Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit kell tudni egy kutyakiállí...

Mit kell tudni egy kutyakiállításról?

Figyelt kérdés
Még nem voltam, és kutyám sincs, de lesz, és azért kérdezem, hogy mit kell tudni. Semmit nem tudok. Pl. mennyi idősen kell vinni, mit kell ott csinálni, mire kell betanítani? Minden választ előre is köszönök!
2011. febr. 8. 15:36
 1/8 anonim ***** válasza:
72%

Hát, ez azért nagyon hosszú.

Minden szabályzatot megtalálsz itt: [link]


Aztán érdemes kiállításokra kijárni, ezt máshogy úgysem lehet megtanulni. A kutyád tenyésztője az, akitől remélhetőleg nagyon sok segítséget tudnál kapni.

2011. febr. 8. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hát én igazából nem erre lennék kíváncsi, de köszi! Amúgy pedig fogom kérni a tenyésztő segítségét, csak még nincs meg ki is lesz az. :) De már nagyon keresgélek, és azt hiszem megvan a kiválasztott. :D
2011. febr. 8. 15:50
 3/8 anonim ***** válasza:
Akkor mire lennél kíváncsi?
2011. febr. 8. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Olyanokra amiket feltettem kérdésként!!!
2011. febr. 8. 16:05
 5/8 anonim ***** válasza:
Mind benne van a szabályzatban, azért linkeltem be. Van fent egy csomó videó is.
2011. febr. 8. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 hunter_girl ***** válasza:
100%

Még én sem jártam kiállitáson,de nyártól elkezdem :)

Az én boxerem kiállitási célokkal van megáldva ^^

Hát külön osztályok vannak.. Baby,Kölyök,Fiatal,Növendék,Nyílt,Champion,Munka,veterán.

Megvan szabva hogy mennyitől mennyi idős korig lehet a megfelelő kategóriába nevezni egy kutyát.

Kiállítási osztályok:

Bébi osztály: 3-6 hónapos korig

Kölyök osztály: 6-9 hónapos korig

Fiatal osztály: 9-15 hónapos korig

Növendék osztály: 15-20 hónapos korig

Nyílt osztály: 20 hónapos-8 éves korig

Champion osztály: 15 hónaposnál idősebb Champion címmel rendelkező kutya

Munka osztály: 15 hónaposnál idősebb Munka bizonyítvánnyal rendelkező kutya

Veterán osztály: 8 évestől idősebb kutya


Ha tenyésztőnek mondod hogy kiállitási célból szeretnél kutyát,biztosan segít :) és szerintem ő is elmagyarázza ezeket :D


Ha segítettem kérlek egy zöld hasznos kezet ^^ Köszii! :D

Szép napot ^^

2011. febr. 8. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, sokat segítettél!
2011. febr. 8. 16:44
 8/8 anonim ***** válasza:
69%

Szépen kell tudni állni a kutyának, röviden ennyi :D És nem árt, ha pórázon szépen tudod vezetni. Egyes fajtáknál az a jó, ha kicsit húznak, másokat úgy kell fölvezetni, hogy a gazdi menjen elöl. A kutyának tűrnie kell, hogy a bíró megfogdossa, megnézze a fogát, ha kan akkor a golyóit is.

Csak törzskönyves, ivaros kutyával tudsz indulni MEOE kiállításokon. Már egész kicsi kortól lehet vinni a kutyát. A kozmetikázáshoz is mielőbb hozzá kell szoktatni, mert ez egy szépségverseny ugye. Előtte általában megfürdetik a kutyákat, és fajtától függ, hogy nyírják vagy trimmelik-e és hogy azt hogyan. A kozmetikázáshoz tehát hozzá kell szoktatni és nem árt, ha ketrecbe is be van szoktatva, hogy amíg nem ti vagytok a ringben, addig a ketrecben nyugodtan tudjon pihenni a kutyus. Ja és persze fontos a jó szocializáció is, hogy ne akarja a többi kutyát megenni a ringben. :D Nagyjából ennyi.

2011. febr. 8. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!