Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tehet egy kutyatámadás...

Mit tehet egy kutyatámadás áldozata?

Figyelt kérdés

A kutyák indokolatlan megmérgezése, bántalmazása büntetőjogi kategória ma Magyarországon. De...Mit tehet az akit kutyák támadnak meg? Sehol nincsen a neten olyan szervezet aki a kutyatámadások áldozatainak adna segítséget. Tegnap egy kutya odajött a kapunkhoz, és a kerítésnél két kismacskánkat kirántotta, és megölte. Anyósom bemenekült az udvarra, őt nem érte el a dög. Nem sokkal később a kutyát és a két meggyilkolt macskát is le tudtam fényképezni. Csak mi van akkor amikor a 3,5 és 2 éves gyerekemet támadná meg az a dög? Akkor sem verhetem agyon? És a gazdáját sem? Nem tehetem, aké. De mindenesetre a polgármesteri hivatalban a fotókkal feljelentést fogunk tenni, és amennyiben nem lesz következménye, akkor megyünk tovább. Nem akarom elaltattatni a kutyát, de a gazdája igenis kapjon egy figyelmeztetést:Ne engedje ki az utcára! Ha még egyszer meglátom az utcán sintért hívok. Különösen hogy az a kutya már sok kárt csinált másnak is...

Tulajdonképpen ilyen esetekben a kutyáktól kárt szenvedő vagy azok által bántalmazottat semmilyen jog nem illeti meg?


2011. aug. 22. 11:23
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
36%

És mit mondott a gazdája mikor kérdőre vontátok?

Mert kérdőre vontátok ugye és volt gazdája is annak a kutyának?

2011. aug. 22. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
42%
verd agyon, és ásd el. ha bárki kérdezi, te nem is láttad.
2011. aug. 22. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
36%
Önvédelemből, vagy jogos védelemből bármit agyon lehet verni, embert is.
2011. aug. 22. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
21%
Szegény kutyát nehogy agyon verd!Nem ő tehet róla hogy ilyen hanem a gazdája :S
2011. aug. 22. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim válasza:
33%
ha az enyémek lettek volna a cicák, a kutya már rég halott lenne
2011. aug. 22. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
45%
Van benne valami...nem hagyhatod annyiban!! :S
2011. aug. 22. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
57%

Hm, ilyenkor nem azt kéne írni, hogy a macskák így jártak, szegény kutyusnak ez az ösztöne? Mint a többi ilyen kérdésnél?

Kedves kérdező valóban nem sokat foglalkoznak azzal, ha egy állat bánt egy másikat (esetleg ha haszonállat). De én a helyedben addig járnék utána amíg tesznek valamit, mert mi van ha megint megöl egy állatot vagy embert bánt? Sőt! Nyugodtan hívd ki a menhelyet, még ott is jobb helye van mint a gazdánál, onnan nem tudna többet ártani. Ne azt próbáld elérni hogy megbüntessék a gazdát, hanem hogy elvegyék tőle a kutyát... Bár ez az ország sehol sem tart még...

2011. aug. 22. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
57%

A jegyzőnél feljelentheted és ő köteles hivatalból intézkedni. Ha fotó van, az a legjobb, mert különben símán letagadja, hogy az ő kutyája kijár az utcára. Mindenki köteles úgy tartani a kutyát, hogy az magától ne juthasson ki közterületre.

Másrészt viszont kár túldramatizálni a dolgot. Az ember nem macska, a gyerek sem macska. A kutya számára a macska prédaállat, az ember viszont majdnem "fajtárs". Abból, hogy kinyírja a macskákat, egyáltalán nem következik, hogy emberre támadna.

Ha az én macskámat szedné szét egy önsétáltató kutya, asszem alaposan elbeszélgetnék a gazdájával!

2011. aug. 22. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
57%

Lehet bejelentést tenni, sőt kell is az önkormányzatnál, mert általában azt írja elő a helyi rendelet, hogy kutyát csak úgy lehet tartani, hogy semmiképpen ne tudjon az utcára menni, sétáltatásnál pedig kötelező a póráz. Amennyiben nem így van, a kutya gazdája büntethető, ha kárt okoz másnak akkor pedig ki kell vizsgálniuk az ügyet, és a gazdát mindenképpen felelősségre vonják.

Amúgy tényleg, mit mondott a kutya gazdája?

2011. aug. 22. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 salhajni válasza:
35%
Hát nálunk semmit sem tettek !!! Az akkor 3 éves kislányommal , és 15 éves fiammal beutaztunk Bicskére. Egy "kedves " hölgy kjött a kapun, kifutott a kutyája , egyből neki a kislányomnak. Meg sem mertünk mozdulni , a kislányom sikított , a kutya Tőle 40cm-re vicsorgott , morgott. A szatyrom tettem a kislányom elé ,megmozdulni nem mertünk. A kutya háta mögött a hölgyike a lányomnak kiabálta , ne sikítson. De annyira nem volt bátorsága hogy a kutya és a gyermekem közé álljon. Aztán és is segítségért kiabáltam , senki sem segített , csak biztos távolságból figyelték a fejleményeket. Többször elfutott , visszajött a kutya , nem tágított.Végül valahogy csak-csak befutott a házba , bezárta a nő. Mondtam neki , mit képzel , hát ez egy pitbull !!! Azt mondta nem , ez masztiff boxer keverék. Hülyített ,mert a nagyfiammal itthon megnéztük a neten , pitbull . Csak ugye az tiltott kutya, úgytudom. Hát borzalmas élmémy maradt azóta a kutyákkal szemben bennem , és a kislányomban is. Nem bántom a kutyatartókat , nem is féltem a kutyáktól , most még a tacskóktól is félek. Az utcánkban is van egy férfi , ha beitalozik , a rotwilerével sétál az utcán , szájkosár , póráz nélkül . Sajnálom én is a kínzott állatokat , de azért erre is kéne szabályozás.Szóval , akkor az eset után jelentettem a helyi önkormányzatnál , azt mondták fogalmuk sincs ki az illető hölgy ,nmetudnak mit tenni. Sajnos én utólag gondoltam , rendőrt kellett volna hívnom. De miután az eset megtörtént, hazaértünk akkor fogtam fel mi is lehetett volna , ha rátámad a kicsimre. Bár úgyis elé álltam volna . Mindegy , hazaérve sírógörcsöt kaptunk. Szégyelheti magát a sok bámészkodó is !
2011. aug. 23. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!