Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » (Hogy) lehetnék én a vezér? A...

(Hogy) lehetnék én a vezér? A Fennel szabályok nem váltak be.

Figyelt kérdés
2011. febr. 1. 20:09
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Próbáld meg úgy hogy a kezedből kapja az ételt. Etetésnél vegyél a kezedbe a napi adagját (úgy gondolom tacskónál ez nem olyan nagy mennyiség) és pár szemenként dobj a táljába belőle. A kezedet vidd egyre közelebb a tálhoz, miközben rakod bele a tápot. Egy idő után talán meg fogja szokni, hogy nem kell tőled féltenie a kajáját, hanem épp ellenkezőleg tőled kapja azt.
2011. febr. 1. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
2011. febr. 1. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 zsuzsabazsa ***** válasza:
Én is úgy csinálnám mint a "Theia", csak még annyival megtoldanám, hogy még a kajával teli kezemet is beletenném a tálba. Végül is a kezemből enné meg a kaját.
2011. febr. 2. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

a Fennel szabályokat rendesen félreértetted, mivel a probléma még fennáll !!

azért nem váltak be, mert valamit nem jól csinálsz.

nem szentírás, nem próféták ők : fennel, cesarre millan, stb.

ők csak irányt mutatnak, te pedig elindulsz és csinálod, vagy jól, vagy esetünkben te most -- rosszul.

egy falkavezérre nem morognak,nem harapnak-kapnak oda, hol maradt az azonnali válaszreakció ??

amíg nem teszel semmit sem amikor kell , ne is várj javulást !!( a válaszreakciód akkor amikor odakap.rádmorog )

és erre kb -3 másodperced van !

2011. febr. 2. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
71%

Öööö, egy falkavezér nem fél a kutyájától, és nem menekül etetésnél. Tehát benne van a kérdésben a válasz.


Nehogymár egy ekkora kutyával ne tudj megküzdeni! Én a békés módszerek híve vagyok, de ha meg merne morogni egy tacskó, akkor biztos, hogy kirántanám a lába alól a talajt, és kicsit megrángatnám. Nehogymár egy tacsival ne merd felvenni a kesztyűt!


Mi történhet? Legeslegrosszabb esetben lesz egy kellemetlen harapásod, ami kicsit még vérzik is, esetleg be kell kötni, és kapsz egy tetanuszt. Nehogymár ettől félj! Nem tud igazából kárt tenni benned az a kiskutya.


Én biztos, hogy ilyen helyzetben nem finomkodnék, hanem lerendezném. Aznap már kaja nincs, sőt hozzá se szólnék. Másnap újra megpróbálnám. Ha megint meg mer morogni, akkor nem voltál elég erélyes, és még keményebben kell fellépni.

Ennek megvannak a technikái, és nem a verésre gondolok. Fenyegetően, lassú lépésekkel, lassú mozdulatokkal, teljesen merev arccal, esetleg halkan morogva közelíteni, rövid, csattanós, nagyon hangosat ráüvölteni, dobbantani lábbal, felé tornyosulni, ráhajolni, és nem visszakozni egy pillanatra sem, mert akkor vesztettél.


Gyakorold előtte tükör előtt. Viccen kívül, ne akkor röhögd el, vagy bénázd el, mikor éles helyzet van. Légy komolyan dühös, sorold fel minden bűnét, amit valaha elkövetett, és légy nagyon elszánt. Viccesen hangzik, de ha eltudod hitetni a kutyáddal, hogy most valami komoly gázvan, és ha utóléred vége, akkor jól tudod körbe-körbe üldözni anélkül, hogy bármiféle fizikai bántódása lenne.


Nehogymár egy tacsi így befenyítsen! Állj a sarkadra és légy félelmetes és komolyan vehető!

2011. febr. 2. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Mennyi ideig csináltad? Ezek a "trükkök" nem egy-két napra szólnak, hanem a kutya EGÉSZ ÉLETÉRE. Legyél kitartóbb, menjetek el egy kutyaiskolába. Pl: a Cerberosban van külön kistestű kutyáknak való tanfolyam is, de mehettek a nagyobb testűek közé is.
2011. febr. 2. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!