri takarítás mellett megmaradt kutyaszőrtől a kisbabának nem lesz az égvilágon semmi baja, emiatt ne aggódj.

A szájba vett, megrágott, összenyálazott játékon pár óra múlva legalább ugyanannyi baktérium lesz, mint egy ápolt, tiszta kutya szőrén. Ha kiviszed sétálni a babát, az utcán a levegő is tele van kórokozókkal, ahogy a játszóterek, homokozók is.

A "sterilitásban" tartott gyerekek jellemzőbben érzékenyek lesznek a betegségekre, az allergiára.

A társas kapcsolatoknak, az érzelmi fejlődésnek is nagyon jót tesz, ha egy pici baba kutya mellett nő fel.

Ne válj meg tőle ezért. Mindenki jól jár vele, ha marad!

A furminator tényleg nagyon jó megoldás.

2011. jan. 31. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Ninna ♥ ***** válasza:
74%
Nos ez nálunk is egyre jobban felmerülő kérdés, hisz lassan 23 éves vagyok, 2 éve nagyon jó párkapcsolatban élek a barátommal, és szeretnénk kisbabát is :) És van mellette Menta is, aki egy 1 éves kan border collie. A napi mozgását megkapná a gyerek mellett is, azzal nem lenne baj, mert mind a ketten részt veszünk a kutya életében, és semmi pénzért nem válnánk meg tőle, akkor inkább később lenne a gyerek. Nos, én Mentát napi egyszer 10 percig fésülöm, és 3-4 naponta szoktam Furminatorral is kiszedni az aljszőrét, ami sokat segít. Napi kétszer porszívózom, és még így is van a földön kutyaszőr.. pedig a porszívózás után még fel is szoktam mosni, rendszeresen napi 2x takarítom a padlót, és mégis. Nos, mi megbeszéltük ezt a gyerek témát, és a kutyaszőrt együttvéve. Nem fog a gyereknek ártani az, hogy ha egy kis kutyaszőr kerül a kezére, vagy ilyesmi :) Menta egészséges, féregtelenített, de nyilván a gyerek mellett majd még gyakrabban lesz féregtelenítve. Szóval szerintem teljesen jó lesz, ha a gyerek mellett tartod a napi 2-3szori porszívózást + felmosást, és a kutyát rendszeres fésülöd. Nálunk jöhet a baba akármikor :-)
2011. jan. 31. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

A gyerekednek semmi baja nem lesz némi kutyaszőrtől. Én kutyák között nőttem fel és soha nem volt semmi bajom ebből.

Szerintem sokkal rosszabb, ha egy gyereket steril burokban próbálnak felnevelni, aztán meg ezer dologra allergiás lesz és folyton betegeskedik.

Nem azt mondom, hogy mocsokban legyen, de ha naponta kétszer takarítasz, nem lesz gond.

2011. jan. 31. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!