Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyen helyzetben mi a teendő?...

Ilyen helyzetben mi a teendő? Kutyatámadás.

Figyelt kérdés

Borzalmas környéken lakom, már egészen megbarátkoztam a kóbor kutyákkal, de ez most nagyon kikészített.

Éppen orvoshoz mentem volna - eléggé le vagyok gyengülve -, és egy nagyon szűk kis mellékúton egy lakatlan telken belül ült egy hatalmas kutya.

Végignéztem a kerítést, de nem láttam rajta lyukat, úgyhogy elindultam tovább. De mégis ott volt a "bejárat" pont a kutyával szemben, kijött rajta, ugrásra feszítette az izmait, és ugatni kezdett, elég csúnyán nézett közben...

Óvatosan visszahátráltam a kanyarig ahol már nem láthatott, közben mikor indult volna felém rákiáltottam. Mikor már nem láthatott vártam pár percet.

Kinéztem, nem volt sehol.

Magabiztosan elindultam, de már láttam hogy rohan a telek másik feléről... nem ugatott hanem vicsorgott, és az összes szőr felállt a hátán, nagyon ijesztő volt, látszott rajta hogy nem haverkodni jön!

Reflexből elindultam visszafelé, majd mikor ismét nem látszottam futni kezdtem, egy ideig hallottam hogy kajtat utánam, de aztán megállt. Gondolom ilyen állapotban kicsit nehezebben mászott ki a kerítésen...

Borzalmasan megijedtem, ha nekem ugrik biztosan torokra ment volna, a közelben pedig semmi sem volt amivel megvédhettem volna magam.

Mit tudnék csinálni ha legközelebb ilyen fordul elő?

Most vissza tudtam fordulni, dehát nem mindig lehet...


2011. febr. 1. 15:18
1 2
 11/13 zsuzsabazsa ***** válasza:

Mint írta a kérdező, nem a telek tartozéka a kutya tehát nem a saját portája, ha csak nem a kutya tekinti annak.


Gondolom a blökit már többször befenyegették azért ilyen, és talált magának egy búvóhelyet, a kertet.


Szerintem kajával sosem kínálták idegenek ezért a kutya számára meglepő lenne egy kis maff.


és a kérdező is biztonságban sétálhatna tőle.

Vagyis kialakul egy bizonyos kötödés kettejük között.


Ez nem feltétlen rossz.

2011. febr. 1. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 zsuzsabazsa ***** válasza:

Lehet, hogy a kérdező szempontjából nem a legmegfelelőbbet írtam. Mert a kutya megkedveli és nem tudja a kérdező levakarni magáról és még el is kíséri ahova épp tart.


Ha így nem jó akkor marad a paprika spray.

2011. febr. 1. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

A bottal kapcsolatban nem értek egyet, nagyonis jó lehet. A kutya a botot úgy értelmezi, mintha a karod meghosszabbítása lenne, szóval simán beleharap, mert azt hiszi, hogy fájdalmat okoz vele. Amíg így elvan, addig meg ütheted a fejét egy másik bottal, vagy szembe fújhatod, vagy amihez éppen kedved van.

Ha megpróbál nagy lendülettel neked ugrani, akkor mindenképp érdemes ellépni előle, mert ha földre kerülsz, akkor már tud marcangolni.

Hátat fordítani sem szabad, inkább hátrálni vagy oldalazni kell. Nagyjából így ennyi jutott eszembe.

Azért én sem szívesen kerülnék szembe mondjuk egy kuvasszal, vagy hasonló fantasztikus fajtával, bár én leginkább a lábamat féltem, futni szoktam, 4 nevezésem van befizetve erre a hónapra is, lemondani meg nem nagyon lehet. Ma is meg akart csócsálni két rohadt véreb, pedig nem is edzettem, csak sétáltam...

2016. aug. 2. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!