Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Újabb taggal bővült a családun...

Ninna ♥ kérdése:

Újabb taggal bővült a családunk. De ilyen emberek hogyan tudnak tükörbe nézni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szerintem már sokan ismernek minket innen gyk-ról, van egy 1 éves kan border collie-m, és most még egy kis német juhászkutyával is bővült a családunk, de ő jövőhéten a szüleimhez fog költözni, már nagyon várják őt, jó helye lesz. Nem régen megint visszaköltöztünk a panellakásunkba, ami elég nagy, mert 80 nm-es, nem panaszkodom, szépen berendezett, jó lakás, elférek benne most is két nagytestű kutyával. A barátom nem a legnagyobb állatbarát, de nagyon megszerette a kutyákat, segít nekem mindenben, támogatja a kutyás énemet, szóval ő támogatna még egy kutyában is..


A történet a következő. A mai napi reggeli 1 órás egészségügyinek nevezhető sétánkon Mentával és a kis német juhásszal játszottunk a parkban, ahol egyszer csak Menta talált a bokorban egy nagyon pici border collie kölyköt egy kosárban. A kutya mellett egy levél volt. Az állt benne, hogy fajtatiszta a kutya, border collie szülőktől született, de egy kicsit színhibás, ezért a tenyésztője nem szeretné megtartani, ezért is reméli, hogy aki megtalálta, szerető gazdája lesz. Most ezen nagyon kiakadtam.. egy tenyésztő kirak egy színhibás kutyust? A színhibája mindössze annyi, hogy kék szemű a kutyus, ugye emiatt nem tenyészthető, de én akkor is kiakadtam. Állatorvosnál voltunk, szerinte max. 2 hetes a kutyus. Nagyon megszeretném tartani, elvégre border imádó vagyok, imádom őket. Nagyon remélem, hogy be tudom még vállalni 100%-osan még Menta mellé. Rengeteget foglalkozok Mentával, a sétákat két kutyával is végig tudnám csinálni, de vajon a tanulást is? Menta rengeteg engedelmességi, és ügyességi trükköt tud, naponta tanulunk valami újat. A kicsit is természetes hordanám magunkkal kutyaiskolába, rengeteget tanítanám, de vajon nem menne-e Menta rovására az, hogy van még egy kutya? Szerettem volna még egy kutyát, de majd akkor, amikor Menta már 3-4 éves lesz, mert még 1 évesen szinte kölyök.. A barátom belement a kicsi megtartásába is, de aggódom, mi lesz két kutyával. Menta nagyon jó kutya, de sokszor vannak problémái, amiket viszont kezelni kell, elvégre még nagyon fiatal, sokszor domináns. Ha valaki le tudná nekem írni, nála hogy működik az élet két iszonyú nagy mozgásigényű kutyával, azt nagyon meg tudnám köszönni :)


De a döntésünk alapján megtartjuk a kutyust, szóval újabb kutyussal bővült a családunk :)


2011. febr. 9. 16:15
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/71 anonim ***** válasza:
81%
Tényleg nem szép dolog hogy kitették,de még mindig jobb mintha a kukába dobta volna vagy a szenyviz gödörbe ,valoszinüsítem h azért oda tette h megtalálják.Mondjuk szerintem ha vette volna a dáradtságot és felteszi a netre h ingyen elvihető border collie,biztos h lett volna rá jelentkező.Szerintem ha egynek jó gazdija vagy/voltál akkor a kettö is menni fog és ha ugy veszed nem fognak unatkozni.Gratulálok az új családtaghoz.Ja és még annyi h nem véletlen h te találtad meg,egy lelkiismeretes és jó gazdi,nem pedig egy olyan ember aki nem tudna gondoskodni róla.Nincsenek véletlenek:)
2011. febr. 9. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/71 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem a tenyésztő inkább emberséges volt, és nem csapta agyon szívlapáttal, ahogy mások tették volna.
2011. febr. 9. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/71 anonim ***** válasza:
Szerintem meg tenyésztő ilyet nem csinál, inkább valami hobbi szaporító, aki úgy volt vele, hogy bazki ezt is etetni kell aztán még nyilvánvaló hibája is van. De legalább nem verte agyon. Bár elég meredek magában kirakni egy két hetes kutyát februárban.
2011. febr. 9. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/71 anonim ***** válasza:
78%

szerintem meg nem volt emberséges. hagyhatta volna az anyjával, aztán mikor már szétválasztható, akkor ingyen elajándékozhatta volna. biztos sokan kaptak volna a lehetőségen, ha látják, hogy tenyészetből van, és nem szaporítótól. na de mindegy..

kérdező, nem tudok sajnos tanáccsal szolgálni, meg kell próbálni, de mindenesetre szép dolog volt tőled, hogy nem hagytad ott szegénykét.

2011. febr. 9. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/71 A kérdező kommentje:

Az emberségestől messze van ez a tenyésztőnek nevezett valaki.. úgy elbeszélgetnék ezzel az emberrel, de nem tudom, hogy ki is ő, és nem is álmodok róla, hogy jelentkezzen, hogy ő tette ki a kicsit. Esetleg kézírás alapján elkezdhetném keresni, de már úgy döntöttem hagyom az egészet.. a kiskutya érdekében.


Mégis nagyon fáj, hogy léteznek ilyen emberek, és hogy pont ezzel a senkinek sem ártó kiskutyával tették ezt. Hihetetlenül fáj, és akárhányszor ránézek a kiskutyára, csak az lebeg a szemem előtt, hogy mindent meg tudjak neki adni, amit kicsi életének eddigi 2 hetében nem kapott meg. Az előbb egy fél percet ugrált Mentával, aztán megetettem, és megint elaludt :) Még nagyon pici, az egész napját végigalussza.


Köszönöm mindenkinek a biztatást! Tudom, nincsenek véletlenek, de jöhetett volna a kutyus egy pár évvel később is, de ha már itt van, akkor örülünk neki :)

2011. febr. 9. 16:33
 6/71 anonim ***** válasza:
43%

Hát, ez durva....bocs, csak ezt meg kellett jegyeznem, ezért kitenni egy kutyust....

Nekem is több kutyám van. Két spániel, és egy vizsla. :) Ők is nagy mozgásigényűek. Össze tudom egyztetni őket. Eleinte volt nehéz, mert 10 hónapos volt a szukám (ivartalanított vizsla keverék,) és egy éves a kanom (aki nagyon domináns :D) mikor hazahoztuk a kicsit. A kan irigykedett, védte a területét, de kb 2 hét után már együtt aludtak, játszottak. A séták egyszerre vannak. Ha tanítom őket, mivel nem egyszerre haladnak, azt külön-külön szoktam. Addig az egyik kutyával átmegyek egy másik helységbe. Ha a Páromnak olyan kedve van, a kicsit Ő is szokta tanítgatni, alapdolgokat tanul még, ül, fekszik...

Menni fog neked is. Az első egy hónap pánikos, amikor még irigyek egymásra nagyon. A szobatisztaságnál volt még nálunk ziccer, mert az első kettő már rég szobatiszta volt, míg a kicsi nem. A kanom jelölgetett, és, ha kicsi bepisilt, a kan, már sandított rámfelé. De semmi baj nem volt, pedig ettől féltem, hogy rájelöl, de bent sose jelölt, és ezután sem szokott rá.

Néha idegbajt fogtok kapni a randalírozástól, legalábbis velem így volt, mikor menekültek a kicsi elől, mert az tépte a fülüket. :D

Sok sikert! Gratulálok az új kutyushoz, ha valamit kérdeznél még szívesen válaszolok, segítek abban ami ide tartozik. Rendes Tőled, hogy befogadtad. Kiakasztó, hogy már a tenyésztők is kiteszik a kutyákat.

2011. febr. 9. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/71 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is örülök, hogy pont te találtad meg, a leírtak alapján nagyon szerető, és lelkiismeretes gazdához került a kutyus :) Nevet már adtál neki?

Kérdezted, hogy működik a dolog két örökmozgó kutyussal. Nekünk volt már egyszerre három kutyánk is, azt hiszem elég jól elboldogultunk velük. (Bernáthegyi,Új-Foundlandi, és Bobtail). De mit ne mondjak, nem volt unalmas az életünk... :))

Gratulálok az új családtaghoz, jó helye lesz nálatok. Szerintem nem fog Menta rovására menni, majd összeszoknak, és jóbarátok lesznek :))

2011. febr. 9. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/71 kisnita ***** válasza:
43%

De szerencsés ez a kis kék szemű, hogy Te találtad meg, vagyis, hogy Menta :)

Simán menni fog a nevelés ha ilyen lelkiismeretes vagy, én nem aggódnék. A "tenyésztőhöz" meg no comment. :S

2011. febr. 9. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/71 anonim ***** válasza:

Nekem beadle kutyám volt.Amikor 8 hónapos volt,elég sok gondom volt vele,mert nehezen kezelhető és szeleburdi volt.Egy nap amikor mentem hazafelé találtam egy 4 hónapos szintén beagle kutyát..Nem akartam megtartani,mert úgy voltam vele hogy az enyémmel is gondok vannak akkor mi lesz kettővel??

De végül is kiderült,hogy a nagyobb átvette a "tanító " szerepét,és a kicsi követte mindenhová..Egymás társasága lettek,és nagyon jól összeszoktak.Feleannyi gondom nem volt kettővel mint eggyel..Soha nem bántuk meg,hogy megtartottuk a kicsit..Szerintem ti nektek sem lesznek olyan gondjaitok amitől most tartsz..A két kutya szépen le foglalja magát majd..

2011. febr. 9. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/71 anonim ***** válasza:
bocsánat rosszul írtam beagle kutyusokról van szó :)
2011. febr. 9. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!