Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tudnék tenni ez ellen?...

Mit tudnék tenni ez ellen? Hogy beszéljem meg anyuval?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy van egy 10 hónapos kutyám. Régóta szerettem volna kutyát, tavaly anyuék megengedték. Anyu ment bele a legnehezebben, de mára elmondhatatlanul imádja. Én foglalkozok a kutyával, én etetem, sétáltatom, járok vele suliba stb. Sokszor észrevettem, hogy anyu mindig kedveskedik valami kajával a kutyának. Vagy egy kis virsli, vagy leves stb. Ezzel nem lenne semmi baj, de meg se kérdezi, hogy oda adhatja-e a kutyának. Már sokszor beszéltem vele erről és kértem, hogy mielőtt adna neki bármit is kérdezzen meg engem, mert ő az én kutyám. A nevelést amit a kutyába beleadok és megtanítom neki anyu teljesen rossz irányba vezeti. Pedig ezt is elmondtam neki szép szóval, hogy hogy próbálja meg vissza szerezni azt a tárgyat amit a kutya ellopott az asztalról vagy bárhonnan. Mondtam anyunak, hogy ne fusson utánna és ne kérlelje, hogy: jajj gyere már ide :) add már ide azt a rongyot tee :) De ő mindig így csinálja... És amikor a behívás már annyira jól ment, a "Gyere ide" parancsra 10-ből 9x már jött akkor történt egy nap, hogy megint ellopott egy rongyot és anyu volt kint amikor ellopta és anyu futott utána közbe mondta, hogy Gyere ide, Gyere ide. Ezt párszor meg is csinálta, mert utána kezdhettem megint a kutyát tanítani. Kiképzőm mondta, hogy kicsit duci a kutyus, adjak neki kevesebb kaját. Oké, így is tettem, de anyu mondta, hogy miért csak ennyit adok, adjak már neki többet. Biztos örülne. És ezt minden nap elmondja... Hiába mondom neki, hogy nem érdekel, hogy örülne. Ő akár 15kg tápot is felfalna ha elé raknánk. De nem értette, szerinte akkor is biztos örülne neki a kutya. Meg amikor megyünk be és csuknánk be az ajtót általába a kutyus oda dugja az orrát. Anyu amikor vmelyik nap jött haza elkezdte kérlelni a kutyát, hogy: vidd már ki az orrodat teee :) hát nem hagysz bemenni?:) Kimentem, kérdezem, hogy mi van itt? Erre azt válaszolta, hogy a kutya nem hagyja bemenni. Na hát mondom ilyen nincs... Menj be én elintézem, ő bement én megyek utána a kutya megint dugja az orrát, én csukom az ajtót, kicsit az ajtóval "megbökdöstem" az orrát, de anyu már beleszólt, hogy mit csinálok, ez fáj neki. Közbe nem is nyüszített, nem fájt neki. Épp, hogy megérezte. Szerintetek mit kéne tennem, hogy anyu ne szóljon bele abba, hogy én hogy nevelem a saját kutyámat?
2011. febr. 3. 20:40
 1/6 Ninna ♥ ***** válasza:
Beszélgessetek el egy családi vacsora keretében arról, hogy min kellene a kutya nevelésén változtatni. Mondd el, mennyit dolgozol azért, hogy jól működjön a kutya, és tudod, hogy ez jó módszer, megy ez neked és a kutya is tudja már, de amit anyud csinál, azzal elront mindent. Ha szépen, higgadt hangon elmondod neki, megpróbálod érvekkel alátámasztani, mi jó és min kéne változtatni, az hatni fog.
2011. febr. 3. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Olyan nincs, hogy valaki más elrontja a kutyát. Ő képes különböző elvárásoknak és emberknek megfelelően viselkedni, ha te betíntod valamire, akkor meg fogja csinálni. Persze, anyáddal szemét módon fog viselkedni, de amint belépsz a szobába neki vigyázzban kell állni és az elvárt módon viselkedni. Ha nem csinálja, akkor rosszul tanítottad be, pontosabban csak hiszed, hogy betanítottad, csak ilyenkor ne másban keresd a hibát!
2011. febr. 3. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 capsread ***** válasza:
Attól ne aggódj, hogy elrontja a te kutyád. Az tény, hogy édesanyád a kutya szemében nem lesz elöljáró a rangsorban, de a te helyedet ez nem rontja le. Magyarul, amíg te megkövetelsz bizonyos dolgokat a kutyádtól, addig ő azokat teljesíti is, de nem biztos, hogy anyukádnak is teljesíteni fogja, mivel tőle mást szokott meg.
2011. febr. 3. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. :) Így már nyugodtabb vagyok:)
2011. febr. 3. 21:58
 5/6 kutyák és macskák ***** válasza:
Anyukád nem tudja elrontani a kutyát, ha nem hagyod!!! Ezt úgy a legegyszerűbb megoldani vita mentesen, hogy a lehető legtöbbet vagy a kutyával kettesben, akár told meg a séták időtartamát, vagy mennyiségét. Emellett nyugodt hangulatban (anyud részéről is!) kérdezd meg mit szólt (volna), ha amikor te kicsi voltál és pl.: megtanított cipőt kötni, kabátot húzni stb. és ez neked már jól ment, jött egy hétvége a nagyival, aki tetőtől talpig felöltöztetett és ebéd előtt kaptál tőle édességet is és mikor haza mentél reggel az oviba isibe készülődésnél arra vártál, hogy öltöztessen fel, mert a nagyi ezt csinálta, és te nem ebéd után, hanem előtt kéred az édességet, mert a nagyinál megkaptad? Ha ezzel sem tudod vele megértetni, hogy a kutya nevelése éppen olyan fontos, mint egy kisgyereké, csak éppen kicsit mások a szabályok, mert a kutya esetében az étel a jutalom (falat), míg kisgyereknél a játék, vagy éppen amit szeret. Annó ezt a harcot én is megvívta anyuval és a dobinkkal, míg oda jutottak, hogy anyut meg nem kapta, mert evés után el vette a kutya tálját, hogy kimossa. Én a szájából kivehettem a csontot, megadóan átadta, minden probléma nélkül. Jött nekem panaszkodni, hogy el rontottam a kutyát, mert harap! Én akkor igyekeztem nevelni, mikor anyu nem volt otthon, mert tőle sem lehetett. Mikor elé tettem az ételt nem nyúlt hozzá, csak a tiéd parancs után. ha azt mondtam elég abba hagyta az evést, és bátran odanyúlhattam. Anyunál ha a tányérjából akarta a táljába adni az ételt már anyu tányérjából kiette. Persze ezért anyu is azt mondta hogy rossz kutya, csak éppen olyan hangon, amit a kutya dicséretnek vett ezért máskor is ugyan így viselkedett. Míg meg nem értette, hogy neki is jobb, ha a kutya akárhogy is szeretjük feltétel nélkül engedelmeskedik. Ezzel sok a kutyára nézve is veszélyt elkerülhetünk. Szerintem nagyon fontos a kutyával való törődés, NEVELÉS! Esetleg próbálj olyan könyvet adni anyukád kezébe, ami a kutya neveléséről szól, és le írja azt is miért is fontos. Könyvtárban is van több ilyen könyv, nem muszáj megvenni, és lehet, hogy neked is ad hasznos ötleteket erre a problémára. Sok sikert kitartást, és türelmet kívánok neked a kutyádhoz, de anyukádhoz meg pláne.
2011. febr. 4. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, nagyon hasznos volt! Ez a nagyis megoldás nagyon jó ötlet :) Majd bevetem..:P Mégegyszer köszönöm szépen:))
2011. febr. 4. 17:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!